Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prázdniny utečou jako voda a my zjistíme, že jsme vlastně vůbec nic nestihli, jsme otrávení a unavení… co teď s tím? Nenech si volno proklouznout mezi prsty a raději…

Jak si skutečně užít prázdniny?!

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 25.08.2015, 00:00 | 25.08.2015, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Prázdniny utečou jako voda a my zjistíme, že jsme vlastně vůbec nic nestihli, jsme otrávení a unavení… co teď s tím? Nenech si volno proklouznout mezi prsty a raději…

Urči si dny odpočinku a dny práce

Na začátku prázdnin si plná odhodlání, co vše musíš stihnout. Pak se ti nechce, pořád to odkládáš, až je konec a ty jsi v nervu, že si promeškala tamto a tamto. Pevně si urči den, kdy splníš nějakou činnost (buď však reálná), např.: přečteš si povinnou četbu. Ve dny odpočinku na to nemysli a na plno si užívej nicnedělání. Je to pravidlo, které doporučují všichni psychologové, a já myslím, že je na tom něco pravdy, ne?

Vypni své tělo

Pokud se jedná o maximální odpočinek, má naše generace zvrácené představy. Většina z nás si zalehne s nějakou moderní technikou do postele a je na FB nebo surfuje všude možně. Zkus pro jednou úplně jiný styl relaxace. Vše vypni, lehni si a buď jen ty a tvé myšlenky. Můžeš si dát třeba i šlofíka. Hlavně nic nedělat, nikam se nedívat a jen se soustředit na to, jak se tvé tělo uvolňuje.

Nastav si režim


Všichni to známe. Ve 3h v noci jdeme spát, stáváme po poledni. Nedovol to. Nastav si režim hned od začátku. I tvému tělu prospěje, pokud bude ve stejnou dobu vždy jíst a také i cvičit. Je libo ranní rozcvička, která odstartuje tvůj den?

PŘEČTI SI TAKÉ:

Top 5 míst, která o prázdninách určitě navštiv!

Jak si užít prázdniny bláznivě a naplno?

Využij prázdniny na sto procent!

Napiš si seznam

Ano, napiš si seznam všech aktivit, které chceš za prázdniny stihnout. Pak už jen s dobrým pocitem odškrtávej. Nezapomeň na nic, využij ty prázdniny, jak jen můžeš! Teď máš čas na starý dobrý kamarády nebo někam odcestovat jen tak na výlet… to je přece super!

I to nepříjemné je nutné udělat

A aby ses cítila i trošku produktivně a nepromrhala prázdniny jen tím dobrým, chce to i nějaké to plnění restů nebo práci. 2měsíce jsou dost dlouhá doba na to, aby sis stihla i užít i pracovat. A co si budeme povídat, peníze jsou potřeba a některé i nepříjemné věci se udělat musí. Nenechávej to na školní rok, kdy nebudeš mít tolik času.

Vytvoř si vzpomínky

Vždycky měj u sebe foťák nebo telefon, abys mohla všechna místa, která navštívíš a všechny vtipné zážitky zaznamenat. Jednou si budeš fotky procházet a s radostí budeš vzpomínat.

Tak si ty prázdniny hlavně užij, dokud je ještě máš! Co by za to jiní dali…6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •