Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pro někoho možná může být nepochopitelné, proč by si někdo chtěl opticky zmenšovat oči?! A já jsem přesně ten případ.

Jak si opticky zvětšit nebo zmenšit oči?

Líčení očí
zdroj: Thinkstockphotos Líčení očí
aktualizováno 23.08.2017, 00:00 | 23.08.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Pro někoho možná může být nepochopitelné, proč by si někdo chtěl opticky zmenšovat oči?! A já jsem přesně ten případ.

Přírodou jsem byla obdarována velkými bulvami a vždycky jsem bojovala s tím, že můj pohled některé až děsil. Naučila jsem se pár fíglů, jak to udělat, aby nepůsobily tolik vyboulené. Naopak znám i pár fíglů, jak opticky oko zvětšit. Inspirujte se v mém článku.


Tužky na oči dokáží zázraky!


Pokud chceš oko opticky zvětšit, pak by ti neměla chybět v tvé kosmetické sbírce tělová tužka na oči. Tuto tužku si dáš na vnitřní vodní linku a olalá, oko bude působit otevřenější, čistější a navíc jí oddělíš oko od stínů (jako třeba růžových, červených), které by mohly navozovat pocit „uplakaných očí“.
Pokud naopak chceš oko opticky zmenšit, pak vol na vnitřní vodní linku černou tužku, a to jak na vrchní vodní linku pod řasami, tak na spodní. Orámováním oka si očku lehce zmenšíš a navíc jej krapet zvýrazníš a tím dáš na obdiv barvu své duhovky. Jelikož se linka nanáší na waterline, vyhledávej zejména voděodolné tužky. Tento fígl používá například herečka Mila Kunis.


Tekuté oční linky ti pomohou!


Oči ti zvětší i krásná kočičí linka, která směřuje směrem nahoru. Pokud chceš docílit opticky menších očí, pak linku nesměřuj nahoru, ale zůstávej ve stejné linii s okem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Módní triky: Jak zamaskovat široká ramena?
Jak opticky zmenšit poprsí
Nejčastější chyby v líčení


Hra stínů je základ!


Dalšími fígly, jak opticky zmenšit nebo zvětšit oko, jsou stíny. V případě, že oko chceme jakoby „nafouknout“, chceme jej otevřít a dát vyniknout jeho plastičnosti, pak volíme světlý třpytivý stín. Ten bývá součástí každé dobré paletky. Je to takový základ, který by ti rozhodně neměl chybět ve sbírce. Tento stín vložíš nejen do vnitřního koutku oka na projasnění, ale také doprostřed pohyblivého očního víčka. Stačí lehce poťupat prstem a uvidíš tu změnu! Stejně tak poslouží i jiné světlé stíny samozřejmě.


Pokud chceš naopak oko zmenšit, pak vol tmavší stíny, které si majitelky menších oček nemohou dovolit (pro ně jsou vhodnější odstíny šedé). Ty si můžeš dovolit i tmavě černou na prohloubení pohledu.


Správné použití řasenky pro dosažení maximálního efektu!


Samozřejmě pro optické zvětšení očí je řasenka stěžejní. Čím delší a natočenější řasy budou, tím lépe. Dlouhé řasy ti dokáží otevřít a opticky zvětšit oko. Naopak pokud chceš oko opticky zmenšit, není potřeba žádný BOOM efekt. Můžeš řasy například směřovat do strany a tím vytvoříš kočičí, lehce šikmá očka. Tu působí rozhodně svůdně!5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •