Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někteří mají takové řasy, jiní zase makové. Všechny toužíme po pěkných kukadlech, ale ne každému osud přál a nadělil dlouhé a přirozeně natočené černé řasy. Je ovšem dost možné, že při používání řasenky děláš nějaké z následujících chyb! Pokud tyt...

Nejčastější chyby při používání řasenky!

Řasy - 1
zdroj: Thinkstockphotos Řasy - 1
aktualizováno 22.04.2017, 00:00 | 22.04.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Někteří mají takové řasy, jiní zase makové. Všechny toužíme po pěkných kukadlech, ale ne každému osud přál a nadělil dlouhé a přirozeně natočené černé řasy. Je ovšem dost možné, že při používání řasenky děláš nějaké z následujících chyb! Pokud tyto zlozvyky napravíš, prospěje to i tvým řasám.

1. I řasenka má datum spotřeby!


Mnoho lidí přehlíží trvanlivost kosmetiky. V některých kosmetických sbírkách pak najdeme až historické artefakty. Používání staré kosmetiky je zahrávání si se zdravím. Obzvlášť u řasenky, která se užívá velmi blízko k očnímu okolí, bychom si měly dávat pozor. Doba spotřeby u řasenek se odhaduje nejdéle na půl roku. Odborníci však doporučují měnit řasenku každé 3 měsíce. Předejdeš tak ošklivým zánětům spojivek a jiným potížím.


2. Nepumpuj řasenku!


Tento zlozvyk má mnoho z nás. Přitom kde se vzal ten fám, že pumpováním naneseme řasenku lépe? Naopak tímto pohybem řasence škodíte. Do řasenky se pak dostane spousta vzduchu a začne brzy vysychat. Navíc kartáček bude až příliš obalen barvou a řasy se poté budou drolit, budou těžké a nevydrží tedy natočené.


3. Opatrně s kleštičkami na řasy!


Kleštičky na řasy – vypadá to jako nějaký mučící nástroj. Ne jeden muž by se jich bál. Dávej si však pozor při práci s nimi. Při velkém stisku si řasy můžeš zlomit a tím je i poškodit. S řasami jednej opatrně.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak správně pečovat o řasy, aby byly krásné
Nauč se nosit umělé řasy
Prodlužování řas: Na co se připravit, než se vydáš do salonu


4. Zvol správnou techniku!


Nejprve použij řasenku na spodní řasy a až poté na vrchní, aby se ti vrchní poté neobtiskly na víčko.
Při nanášení řasenky bys měla volit pohyb „cik cak“. Je na tobě zda budeš točit řasy směrem do stran (kočičí očka) či dopředu, aby se ti více otevřely oči. Pokud máš oči příliš blízko u sebe, pak neaplikuj řasenku na řasy ve vnitřním koutku. Řasenky nanášej maximálně dvě vrstvy. Více vrstev by nemuselo vypadat pěkně (tzv. pavoučí nožky) a přirozeně. Po aplikaci je můžeš ještě pročesat kartáčkem na řasy či obočí.
Řasenka je velmi individuální záležitost. Co sedne nějaké ženě, nemusí sedět tobě, jelikož každá máme řasy jiné a potřebujeme něco jiného. Zkoušej a vyber si tu, která ti bude nejvíce vyhovovat. Bude to spíše malý precizní kartáček? Nebo velký pro velká kukadla? Klasický rovný nebo zahnutý pro maximální natočení řas? Dávej si pozor na kartáčky, které mají štětinky daleko od sebe, takové mají tendence řasy slepovat. Taktéž příliš tekutá textura/konzistence řasenkám neprospívá. Řasy jsou poté těžké a nevydrží pěkně natočené.


5. Odličování řasenky musí být k řasám šetrné!


Oči rozhodně nedrhni. Navlhči si tamponek odličovací vodou, přilož jej na víčko, nech řasenku rozpustit a poté jemným tahem odlič. Řasy jsou velmi křehké a citlivé, proto je takové šetrné zacházení nezbytné!


A pokud tě tvé řasy hodně trápí. Existují na trhu různé kulmy na natočení, séra pro růst řas, nalepovací umělé řasy, permanentní make-up a další vychytávky, které by ti mohly pomoct.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •