Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kontaktovala jsem youtuberku Makynu016 s žádostí o rozhovor. Velmi mě překvapilo, když se mi ozvala se slovy, že mě moc dobře zná, pamatuje si LadyVanilku a ráda sledovala její blog i videa.

Makyna016: „Jsou i dny, kdy bych raději byla doma a nevycházela.“

makyna016
zdroj: facebook makyna016
aktualizováno 11.10.2016, 00:00 | 11.10.2016, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Kontaktovala jsem youtuberku Makynu016 s žádostí o rozhovor. Velmi mě překvapilo, když se mi ozvala se slovy, že mě moc dobře zná, pamatuje si LadyVanilku a ráda sledovala její blog i videa.

Nebudu lhát, tato slova mě velmi potěšila a po pár e-mailech s ní jsem byla opravdu vděčná, že mám tu příležitost vyzpovídat tak sympatickou a milou youtuberku, jako je právě Makyna.


1. Mohla by ses pro začátek čtenářům lehce představit. Jak se jmenuješ? Kolik je ti let? Jaký obor studuješ? Co ráda děláš ve volném čase?


Ahoj, já určitě zdravím všechny čtenářky! Jmenuji se Markéta Poláková, je mi 16 let, ale už za necelý měsíc mi bude 17. Studuji střední školu propagační tvorby v Praze, kam jsem se také přestěhovala po mojí základce. A studuji obor produkce. Ráda ve volném čase určitě tvořím videa, komunikuji s fanoušky, odpovídám firmám… Je toho spoustu, ale musím říct, že ve většině volného času se věnuji právě Youtube.

 

2. Co byl ten prvotní impuls, který tě nakopl začít natáčet videa na youtube? Jak dlouho již natáčíš a proč tvá přezdívka má příponu zrovna „016“?
 

Jako malá když mi bylo asi 11-12 let jsem sama sledovala spoustu blogů, v tu dobu moc lidí o Youtube nevědělo. Jednou ale jedna blogerka napsala článek o jejich oblíbených Youtuberkách. V tu chvíli jsem vlastně ani nevěděla, o co jde, ale hned jak jsem si o tom přečetla víc, zaujalo mě to a ihned jsem na videa začala koukat. V tu dobu jsem koukala jen na zahraniční youtuberky, protože tady v Česku ještě moc lidí nebylo, až postupem času jsem našla Petru Lovely Hair. No a když jsem na tyhle videa koukala vlastně jsem si řekla, že bych to chtěla dělat taky.
Natáčím už necelé 4 roky a stále je to můj ohromný koníček. Jinak má přezdívka je vlastně úplná náhoda. Když jsem si účet zakládala, nikdy jsem nečekala, že by přezdívka byla tak zásadní, prostě jsem tam něco napsala, to bylo obsazené tak mi to nabídlo 016, vlastně jsem i za tohle číslo dost ráda.

 

3. Koho z české youtube scény ráda sleduješ (ať už youtuberky či youtubery)? Kdo z nich je ti neblíže v reálném životě? Je na druhé straně někdo, koho na youtube nemusíš a zklamal tě svým chováním?
 

No, sleduju jich spoustu. Mezi nejoblíbenější určitě patří Fallenka, je to i má velice dobrá kamarádka, proto tu sleduji nejraději. Celkově z Beauty sféry ráda sleduji snad všechny. Z kluků ráda koukám na Vadima nebo Denise. Určitě na Youtube scéně někdo je. Ale já se zrovna do bojů pouštět nehodlám, takže si tyhle věci nechám pro sebe.


4. Určitě si na youtube zaznamenala případně youtube wars (hádky, nahé fotky…). Svůj názor už si nám také sdělila ve videu. Já bych se tě ale ráda zeptala: poslala si ty sama někdy klukovi nějakou peprnější fotografii, byla bys toho schopna?
 

Naštěstí jsem nikdy žádnému klukovi neposlala vůbec nic odhalujícího, co nejvíc jsem někde pustila i na instagram jsou fotky v plavkách. Naštěstí jsem vždycky nějak věděla, že ať někomu věřím sebevíc, tohle nemám za potřebí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak na sledované video?
Začni kariéru na youtube co nejúspěšněji
Talentovaní mladí pěvci na YouTube

 

5. Velmi aktuálním tématem jsou také sponzorovaná videa a spolupráce. Proto mám takovou záludnou otázku: Kdyby ti firma nabídla 20 000Kč, že zpropaguješ výrobek, který ti nevyhovuje a na kameru jej vychválíš. Vzala bys tuto nabídku? Jak vysoká peněžní hranice by to musela být?
 

Stalo se mi už spoustukrát, kdy mi firma nabídla opravdu velké peníze a byly to i větší jak zmiňuješ a nešla jsem do toho. Byly občas věci, které byly sponzorované a nebyla jsem z nich nadšená, ale špatné taky nebyly. Ale to vše jsem ve videu řekla. Prostě jsem řekla, že to vlastně není špatné, ale doma to nepotřebujete.

 

6. Kdybys mohla natočit video s kýmkoliv na celém světě – kdo by to byl? A o čem by to video bylo?
 

To je určitě zajímavá otázka. Kdyby to měl být Čech... To mě asi upřímně nikdo nenapadá, vydala jsem jedno video s Fallenkou a moc mě bavilo, takže by mi vůbec nevadilo si ho zopakovat. Kdyby někdo z ciziny určitě by to byl Casey Neistat nebo Aspyn Ovard. Ale možná spíš ta Aspyn, točí hrozně nádherná videa a hlavně je moc milá.

 

7. Přišla ti někdy nějaká opravdu kuriózní nabídka ke spolupráci (od ostatních youtuberek jsem slyšela např.: různé erotické pomůcky)? Je naopak nějaká firma, s kterou bys ráda navázala spolupráci v budoucnu?
 

No, určitě mi nějaké kuriozity přišly. Co si takhle vzpomenu, tak mi přišlo pár nabídek na úplně nesmyslné aplikace, eshopy s oblečením, co bych si ani zadarmo nevzala. Ale nikdy se mi nestalo, že by mi přišlo něco peprného, jako ty popisuješ, jsem pro ně ještě malá cílovka, naštěstí :D
Firmy, se kterou bych ráda navázala spolupráci… No těch je určitě spousta! Určitě nějaký kamenný obchod; Zara, Mango, Stradivarius… To by mi vůbec nevadilo! Nebo naopak Sephora nebo MAC.

 

8. Natáčet na youtube – to chce opravdu odvahu. Přece jen jdeš s kůží na trh, musíš se setkávat s odlišnými názory a kritikou. Proto je určitě třeba mít nějaké to sebevědomí. Jak je na tom se sebevědomím Makyna? Nebojíš se o sobě říci, že jsi pěkná holka nebo bys raději chodila kanály?
 

Určitě to chce sebevědomí docela hodně. Já jsem začala natáčet už jako malá a v tu dobu to byly opravdu těžké časy, kdy mi lidi psaly ošklivé věci. Probrečela jsem spoustu nocí, ale v nějakém věku, a možná i když jsem začala být sledovanější, se to zvrtlo a v nynější době si takovéhle ošklivé komentáře neberu vůbec k srdci. Mohu o sobě říct, že sebevědomí mám a mám i dny, kdy si sama řeknu, že dneska by to šlo, naopak jsou i dny, kdy bych raději byla doma a nevycházela.

 

9. Dokázala by ses v současné době youtubem uživit? Co bys poradila lidem, kteří chtějí být na youtube úspěšní jako ty?
 

Je mi jak jsem psala necelých 17, takže se neplánuji stěhovat, ale myslím si, že bych to nějak zvládla, ale musela bych se velice omezovat. Nájem a tohle všechno je docela drahé, takže nevím… Asi i záleží měsíc od měsíce, za youtube jsou velice nestálé částky, někdy je to více někdy méně.
Co bych jim poradila? Určitě se nevzdávat, protože i když je konkurence veliká, je spoustu youtuberů, kteří se dokázali slušně proslavit i přes obrovskou konkurenci.

 

10. A na závěr klasická otázka: Kde se vidíš za pár let? Máš nějaký svůj cíl na youtube? Jaké je tvé vysněné povolání a doufáš třeba, že ti youtube zůstane?
 

Za pár let? No, kdyby třeba za 5 let, tak se vidím, doufám, někde na vysoké škole, možná mít už po vysoké a bydlet někde s přítelem a budovat kariéru nebo někde pracovat.
Chtěla bych se pohybovat v marketingu, být PR manažer, něco v tom směru. Myslím si, že youtube by mi ještě mohl zůstat, ale kdo ví, jak to za pár let bude.

 

Je něco, co bys ráda vzkázala čtenářům?
 

Děkuji moc za oslovení, za milý rozhovor a doufám, že se na mě například kouknete nebo jsem Vás alespoň trošku zaujala, jo a určitě sledujte krasna.cz!
Makyna se mi také svěřila, že náš web sleduje dokonce i na Facebooku, a když ji něco zaujme, ráda na článek klikne. Také ji velmi děkuji za rozhovor a přeji ji ještě spoustu úspěchů!



5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •