Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Existuje vůbec kámoška na celý život? Toť otázka.

Kámoška na celý život

aktualizováno 28.07.2011, 05:37 | 28.07.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Existuje vůbec kámoška na celý život? Toť otázka.

Kamarádky přichází a odchází. Rodina je tu furt, a proto! Proč si neudělat nejlepší kamarádku ze sestry nebo dokonce z maminky?

10 ničitelů přátelství:
Mnoho dívek ví, o čem mluvím.

1. Puberta
Změnily jste se, nerozumíte si. Přišly změny nálad, jsi věčně protivná a není s tebou řeč. Najednou to není jako dřív. Máte odlišný vkus a jiné názory.

2. Kluk
Zamilovala ses a nyní kamarádka není na prvním místě. Teď chceš veškerý čas trávit s ním a jen s ním!

3. Vztah, nevěra
Udělala si něco, na co se nezapomíná? Myslím tím například to, že sis začala s jejím klukem v době, kdy jejich vztah nebyl nejlepší? Pak jsi jí lhala a s jejím klukem jsi ji podváděla? Nedovol nikdy, aby se kluk postavil mezi tebe a kamarádku!

4. Stěhování
Z Prahy do Ostravy. Z Ostravy do Olomouce. Z Olomouce do Brna. Najednou jsi dál, a i přesto, že jste si slíbily, že si budete psát, vydrželo to týden a poté přišly nové kamarádky. Víš o tom, že kamarádství na dálku končí ve většině případech špatně?

5. Jiná škola
Scházely jste se pouze ve škole a nyní jste se rozutekly na jiné školy. Teď kolem tebe projde a ty ji ani nepozdravíš.

6. Moc času s ní
Znáte se od narození a většinu zážitků máš jen s ní. Dříve, nebo později si začnete lézt krkem.

7. Lež, neupřímnost, pomluvy, tajemství
Typické příčiny hádek. Pomlouvala jsi ji, lhalas jí nebo něco podobného (třeba tajemství) a ona se to teď dozvěděla. Jak se zachová? Odepíše tě navždy, nebo je to jen další malá hádka?

8. Zájmy
Sportoholikové věnují veškerý svůj čas svému oblíbenému sportu. Každé víkendy jsou závody a v týdnu pak tréninky. Na kamarádku máš čím dál méně času...

9. Žárlivost
Nesneseš, když je kolem ní hodně lidí, ale ty nejsi ani jeden ten člověk? Nenecháš jí prostor a nedáš jí volnost? Žárlíš na její rodinu či kluka!?

10. Přijde nová
Jak jsem psala. Kamarádky přichází a odchází. Co když do vaší třídy přijde nová holka, s kterou toho máš (jak zjistíš) hodně společného? Teď je ona ta nová a máš si s ní toho moc říct…

Za celý život vystřídáš možná hodně, možná méně kamarádek. Možná budete mít špatné chvíle, ale přijdou i ty dobré. A to, co jsem tam nahoře napsala, nemusí vždy znamenat konec přátelství. Záleží na tvém přístupu, ale hlavně na TOBĚ a tvé KAMARÁDCE. Chceš ji doopravdy ztratit? Pokud ti na ní někdy záleželo a ještě záleží, tak nepomůžou žádné složité akce a plány, ale jednoduchý (pro tebe těžký) kontakt z očí do očí v cukrárně, kde si to vyříkáte.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Kamarádství mezi holkou a klukem
Co škodí přátelství

A jak by vlastně měla vypadat ta tvá kamarádka na celý život, s kterou si budeš kreslit krásnou budoucnost, až zapomeneš na přítomnost? To záleží na tobě. Kamarádky si vybíráme, nebo nám je nadělí sám osud. Každému je sympatický někdo jiný...

Pár tipů:

Nikdy svoji kámošku nepodraz! Žádné pomlouvání, lži, přetvářka. Vše se jednou provalí. Když k ní budeš upřímná, nejen, že ji to potěší, ale vybudujete si krásné přátelství založené na pravdě a upřímnosti.

Odpouštět je božské. A když uvidíš, že je jí to skutečně líto, tak proč neodpustit? Odpustila jsi teď ty jí, tak ona později odpustí tobě. Buď upřímná, protože jen kámoška, která ti řekne pravdu, i když je krutá, je ta nejlepší. Například když jí něco nesluší, řekni jí to! Když je jí nejhůř, buď jí nablízku. Pomoz jí překonat zlé chvíle, ať se ti vybrečí na rameni.A jak utužit přátelství? Sděleným tajemstvím, nebo trapnými fotografiemi? Nebuď vlezlá, když s ní budeš každý den, tak si polezete jistě brzy na nervy. Ale ani úplný ignor na ni házet nemusíš.

Zeptala jsem se na téma přátelství i mých návštěvnic:

head-of-the-sky.blog.cz
Ve skutečnosti mám asi 2 až 3 opravdové kamarádky, v těchto přátelstvích jsem šťastná... Jsem ráda za to minimum, řídím se tím, že je lepší mít pár opravdových přátel než stovky falešných. Sakra napadá mě jeden případ falešné kamarádky, fujtajbl :-/ Zrovna teď mám jednu moc falešnou kamarádku, tedy jestli jí vůbec můžu ještě kamarádkou nazývat, asi ne, ale nevím, nevím co přijde v novém školním roce. Ale jak mám zase věřit? Už jsem dala tolik šancí, naučila se znova jí důvěřovat a teď... Už to nedokážu, nebudu dělat ze sebe nějakou husu, která hned každému skočí kolem krku, taková já nejsem.

Přezdívka: Klavariskova
Můžu jen říct, že mám jednu nejlepší kamarádku. Slovo "nejlepší" můžu říct s jistotou. Znám ji 11let (což je vcelku dlouhá doba - celé dětství) a v životě jsme se nikdy nepohádaly a nezradily! Prostě jsem ráda, že ji mám! Ona všechno o mně ví. A víte, co je nejlepší? Že ona to nikomu nepoví :-)

socialriot.blog.cz
Hah... Mohla bych napsat svůj příběh, a že by to spoustě lidí přišlo pěkně hnusné, co se mi stalo. Ano, znám to. Když tě opustí nejlepší kamarádka, když jsi u ní jeden den a směješ se s ní jako každý jiný a druhý má na obličeji jen chmury a naprosto bez důvodu ti řekne, že se s tebou nechce kamarádit. Když pak zjistíš, že se k tomu nechala normálně přemluvit. Ale ne, nebylo mi to líto. Nestála mi za to. Taková je skutečnost. To je jediná možnost, jak přežít ztráty přátel. Opustila tě. Nestála za to. Nebyla to pravá kamarádka. Nic víc se s tím dělat nedá a nic víc není.

ladydajana.blog.cz
Mou opravdovou kamarádkou je jen jedna. Ta druhá je kamarádka, ale falešná. Pomlouvá mně mé nej kámošce, ale díky mé nej kámošce vím, že je falešná. Ta falešná o mně říká, že jsem blbá a úplně nej kráva. A ta třetí kamarádka (no, už není) je úplně rozmazlenej spratek. Pohádaly jsme se s ní, protože musela prostě všem rozkecávat, že jsem na jedné atrakci nebyla, že se bojím. No, a pak jsme se ještě jednou pohádaly. A to vzniklo tak, že jedna kamarádka vykecala to, co jsem si myslela o té třetí kamarádce. Pak vznikla hádka na celý život. A to mé nej kámošce chci moooc poděkovat, že se mnou kamarádí už ze školky až do 6 třídy. Díky Áďo! ;-)10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •