Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tento článek je určen všem ženám, které to včera přepískly s alkoholem a dnes je trápí nepříjemná kocovina. Jak se s ní vypořádat? Mám pro tebe pár tipů, které jsou odzkoušené v praxi!

Jak se vypořádat s kocovinou

Kruté vystřízlivění
zdroj: Thinkstockphotos Kruté vystřízlivění
aktualizováno 22.05.2018, 00:00 | 22.05.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Tento článek je určen všem ženám, které to včera přepískly s alkoholem a dnes je trápí nepříjemná kocovina. Jak se s ní vypořádat? Mám pro tebe pár tipů, které jsou odzkoušené v praxi!

Dej si osvěžující sprchu!


Vlažná voda tě zaručeně probere a nakopne. Možná se po včerejší noci budeš cítit špinavá a možná taky jsi špinavá, proto rychle do sprchy ze sebe udělat člověka!


Hodně pij!


Pitný režim je samozřejmě velmi důležitý. Pij především čistou vodu bez bublinek. Do skleničky si můžeš navíc přidat citron nebo mátu. Káva se v tomto případě nedoporučuje, jelikož tělo dehydratuje, což momentálně není žádoucí. Pokud tě trápí nevolnosti, pak ti pomůže zázvorový čaj. V případě, že potřebuješ dodat energii a cítíš se slabá, vhodné jsou ovocné šťávy bohaté na vitamíny.


Polévka od maminky!


Nejtypičtějším lékem na kocovinu jsou domácí polévky! Co třeba silný vývar nebo česnečka?


Doplň hořčík!


Hořčík je pro naše tělo důležitější, než si mnozí myslí. Při požití alkoholu se rapidně zvyšuje jeho spotřeba, ráno jej tedy budeš mít nedostatek. Mohou tě trápit nepříjemné křeče a celkově se nedostatek projeví na tvé náladě (budeš podrážděná a unavená). Vždy měj doma v zásobě doplňky stravy. Koupit si můžeš také rozpustný hořčík, který si přidáš do sklenice s vodou.


Dopřej pleti luxus!


A teď něco vyloženě pro ženy! Pleť dostala v noci na party pořádně zabrat. Full-face make-up, kouř a jiné nečistoty z ovzduší, možná jsi udělala i tu největší „prasárnu“ a šla spát neodmalovaná. Teď je na čase se o sebe opět začít starat!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Buď fit po flámu
Jak zvládnout morální kocovinu?
Lži a mýty o alkoholu


Pleť si odlič a vyčisti, jak jsi zvyklá. Ideální je, pokud vlastníš masážní strojek na pleť, na který si naneseš čisticí gel a pleť tak precizně a hloubkově vyčistíš. Dále si můžeš dopřát masku. Ideálně nějakou hydratační, gelovou, která bude příjemně chladit. Velmi populární jsou aktuálně plátýnkové masky, které jen přiložíš na tvář a necháš se hýčkat. Pleť po probdělé noci potřebuje pořádnou dávku hydratace a výživy!


Velmi vděčným pomocníčkem jsou chladivé polštářky, které si přiložíš na kruhy pod očima. Chlad je na těchto místech příjemný, nejen že tě to zbaví opuchlých/začervenalých očí, ale také tě to probudí. Pokud nemáš tyto polštářky zakoupené z drogerie, pak pomůžou i použité pytlíčky od čaje. Ty si přilož na víčka a nech alespoň 15 minut působit. Stejně tak můžeš použít i plátky okurky.


Vyspi se do krásy!


A pokud si to můžeš dovolit, pak si dopřej dlouhý spánek, který tě z kocoviny zaručeně vyléčí!2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •