Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Maturita už je za dveřmi a ty jsi stále nestihla přečíst všechnu povinnou četbu? Nějak se k tomu nemůžeš dokopat, protože čtení není tvoje parketa a ty netušíš, jak tohle vlastně zvládneš…? Pokud ses našla právě v těchto slovech, tento článek je u...

Jak stihnout přečíst povinnou četbu?! Návod pro ty, které čtení nebaví

Studium
zdroj: Thinkstockphotos Studium
aktualizováno 12.04.2016, 00:00 | 12.04.2016, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Maturita už je za dveřmi a ty jsi stále nestihla přečíst všechnu povinnou četbu? Nějak se k tomu nemůžeš dokopat, protože čtení není tvoje parketa a ty netušíš, jak tohle vlastně zvládneš…? Pokud ses našla právě v těchto slovech, tento článek je určený tobě.

Vše začíná již při výběru.


Než si zapíšeš seznam knížek k maturitě, něco si o nich zjisti. Podívej se, kolik má jaká knížka stran a jestli případně není zfilmovaná. Vybírej známé hity od známých autorů. Nech si klidně poradit, protože výběrem to všechno začíná.

Předpříprava.

Než se pustíš do knížky, přečti si na internetu, o čem vlastně je. V dnešní době není žádný problém najít podrobný rozbor díla. Obzvlášť při náročných dílech ti to pomůže k lepšímu pochopení děje. Předem si uděláš v hlavě systém, kdo je kdo a co postavy plánují.

Samotné čtení.

- V dnešní době moderních telefonů můžeš číst kdekoliv a kdykoliv. Postačí, když si knížku stáhneš ve formátu pdf do telefonu. Stáhni si čtečku, která ti bude pro čtení vyhovovat a je to! Teď si můžeš číst klidně v noci pod peřinou, aniž by ses musela ohlížet na lampičku/světlo. Kdykoliv budeš mít čas, tak knížku vytáhneš, jelikož mobil máš přeci vždy po ruce.

- Knížky už se dají i poslouchat! Některé audioknihy si stáhneš na internetu bez problému. Pro mě osobně tato forma „čtení“ moc není, jelikož mi to připomíná dětství, kdy mi máma četla pohádky a já při tom usínala. Navíc knihu mám rozhodně přečtenou rychleji, než naposlouchanou.

 

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:
6 kroků pro úspěšné složení maturity!
Strašák jménem MATURITA. Jak na ni? Rady finalistů SuperStar
Maturita se blíží: Jak se efektivně učit?


- Spousta slavných děl je také zfilmováno. Udělej si popcorn a spoj příjemné s užitečným. Dej si však bacha na rozdíly mezi knížkou a filmem. Přečti si recenze na internetu, které ti prozradí více, abys pak nebyla úplně mimo, až se tě učitelka bude ptát.

- U klasických knížek je ta výhoda, že stránku proletíš očima a už z toho poznáš, jestli se tam nachází něco důležitého pro celý děj. Některé pasáže, jako je například zdlouhavý popis prostředí, můžeš přeskočit, a tím si ušetříš čas. Detaily si stejně nikdo nepamatuje.

- Pokud jsi obzvlášť pečlivá, dělej si při samotném čtení poznámky, abys na nic podstatného nezapomněla. Popřípadě použij lepítka a záložky, pokud ti takové věci pomáhají.


Když musíš, tak musíš. Vrhni se do toho, ať to máš brzo za sebou a můžeš se věnovat jiným věcem.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •