Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Říkejte mi pořád dokola, že něco nemám dělat. Nepoučím se.

Nejdřív mysli a pak mluv

aktualizováno 09.06.2011, 00:15 | 09.06.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Říkejte mi pořád dokola, že něco nemám dělat. Nepoučím se.

Mojí sestřenici se může říct stokrát, ať neskáče přes švihadlo v obýváku. Neposlechla a pykala. Švihadlo zavadilo o lustr a rozbilo ho na tisíce kousků. Já jí pak pomáhala napravit chybu a při tom jsem se pořezala, kde to jen šlo. Věřte mi, že z koberce se střepy, které rozhodně štěstí nepřinesly, těžce sbírají. A myslíte si, že se poučila? NE! Vzala švihadlo a chtěla snad zlikvidovat ještě skleničky a talíře na stole.

Je mladá a tohle ji jen tak nepoučí. Bude muset přijít něco HORŠÍHO, stokrát horšího, aby si to zapamatovala a nedělala stále dokola ty samé chyby.

Jsem si se sestřenicí dost podobná. Říkejte mi 150krát: zapomeň, jdi dál, tohle nedělej, tohle nepiš... Ale já si budu tvrdohlavě dělat stále, co chci, a stále dokola ty samé chyby, ze kterých mi potečou slzy.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pomluvy? Nenech se rozhodit!
I cesty nejlepších přátel se někdy rozchází

Poučím se aspoň někdy? NE! Protože já se řídím instinktem a on mi říká co dělat a co ne. Vždycky, když za to pak nesu zlé následky, jsem i přesto ráda. Chybami se člověk učí, nic bych neudělala jinak, aspoň jsem to zkusila.

Přemýšlej!

Už to bude rok, co jsem si přísahala, že nikdy ničeho nebudu litovat. Stačilo, aby uběhl měsíc, a z mých úst vyletěla slova, která bych okamžitě vymazala z paměti několika lidí. Taky to znáš? Něco rychle řekneš a pak tě to strašně mrzí, ale už to nelze vzít zpět? Jenže, proč se nervovat?

- Ani ne za týden ostatní zapomenou!
- Čas nejde vrátit zpět a lidé nejsou bezchybní. Nejsi dokonalá! Ostatní snad jo? Každému to občas ulítne.
- Poučíš se a třeba tohle už nikdy neřekneš. Uvidíš, že si příště dáš pozor! Chybami se člověk učí.
- Zkusila jsi to, nevyšlo to, jdi dál…
- Jsou i důležitější věci. Neřeš takové pitomosti…

A pokud se chceš přece jen vyhnout těmto chybám, které si prožívá každý, tak na to existuje jen jediná rada: PRVNÍ MYSLI A PAK MLUV!7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •