Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ačkoliv netrpíš na migrény, čas od času přijde den, kdy tě tolik rozbolí hlava, že máš chuť si ji omlátit o zeď a odříznout od krku a poté znovu přišít. Ano, tyto situace moc dobře znám a vím, že to není nic příjemného. Za dobu těchto bolehlavů js...

Jak se zbavit ukrutné bolesti hlavy

Bolest hlavy
zdroj: Thinkstockphotos Bolest hlavy
aktualizováno 26.04.2017, 00:00 | 26.04.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Ačkoliv netrpíš na migrény, čas od času přijde den, kdy tě tolik rozbolí hlava, že máš chuť si ji omlátit o zeď a odříznout od krku a poté znovu přišít. Ano, tyto situace moc dobře znám a vím, že to není nic příjemného. Za dobu těchto bolehlavů jsem však objevila pár tipů, které mě osobně pomáhají. Dnes se s tebou o tyto tipy podělím.

1. Dostatečný příjem tekutin je základ!


Někdy nás hlava bolí z prostého důvodu – nedostatek tekutin. Pitný režim bychom rozhodně neměli podceňovat. Za den by měl člověk vypít nejméně 1,5l vody. Pokud čisté vodě zrovna neholduješ, přidej si do ní mátu či citron. Třeba se ti uleví. Další možností je bylinkový čaj.


2. Nedostatek hořčíku může být problém!


Po testech u doktora hodně z nás zjišťuje, že jim chybí právě hořčík. Zrovna hořčík má v našem organismu spoustu důležitých funkcí. Například zlepšuje paměť a myšlení, napomáhá od křečí, upravuje krevní tlak, reguluje srdeční činnost a také na zuby má pozitivní účinky (je toho mnoho, ale nebudu tu vše vypisovat). Hořčík se nachází v ořeších, v mase a zelenině, v luštěninách i ovoci. A pokud si těmto potravinám nepřišla na chuť, užij doplňky stravy. Hořčíkem nikdy nic nezkazíš, jelikož se jím nedá předávkovat.


3. Procházka je balzám pro duši i pro hlavu!


Pobyt na čerstvém vzduchu ti jistě pomůže. Navíc se projdeš, tedy budeš mít nějaký fyzický pohyb. Protřídíš si myšlenky. Můžeš s sebou vzít i kamarádku a po cestě prodrbat vše možné i nemožné. A jestliže se ti ven opravdu nechce, otevři si aspoň okno a pusť do svého pokoje kyslík.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

6 věcí, kterými můžeš zahnat bolest hlavy nebo migrénu!
9 (zdravých) potravin, které mohou za bolest hlavy i kruté migrény
Když tě svírá bolest hlavy


4. Zhasni a zavři oči!


Vypni veškerou elektroniku – mobil, počítač i televizi. Nyní není vhodnou volbou do těchto přístrojů čumět. Někdy bolest hlavy pochází od očí. Udělej si v pokoji příjemné přítmí, zavři oči a soustřeď se pouze na své tělo. Užívej si ten odpočinek, to ticho, že nic nemusíš dělat… Takto chvíli odpočívej nebo bolest zaspi.


5. Chlaď si hlavu!


Jednou z babičkovských rad je namočit si kapesníček do studené vody a chladit si čelo a tváře. Nebudeš se cítit tolik „rozpáleně“. Můžeš si dát také ledovou sprchu pro zchlazení celého těla.


6. Masáž hlavy!


Najdi si na internetu návod, jak na správnou masáž hlavy při bolestech. Popros svého přítele nebo někoho z rodiny a maximálně se uvolni. I tohle je možnost!


Pokud znáš nějaké tipy, které tobě osobně pomáhají, poděl se o ně v komentářích!4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •