Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všude o ní slyšíme, všude se o ní mluví…. řeč je o sebelásce. Ta nám neříká, že mít kila navíc je super, a proto bychom se měli ládovat ještě více nezdravým jídlem a své špeky opěvovat. Je důležité dělat vše pro to, abychom se sebou byli spokojení...

Jak se vyrovnat se svou postavou?

Dívka před zrcadlem
zdroj: Thinkstockphotos Dívka před zrcadlem
aktualizováno 02.10.2018, 00:00 | 02.10.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Všude o ní slyšíme, všude se o ní mluví…. řeč je o sebelásce. Ta nám neříká, že mít kila navíc je super, a proto bychom se měli ládovat ještě více nezdravým jídlem a své špeky opěvovat. Je důležité dělat vše pro to, abychom se sebou byli spokojení. Nelíbí se ti tvá postava? Osvoj si zdravý životní styl. Máš akné? Zajdi si k odborníkovi a společně vymyslete, jak docílíte krásné pleti.

Samozřejmě vše nejde hned a povětšinou je to běh na dlouhou trať. Mezitím by ses ale neměla nenávidět. Je také hodně věcí, které nezměníš, ať už se budeš snažit jakkoliv (a plastika nemusí být pro tebe tou nejlepší možností). Není to o tom milovat svou celulitidu, ale smířit se s ní. Je to něco, co nezměníš, co má mnoho žen, existovalo to, existuje a existovat bude. Tohle je život. Nebudeme se kvůli tomu hroutit, ale zároveň ji nebudeme přiživovat (nezdravou stravou a sezením na zadku). A tím se dostáváme k novému slůvku - sebepřijetí nebo také sebeakceptování.


Trápí tě tvá postava? Mám pro tebe novinku! Ženy (nebo i muži) se sebou nikdy nebudou 100 % spokojené. I ta nejhubenější modelka na sobě vidí chyby. Je to prostě tak - nikdo není dokonalý. A já sepsala článek o tom, jak se vyrovnat se svou postavou, jak sebe samotnou přijmout a jak akceptovat své tělo takové, jaké momentálně je.


Kup si hezký kousek oblečení!


Vypozoruj, co ti sluší. V čem se cítíš dobře? V čem jsi sebevědomá? Podívej se do svého šatníku, jaký kousek by sis vzala na rande, kde se chceš klukovi zalíbit, ale zároveň se potřebuješ cítit dobře. Na pomoc si můžeš přizvat svou kamarádku, která ti pomůže na tvé tělo nahlédnout z jiného úhlu.


Vystav své přednosti!


Stydíš se za své kypré boky (tím rozhodně netvrdím, že jsou široké boky něco, za co by ses měla stydět, ale je mi jasné, že takové ženy jsou), ale zato máš vosí úzký pas? Zvol sukni áčkového střihu, která zvýrazní útlý pas a schová pod látku boky. Máš špíček na břichu? Nevadí! Zato máš krásně plný dekolt, tak ho ukaž světu (samozřejmě však se vší slušností a ctností). Pokud chceš břicho zamaskovat, pak zvol volnější splývavé tričko. Těchto tipů je mnoho. Stačí zabřednout do módních magazínů a objevíš to, co tvé postavě bude nejvíce slušet.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jsi vysoká? Udělej z toho v módě svou přednost!
Dospívání s postavou mává: Jak vyzrát na problémové partie?
Jak získat ženské křivky?


Vždycky může být hůř…


Je to možná smutné k tomu takto přistupovat, nicméně uvědom si, že vždycky může být hůř. Máš 50 kg a připadáš si tlustá? Představ si, že jsou ženy, které se ráno budí s váhou 100 kg. Závidíš své kamarádce, že nemá tak široké boky? Ona by ti řekla, že s postavou, jakou máš ty, by se cítila mnohem lépe… mnohem více jako žena. A co tvá spolužačka, která má extrémně rychlý metabolismus? Závidíš jí, že může jíst, co chce a nepřibere, při tom ona se trápí a snaží nahnat nějaké to kilo. Važ si toho, co máš. Nauč se na svém těle vidět i to pozitivní. Tohle je tvůj život a nic jiného už nepřijde, tak s tím žij.


Narovnej se!


Je to naprosto jednoduché a přitom to tolik žen neví. Někdy totiž stačí se pouze a jen narovnat. Najednou větší bříško zaleze a bude působit hubenější. Pěkně se vyprsíš a schová se také nehezký hrb na zádech. Právě postoj je to, co velmi ovlivňuje naši postavu.


Přestaň se srovnávat!


Jak jsem již zmínila: každá máme něco, na co jsme hrdé, a něco, co bychom rády na sobě změnily. Je to normální, je to přirozené. Velkou roli v našem sebevědomí hrají také sociální sítě. Dennodenně vidíme krásné, štíhlé ženy bez celulitidy a strií. Uvědom si, že ne vždy je vše takové, jaké se na první pohled zdá. Někdy je to retuš, jindy je to správný úhel. Věděla si, že někdy i vrcholové sportovkyně s pekáčem buchet na břiše mají to břicho nafouklé? Ber tyto fotografie s nadhledem. Ano, mnoho těch žen jsou i ve skutečnosti krásné a nejedná se o fake realitu, ale pokud ti pohled na ně ubližuje, místo toho aby tě motivoval, jednoduše dej unfollow. Nemá cenu se trápit a srovnávat. Takto snadné to je.


Hledat chyby je až moc jednoduché, co kdybychom se naučili něco těžšího - hledat na sobě to krásné. A nejen na sobě, ale i na ostatních.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •