Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někdy se toho učení nahromadí kopa a ty máš pocit, že se z toho zblázníš. Každý den 2 písemky, k tomu seminární práce, prezentace, nečekaná zkoušení a ty musíš udělat vše pro to, abys měla ty nejlepší výsledky.

Jak zvládat školu a nezbláznit se z toho?!

Učení
zdroj: Thinkstockphotos Učení
aktualizováno 11.11.2014, 00:00 | 11.11.2014, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Někdy se toho učení nahromadí kopa a ty máš pocit, že se z toho zblázníš. Každý den 2 písemky, k tomu seminární práce, prezentace, nečekaná zkoušení a ty musíš udělat vše pro to, abys měla ty nejlepší výsledky.

Jenže to není tak úplně jednoduché, když jsi vyčerpaná a máš pocit, že už prostě nemůžeš! V tomto článku se zaměřím na pár zaručených pravidel, jak vše s přehledem zvládat.

 

1. pravidlo: Jak si to narvat do hlavy?


Jistě to znáš, myšlenkami jsi někde úplně jinde, tak jen sedíš nad sešitem a nedokážeš se plně soustředit, proto si začneš strkat tužku do ucha, pak si s ní budeš malovat na kraje sešitu a nakonec vezmeš telefon a vyfotíš to kamarádce…


- uč se vždy v tom samém čase na tom samém místě (ne v posteli, ta je na spaní), pravidelnost je totiž důležitá
- vypni všechnu hudbu, televizi, mobil, aby tě nic nerozptylovalo
- najdi si svou metodu učení, můžeš si sama sebe nahrávat na diktafon a pak se zkoušet nebo si udělej chytrý výpisek za pomoci fix, pastelek a dalších barevných blbinek, které tomu dodají šťávu

- další z metod je, že si to převedeš do nějakého příběhu nebo básničky, zkrátka abys to lépe pochopila

 


2. pravidlo: Zorganizuj si čas!


Nikdy neodkládej své úkoly, pak toho budeš mít jen víc a víc. Stane se z toho začarovaný kruh, který nedoženeš. Dělej raději všechny práce postupně. Pokud se nedokážeš donutit se učit průběžně, bohatě postačí, když si to každý den POUZE přečteš. I tím si něco zapamatuješ.


3. pravidlo: Nezapomínej na své potřeby.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak slavíme Halloween u nás v Česku? A slavíme ho vůbec?
POZVÁNKA: Prague Design Week


I v tomto období bys svému tělu měla dopřát jídlo 5krát denně, hlavně dostatečný pitný režim, osmihodinový spánek a hlavně vzduch. Pokud ti to do hlavy skutečně neleze, prostě to nech být a jdi se projít na čerstvý vzduch nebo si zasportuj, jistě ti to pomůžeš, ale bacha ať se příliš neunavíš!


4. pravidlo: Hlavně klid…


Stres, to je to, co tě dokáže vyřadit ze hry. Proto se snaž si opakovat, že když nejde o život, nejde o nic. Učitelé jsou taky jen lidé, nemůžou tě praštit ani zavraždit, navíc každá jedna známka se dá přece opravit. Tak to zbytečně moc nehroť a udělej si v tom všem spěchu i čas sama na sebe. Což znamená, že se můžeš odměnit… když se naučím tohle a tohle, tak si pak koupím tamto tričko a podívám se na svůj oblíbený seriál.

 

Přeji ti hodně štěstí a hromadu jedniček :)2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •