Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto je tady a některé dny jsou až příliš parné. Jsou ženy, které v těchto dnech dávají přednost přirozenosti a po líčidlech nesahají. Respektuji však i ženy, které se nalíčené cítí lépe, sebevědoměji a chovají vášeň ke kosmetice. Na tom není nic ...

Jak se líčit ve vedrech, aby make-up vydržel?

Letní líčení
zdroj: Thinkstockphotos Letní líčení
aktualizováno 09.08.2018, 00:00 | 09.08.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Léto je tady a některé dny jsou až příliš parné. Jsou ženy, které v těchto dnech dávají přednost přirozenosti a po líčidlech nesahají. Respektuji však i ženy, které se nalíčené cítí lépe, sebevědoměji a chovají vášeň ke kosmetice. Na tom není nic špatného!

Za ta léta v beauty světě jsem pochytila pár tipů, jak na make-up, který se ve vedrech nerozteče! Inspiruj se.


Příprava pleti je důležitá!


Před nanesením podkladu nezapomeň pleť důkladně odlíčit! V létě je více než žádoucí pleť zbavovat nečistot. Při opalování dochází k dalšímu a dalšímu nánosu vrstvy na pokožku, této přebytečné vrstvy se zbavíš pomocí enzymatického peelingu. Tento peeling (na rozdíl od klasického) neobsahuje malé částečky, které by ti pleť vydrhly a zbavily ji krásného opálení, enzymatický peeling je šetrný a velmi jemný.


V létě sahej po jiném krému než v zimě!


Pleť v závislosti na ročním období mění své požadavky. V parných vedrech nebudeš mít náladu svou zpocenou pleť mazat mastnými hutnými krémy. Mnohem lepší variantou je lehký hydratační krém na vodní bázi nebo chladivý gel, který si budeš odkládat na noc do ledničky, aby tě ráno příjemně probudila jeho aplikace.


Správná volba make-upu!


Před nanesením make-upu nezapomeň na podkladovou bázi, která připraví pleť, make-up na ni bude lépe držet a vypadat. V létě se přímo nabízí používat make-upy, které mají nějaké to SPF! Přece jen bychom si měli chránit pokožku obličeje, abychom předešli předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek. Pro pleť je opalování záhul. Může být poté dehydratovaná (opět připomínám - nezapomínej na pořádnou dávku hydratace). Nevýhodou opalovacích krému ovšem je, že ti mohou ucpávat/zanášet póry. To je pak nutné je pravidelně čistit.
 

Místo klasického make-upu dávám v létě přednost lehkému BB nebo CC krému. Tyto krémy zastanou dvě funkce - sjednocení pleti a hydrataci. Tolik pleť nevysušují, nechávají ji volně dýchat, obličej se pod nimi nepotí… Je pravda, že krycí schopnost většinou bývá nulová a jedná se spíše o docílení sjednocené pleti či zakrytí jemného začervenání.
 

Použij voděodolný korektor!
 

Na nedostatky pak můžeš použít voděodolný korektor s vysokým krytím. Zamaskuješ veškeré pupínky či kruhy pod očima. Voděodolnost tohoto produktu zaručí, že zvládne pot i lehké ostříknutí vodou. Do bazénu bych však namalovaná rozhodně nechodila.
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Moje oblíbené produkty na letní každodenní líčení
Jak se líčit v létě
Letní líčení: Jak být krásná i v tropických teplotách?

 

Pleť pečlivě zapudruj!
 

Z vlastních zkušeností vím, že i velmi suchá pleť se v létě může až nehezky lesknout. Aby lesk byl jemný a krásný, použij raději rozjasňovač či bronzer. Zbytek tváře, kde není lesk žádoucí, zapudruj. Ve většině případů se pudruje především T-zóna (čelo, nos, brada). Na léto doporučuji si pořídit transparentní pudr, který je na první pohled bílý. Neboj se! Tvou pleť neudělá sněhurkovsky bílou, naopak nepůjde vůbec vidět. Tvé barvě pokožky se přizpůsobí, zafixuje make-up a zabrání lesknutí částí obličeje, u kterých to nechceš. V létě se naše barva pokožky mění v závislosti na opalování, proto by bylo neekonomické si pořizovat barvené pudry, které by ti nemusely odstínem sedět.
 

První pomoc při zpocení!
 

Pokud jsi celá mastná a zpocená, pak rozhodně na tuto pleť nedávej rovnou pudr. Vlivem mastnoty by sis jej mohla zničit a udělala se ti na jeho povrchu krusta. Nemluvě o tom, že na tváři by se mohl zdrcnout. Nejprve použij matující papírky (ty zakoupíš v drogerii), které do sebe vsáknou přebytečný maz. Tyto papírky jsou malé a skladné, tudíž je můžeš mít vždy u sebe.
 

Líčení očí v létě!
 

Voděodolnou řasenku pravděpodobně využiješ nejen k bazénu, ale i na každý den. Pokud se hodně potíš nebo ti slzí oči, voděodolná řasenka tyto jevy zvládne bez problému. K vodě je pak lepší se raději líčení vyhnout. Pokud holduješ stínům, určitě nezapomeň na podkladovou bázi, která zaručí, že se ti stíny vlivem tepla neslijí do vrásek.
 

Sáhni po krémových produktech!
 

Krémové produkty vydrží vedro mnohem lépe než ty pudrové. Co takhle krémová tvářenka? Krémová konturovací tyčinka? Stíny? A mnoho mnoho dalšího.
 

Sázej na tekuté rtěnky!
 

Aby se ti rtěnky nerozpíjely do okrajů rtů, použij konturovací tužky. Ideálně pokud si pořídíš jednu tužku v barvě tvých rtů a tu následně použiješ na všechny barevné odstíny rtěnek. Hydratační, velmi krémové rtěnky jsou sice extrémně komfortní na rtech, nicméně v parných dnech se budou roztékat a na rtech nevydrží. Ideální možností jsou tekuté (matné) rtěnky, které drží jako přibité. Mnohé z nich vydrží i jídlo (nemastné) a pití. Doporučuji pod ně používat podkladovou bázi, aby ti rty nevysušily.
 

Na konec líčení je dobré ještě použít fixační sprej. Ten zaručí, že make-up déle vydrží a zároveň dostaneš takový „fresh feeling“.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •