Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Opaluješ se velmi těžce? Každé tělo je jiné. Záleží samozřejmě také na tom, jaký fototyp jsi. Někteří se opalují velmi snadno, jiní zůstávají sněhobílí celoročně. V tomto článku ti povím pár osvědčených rad a tipů, jak se konečně opálit do bronzova.

Jak se snadno a rychle opálit?

Léto
zdroj: Thinkstockphotos Léto
aktualizováno 04.07.2018, 00:00 | 04.07.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Opaluješ se velmi těžce? Každé tělo je jiné. Záleží samozřejmě také na tom, jaký fototyp jsi. Někteří se opalují velmi snadno, jiní zůstávají sněhobílí celoročně. V tomto článku ti povím pár osvědčených rad a tipů, jak se konečně opálit do bronzova.

Příprava před opalováním!


Pokud jsi bílá jako stěna a chystáš se na dovolenou k moři, pak mnozí doporučují zajít si před tím párkrát do solárka. Svou kůži tak připravíš a poté se tak snadno nespálíš. Je na tobě, zda soláriím holduješ, či nikoliv. Jen je to jeden z tipů, jak předejít spálení a připravit se!


Vsaď na betakaroten!


Chceš svou kůži zbarvit do oranžova? Pomůže ti betakaroten. Jen je třeba jej začít jíst s dostatečným předstihem. Buď můžeš zvolit cestu jezení mrkviček (velmi populární jsou mrkvové šťávy), nebo doplnit betakaroten prostřednictvím doplňků stravy.


Buď na slunci při každé příležitosti!


Tím, že si jednou za měsíc na hodinu lehneš na sluníčko, se neopálíš. Je potřeba chodit na sluníčko častěji a v kratších intervalech. Tak dosáhneš pozvolného opálení, které ti vydrží. Na sluníčku bys měla vydržet vždy alespoň 15 minut.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Mých 5 nejlepších produktů na opalování
Se sluncem zadobře: Jak pečovat o pokožku po opalování?
6 věcí, které jsi o opalování netušila


Chraň svou kůži!


Jeden z nejčastějších mýtů je, že s opalovacím krémem se člověk neopálí. Z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že tohle tvrzení není pravdivé. Češi jsou přirozeně velmi světlí, proto se také rychle na sluníčku spálí. Chraň svou pokožku! Suchá a vrásčitá kůže ti za tvé rebelství bez opalováku nestojí! V našich podmínkách je nejlepší použít ochranný faktor 10, 15 či 20. Záleží samozřejmě na tom, jaký fototyp jsi.


Namoč se!


Mým nejúčinnějším tipem, jak docílit opálení, je voda! Dlouho jsem nevěděla, čím to je, že při plavání na venkovním bazéně si vždy dokonale opálím horní část těla, která trčí z vody. Dočetla jsem se, že je to tím, že odraz od vodní hladiny účinky sluníčka ještě více zesiluje. Použij voděodolný opalovací krém, pocákej si tělo vodou (nebo si lehni na nafukovací lehátko na hladinu) a sleduj, jak chytáš bronz!


Péče o pokožku po opalování!


Aby ti opálení co nejdéle vydrželo, vyhni se agresivním peelingům. Naopak používej ty enzymatické, které neobsahují malá zrníčka, a přesto tvou pokožku zbaví nánosů nečistot. Také i nadále pokračuj v pobytech na slunci, jak jen to jde a následně použij krém po opalování. Po „smažení se“ na sluníčku bývá pokožka vysušená, proto je potřeba ji hydratovat. A pokud se spálíš, krém po opalování zařídí, aby ti kůže do dalšího dne krásně zhnědla a nepálila.


Nezapomeň také, že nic se nemá přehánět. Při pobytu na sluníčku dodržuj pitný režim, chraň své oči slunečnými brýlemi a také svou hlavu kšiltovkou.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •