Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jestli se s rodiči často hádáš a připadají ti protivní, měj trochu pochopení. Vždyť tě mají rádi.

Na lidi, kteří nám dali život, budeme protivní?

aktualizováno 04.04.2011, 00:14 | 04.04.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Jestli se s rodiči často hádáš a připadají ti protivní, měj trochu pochopení. Vždyť tě mají rádi.

Nedávno, když jsme se bavili ve škole s učitelkou o cheatingu (podvádění) při písemkách, tak jsem šťouchli i do tématu: "Já a rodiče!" A najednou padala slova jako:

- To je hrozný! Oni se chovají nemožně. Hrozně se změnili!

Na tohle nic ani nemůžu říct. Proto jsem se zeptala dospělé osoby. Její odpověď byla asi taková: "Rodiče se nemění. Jsou furt stejní, ale vy se měníte. Procházíte pubertou a jejími fázemi, kdy jsou změny nálad a povahy naprosto normální. My jsme stejní! Vy se měníte! A navíc jste z jiné doby!"

- Furt buzerují! Mají blbý kecy. Že se mám lépe oblékat, že musím nosit lepší známky atd...


Máme se lépe oblékat? Fajn! Mají o nás strach. Jenže někteří rodiče to s tou péčí přehání. Setkala jsem se i se situací, kdy máma řekla devatenáctileté holce, ať jde na záchod před odchodem ven. Známky? Polovině teenagerů nezáleží na známkách, ale snaží se jen kvůli rodičům. Je to náš život! Je na nás, jaké známky budeme mít. Není snad tomu tak?

PŘEČTI SI TAKÉ:
TOP 10 nervydrásajúcich hlášok od rodičov
Chci psa! Jak ale přemluvit rodiče?

Malá sestřenice nedávno řekla babičce, že se až moc strachuje. Jelikož pedofilové teď řádí naplno, tak se babča bála nechat malou sestřenku venku samotnou. Je malá, ta to pochopit nemůže. Ale vím, jaké to je, když má někdo o někoho opravdový strach! Je to přirozené, že starší mají tendenci mladší chránit!

- Jsem radši, když jsem doma sama.

Takové věty já naprosto chápu. Vždyť jsme mladí! Potřebujeme soukromí. Nemám potřebu být jako ocas stále u "maminky". Jednou vylítneme z hnízda! Potřebujeme být sami a zvládnout vše.

- Furt se s nimi hádám, už mě to nebaví!

Hádky jsou naprosto normální. Jedná se hlavně o toleranci ze strany rodičů. Nezastávám se tu jen rodičů, ale i teenagerů, těch mladých puberťáků. Avšak občas to prostě přeženeme. Udělat blbost je STUPIDITA, ale nepřiznat chybu je to NEJHORŠÍ!!!!

Lidičky. Dali nám život. Zavděčte se! Pomáhejte rodičům a zkuste je taky pochopit. A přiznejte se! I když se občas neshodnete a lezou vám na nervy, tak MÁME JE RÁDI!

Jak vycházíš s rodiči ty?12 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •