Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Často mi chodí na e-mail otázky ohledně kosmetiky, líčení a dalších takových beauty problémů. Já dnes vybrala ty nejzajímavější a nejčastější dotazy a pokusím se na ně odpovědět.

Kosmetické problémy, které trápí dívky!

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 14.02.2016, 00:00 | 14.02.2016, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Často mi chodí na e-mail otázky ohledně kosmetiky, líčení a dalších takových beauty problémů. Já dnes vybrala ty nejzajímavější a nejčastější dotazy a pokusím se na ně odpovědět.

Hned na úvod bych chtěla říci, že nejsem žádný odborník a jsou to pouze mé osobní tipy a zkušenosti.

„Pomoc! Mám tak tmavé rty, že na mě není vidět žádná rtěnka, kromě červené.“

Na tento problém existuje jednoduchá rada. Postačí ti korektor či make up, kterým si rty přetřeš. Vytvoří se ti tak tělový podklad, na který už naneseš barvičku, jakou bys ráda. Ta pak lépe vynikne.

„Jakmile si nakreslím obočí, během dne se potím a obočí mi sleze dolů.“

Většina dívek používá na vykreslování obočí normální hnědé stíny. V tomto případě postačí báze, stejně jako když si dáváš stíny na mastné oční víčko. Lépe ti určitě bude držet tužka na obočí, a když ho pak zafixuješ gelem.

„Ráno si nanesu stíny a večer na oku prostě nejsou…“

A proto odborníci přes kosmetiku vymysleli podkladovou bázi. Ta poslouží jako lepidlo, na které se stíny přilepí, zvýší se tak jejich intenzitu, sjednotí ti víčko a zakryje žilky a nebudou se ti stíny slévat do vrásek. Některé dívky používají místo podkladové báze color tattoo, tekutý korektor nebo třeba tužku na oči. Není to ono, ale jako nouzovka dobrý.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejhorší kosmetické zlozvyky: Jak se jich zbavit

Akné nejen v pubertě? Co dělat, když tě trápí i ve dvaceti a později

Přírodní kosmetika? Ano, ale rozumně, jinak dokáže ublížit

„Moje řasy nejdou natočit.“

Některé holky bohužel nejsou přírodou obdarované krásnými dlouhými řasami. Nevadí. Existují kleštičky na řasy, kterými dosáhneš většího objemu. Pokud ani to nepomáhá, je tu pak kulma na řasy, která dosahuje ještě lepších výsledků! Tak pohledej na internetu.

„Make up na mě šupinatí.“

My dívky se suchou pokožkou známe tento problém. Make up nám vytváří nevzhledné šupinky, loupeme se… prostě děs. Potřebujeme pokožku hydratovat a hydratovat. Proto před nanesením make upu použij hydratační krém (popřípadě krém smíchej rovnou s make upem a vytvoříš si tak BBkrém). Použít bys měla také podkladovou bázi a samozřejmě celé dílo nepudruj. Je důležitá také volba make upu, některé jsou přímo určeny na suchou pleť a jsou hydratační.

„Ačkoliv odstín make upu je správný, mám pocit, že mi stejně ta barva nesedí. Čím to je?“

Spousta dívek hledí pouze na odstín make upu (bledulky šáhnou bezmyšlenkovitě pro nejsvětlejší odstín), jenže tak jednoduché to bohužel není. Každý má nějaký podtón pleti: některé máme do růžova, některé do žluta a některé neutrální podtón. Proto je potřeba volit i make up se správným podtónem pleti. Pokud si růžovka, žlutý make up na tobě nebude vypadat přirozeně a vytvoří ti jen masku, která k tobě nebude sedět. Nemusíš rovnou chodit do parfumerie, i v drogerii najdeš tyto make upy s podtóny.

Máš ty osobně nějaký problém, který nebyl zmíněný? Napiš do komentářů.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •