Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá dívka si jednou za čas prožije dny, kdy si připadá jak tlustá těhulka.

Jak se rychle zbavit nafouknutého břicha?

ploché břicho 1
zdroj: Thinkstockphotos ploché břicho 1
aktualizováno 02.11.2015, 00:00 | 02.11.2015, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Každá dívka si jednou za čas prožije dny, kdy si připadá jak tlustá těhulka.

Někdy to opravdu nepřijde vhod, pokud se chystáš na nějakou slavnostnější příležitost, kam sis chtěla vzít upnuté šaty a teď nemůžeš, protože zatahovat po celý večer břicho prostě nezvládneš.


Neboj, nejsi v tom sama. A já ti řeknu, jaké jsou příčiny nafouklého břicha a jak se jej zbavit.

 

Příčiny nafouknutého břicha


1) Menstruace: V době, kdy má žena své dny, její tělo zadržuje přebytečnou vodu v těle, to způsobuje nafouknuté bříško. Taktéž se může dít i v období premenstruačního syndromu.


2) Stres: Stres může za spoustu věcí a dokonce může i častokrát za problém s nafouknutým břichem. Přestaň se proto sledovat a buď v klidu.


3) Nesprávné jídlo: Těžká jídla jsou pro naše tělo hřích ve všech případech. Pokud si ráda vychutnáš smažák nebo pořádnou flákotu tučného masa… můžeš očekávat nafouklé břicho. Konzumace sladkého a přílišné solení (sůl zadržuje v těle vodu) jídla také není vhodné. Některá jídla přímo zapříčiňují tvé „těhotenské“ bříško, jsou to například luštěniny, jablka, některé druhy zeleniny a pečiva. A i přestože vláknina by ti měla od nadýmání pomoct, přesto konzumace velkého množství vlákniny způsobuje opačný účinek, než bychom si přáli, proto si dávej pozor!

 


4) Bublinkové nápoje: Omez limonády a minerálky, které obsahují oxid uhličitý, vyhneš se logicky plynatosti.


5) Hladovění: Hladovění není správné pro tvé tělo určitě, ale věděla jsi, že pokud máš prázdný žaludek, začne se tvé břicho nafukovat?


6) Kvasinkové a jiné infekce

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VLOG: Erasmus| Výlet Nottingham Castle
Triky, které děláš, aby byla tvoje seminárka delší

 

Jak bojovat proti nafouklému břichu?


- Správný boj proti nadýmání a tedy nafouklému bříšku je prostřednictvím správného jídla. Vyvaruj se proto již zmíněným druhům potravin.
- Odborníci doporučují kvalitně jídlo žvýkat a soustředit se, pokud zrovna jíš.
- Zařaď do jídelníčku vlákniny a zeleninu.
- Probiotika si zakoupíš v každé lékárně. Pomůžou ti se správným trávením a obnovit rovnováhu trávicího traktu. Stejné účinky mají také jogurty anebo kefír.
- Důležité je hodně pít, pít a pít a tím myslím čistou vodu bez bublinek.
- Nic nejde ani bez pravidelného cvičení. Nejlepší je poradit se s profesionálem, protože i nesprávné cvičení může způsobovat nadýmání.
- Můžeš si zkusit vyhledat i různé detoxikační kůry, které ti pomohou pročistit trávicí trakt. Já osobně jsem slyšela mnoho chvály na třídenní jezení jablek (jednoduše jako snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře). Je to boj, ale výsledek stojí za to.

 

Upozorňuji, že takové kůry neslouží pro hubnutí, ale pro pročištění.
Doufám, že ti některé mé tipy pomohly!

 1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •