Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozchody jsou běžnou součástí života smrtelníků. Mezilidské vztahy takto fungují. Někdy to zkrátka nevyjde. Ale život jde dál! Svět se nehroutí! Nejsi první ani poslední a rozhodně v tom nejsi sama. Jak se s rozchodem vypořádat? Sepsala jsem pár o...

Jak se snadno vypořádat s bolestivým rozchodem?

rozchod
zdroj: Thinkstockphotos rozchod
aktualizováno 10.06.2018, 00:00 | 10.06.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Rozchody jsou běžnou součástí života smrtelníků. Mezilidské vztahy takto fungují. Někdy to zkrátka nevyjde. Ale život jde dál! Svět se nehroutí! Nejsi první ani poslední a rozhodně v tom nejsi sama. Jak se s rozchodem vypořádat? Sepsala jsem pár osvědčených rad a tipů.

Definitivně to ukonči!


Je důležité, abys váš vztah měla definitivně uzavřený. Je něco, co jsi mu nestihla říct? Řekni to. Je něco, co ještě máš na srdci? Pověz to! Pokud potřebuješ poslední tečku, pak ji vyslov, jinak by ses zbytečně trápila nad tím, že záležitost zůstala neuzavřená.


Srovnej si to v hlavě!


Skončilo to, je to pryč. Nedoufej, že se vrátí. V hlavě si srovnej myšlenky a uvědom si, proč to nefungovalo, proč to skončilo, jaký byl důvod. Podívej se na věc i z jeho strany, jak se asi cítil, co ho trápilo, co dělal. Každá životní zkušenost se počítá a ty se můžeš poučit do dalších vztahů. Mluv sama se sebou.


Dej průchod emocím!


Negativní emoce patří k životu. Jsou naší součástí, a proto bychom je neměly schovávat pod pokličku. Nemusíš si hrát na to, jak jsi pořád v pohodě, jak tě nic netrápí, a všechno zvládneš. Je v pořádku říci „nejsem OK“. Pusť si depresivní písničky, breč, stěžuj si, vypovídej se kamarádce… nedrž to v sobě! Pokud to teď nepustíš ven, budeš se trápit a jednoho dne to vyplave na povrch v mnohem horší verzi. Nauč se prožívat své emoce.


Začni o sebe pečovat!


Buď sama sobě nejlepší kamarádkou. Podnikni zkrášlovací proceduru. Hodně ženám pomůže, pokud po rozchodu změní svou vizáž (například si obarví vlasy). Vidí samu sebe jako „nové já“, které pokračuje na cestě životem bez NĚJ. Možná tvé sebevědomí utrpělo a ty se potřebuješ cítit ve svém těle lépe. Zajdi ke kadeřnici, ke kosmetičce, na nákupy… udělej si radost.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Psychologie rozchodů
Rozchoď rozchod: S našimi tipy to zvládneš!
Jak poznáš, že se blíží rozchod?


Zaměř svou pozornost na něco nového!


Nyní jsi single, nemusíš mu věnovat veškerý svůj čas, tak se můžeš pustit do aktivit, které si vždy chtěla vyzkoušet a nebyl na ně prostor v tvém časovém rozvrhu. Začni s novým sportem! Navštěvuj nový kroužek. Zaplať si kurz. Upni svou pozornost někam, kde zapomeneš na své trápení a budeš se věnovat zábavným věcem.


Odjeď!


Mnoho lidem pomůže vypadnout z města a jet na dovolenou. Na jiném místě si pročistí hlavu a utřídí myšlenky. Při cestování mnohdy najdeš samu sebe. Rozhodně to má něco do sebe…


Vyjdi do společnosti!


Neznamená to, že potřebuješ ihned začít shánět nového partnera… všechno má svůj čas. Ale tím, že budeš doma zahrabaná pod peřinou, nikoho nového nepotkáš. Napiš kamarádce, s kterou si se dlouho neviděla. Jděte se bavit do klubu, podnikněte výlet nebo dámskou jízdu.


Časem zjistíš, že i single život nemusí být tak špatný. Užívej si života plnými doušky. Jednou jsi dole, jednou nahoře - tak to prostě je. Nepřestávej věřit v lepší zítřky!5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •