Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš si nechat poradit od běžné uživatelky gel laků? Pak je tento článek právě pro tebe!

Jaká je PRAVDA o gel lacích? Ničí opravdu nehty?

Gelové nehty
zdroj: Thinkstockphotos Gelové nehty
aktualizováno 25.04.2019, 00:00 | 25.04.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Chceš si nechat poradit od běžné uživatelky gel laků? Pak je tento článek právě pro tebe!

Hned na úvod bych ráda řekla, že nejsem žádná odbornice. Jsem zkrátka normální uživatelka, která má na věc svůj názor! Gel lak si dělám již dlouhou dobu a za ten čas jsem zjistila, jaké to pro mě má výhody a nevýhody! V tomto článku ti je představím.

 

Oč se vlastně jedná?

 

Vlastním LED lampu, ve které si nehty zapékám. Nejprve zatlačím kůžičku pomocí dřívka, očistím nehet Alpou a nanesu na něj podkladový lak neboli base coat. Ten zapékám zhruba 2 minuty v LED lampě. Dále nanesu barevný gel lak. Nechám zapéct 3 minuty a završím to samozřejmě top coatem (vrchním lakem), který dodá nehtům lesk, ovšem prodává se i lak s matným finishem. Zapeču (3 minuty), setřu výpotek alkoholem a je hotovo. Nehty si nijak neprodlužuji, lakuji na mou přirozenou délku. Tak se mi to líbí, tak mi to vyhovuje.

 

Dělání nehtů zabere fůru času, ale vydrží déle dokonalé!

 

V podnadpisu zazněla jedna výhoda, jedna nevýhoda. Zapékání trvá skutečně dlouho (nejprve jedna ruka, poté druhá a pak zvlášť palce). Každá vrstva potřebuje svůj čas. Většinou si k tomu pouštím film a zabere mi to nějakou hodinku a půl. Je to pro mě relax. Baví mě to, ale pro někoho by to rozhodně mohla být zdlouhavá piplačka.

 

Na druhou stranu nehty poté vydrží dlouho bezchybné. U klasického laku mě štvalo to, jak již druhý den je oloupaný a škaredý. Mně obyčejně gel lak vydrží týden naprosto perfektní a poté se začne pomalounku odlupovat a nehty odrůstají, což nevypadá pěkně.

 

Stojí to peníze a chce to cvik!

 

Samozřejmě je to prácička, která stojí peníze. Pokud chodíš do salonu, budeš to mít sice precizně udělané, ale připlatíš si. Druhou možností je si pořídit LED nebo UV lampu. Není to zas tak drahá věcička, jak by se mohlo zdát, ale samozřejmě potřebuješ také speciální laky, které bývají mnohdy dražší (než ty klasické).

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak pečuji o své nehty?
Co skutečně dělají gelovky s tvými nehty?
Máš lámavé a třepící se nehty? Víme, jakou péči zvolit

 

No a jakmile se tedy rozhodneš začít si dělat nehty z pohodlí domova, pak to chce rozhodně cvik! Není to tak lehké, jak by se mohlo zdát. Lak stéká z nehtu, dělá hrbolky, je nerovnoměrně natřen… s tím vším se setkáš jako začátečnice. Já osobně se stále zdokonaluji. Někdy jsem opravdu dost nespokojená, tak nehty sundám a začnu od znova (holt prokletí perfekcionistky).

 

Pokud tě to začne skutečně bavit a jsi šikovná, pak si užiješ nejrůznější razítka, nálepky, ornamenty a malůvky. Je to umění!

 

A ničí to nehty?

 

V salonu ti samozřejmě řeknou, že NE. Já mám od přírody nehty velmi pevné a rychle mi rostou (děkuji za to!). Zatímco lak zapečený v UV lampě mi drží jako přibitý a je potřeba jej dostat z nehtů pomocí alobalového zábalu, gel lak z LED lampy mi jde snadno sundat z nehtu. Jednoduše jej sloupnu a je to. Ať už jej slupuji nebo odlakovávám, nehty pod ním jsou vždy poškozené. Třepí se, jsou tenčí a mají bílé fleky… Jelikož jsou však moje nehty od přírody silné, není to žádný problém. Stačí týden a mám zpět krásné nehtíky.

 

Na druhou stranu, pokud má někdo dost slabé nehty, pak je tento lak zpevní. Nebudou se lámat a třepit. Po sundání to však bude horor…

 

Gelové nehty jsou jako závislost. Jednou začneš a pak nemůžeš přestat. Moc se mi líbí vzhled upravených nehtů. Užívám si různé nude barvičky a odstíny růžové. A jakmile nehty náhodou udělané nemám, připadám si divně… zkrátka jsem si na to zvykla. Tak co na to říkáš?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •