Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ačkoliv zbarvené listí vypadá velmi dobře na instagramových fotkách, podzim umí působit velmi depresivně.

Jak se zbavit podzimní únavy?

Únava
zdroj: Thinkstockphotos Únava
aktualizováno 18.10.2015, 00:00 | 18.10.2015, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Ačkoliv zbarvené listí vypadá velmi dobře na instagramových fotkách, podzim umí působit velmi depresivně.

Přichází nepříjemné chladné počasí, občasné deště, žádné sluníčko, choulíme se do svetříku,… Pak jsme rádi, když ze školy vůbec dojdeme domu, lehneme a spíme. Vítej, prokrastinace!
Jenže co když si zrovna ty jedna z těch, kteří by raději byli odpočatí, plní energie a vitality?! Mám pro tebe pár tipů, jak s takovou podzimní únavou zabojovat!

 

1) Dopřej svému tělu hoooodně hoooodně vitamínů. Nedostatek železa, vitaminů skupiny B a E, hořčíku a zinku může za tvou únavu! Nejen že ti vitaminy dodají energii, ale zároveň tě budou chránit před všudeútočícími chřipkami a jinými nemocemi. Dopřávej si proto hodně ovoce. Dělej si vydatné saláty na svačiny. Sladké, tučné a nezdravé jídlo tělu akorát ubírá energie, diety taktéž, naopak správná vyvážená strava dodá tvému metabolismu vše, co potřebuješ, abys dokázala normálně fungovat. Nezapomínej ani na dostatečný pitný režim!

 

 

2) Sportem ku zdraví. Tvrdíš, že jsi příliš unavená, než abys cvičila? Kecáš. Sport ti energii neubere, naopak ti ji přidá. Budeš se potom cítit nabuzená, díky endorfinům šťastná a samozřejmě zase jednou uděláš něco pro tvé tělo. A pokud se ti nechce chodit ven běhat nebo jít do posilovny, zacvič si doma třeba jógu (která uklidní tvé tělo i duši), pilátes nebo si pusť na youtube.com videa, která ti ukáží, jak na zumbu! Bude to zábava!

 

3) Dostatek spánku dělá divy, proto jej nezanedbávej! Nezatěžuj své tělo v noci, když už by rádo odpočívalo. Dopřej si aspoň 8 hodin kvalitního spánku!

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

4 Tipy na podzimní outfity
Inspirace Space Buns od Ari

4) Nauč se odpočívat. Pochmurné počasí si přímo žádá, aby sis čas od času udělala relaxační den. Já si takový den představuji tak, že nasadím chlupatý ponožky, tepláky a vytahané tričko. Z vlasů si udělám bobek. Sundám čočky a nasadím brejličky. Lehnu si do postele s pořádně chlupatou peřinou. Nezapomenu ani na nějakou pořádnou mňamku. Na efekt si ještě zapálím svíčku, která rozvoní celý být, a pustím si film. Takový lenošící den se nedá dělat často, ale jednou za čas… máme povoleno!
Udělej si relaxační chvilku, kdy na chvíli odsuneš všechny starosti a deadliny, prostě vypusť páru!

 

Když se ke svému tělu budeš chovat slušně a opatrně, oplatí ti to. Tak hlavu vzhůru a přeji hodně sil do dalších podzimních dnů!

 3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •