Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Knížka se jmenuje Krásní mrtví (Eden Maguire). Na 100 procent doporučuji a už se těším na další díl!

Nejlepší ze všech knih, které jsem kdy četla!

Krásní mrtví
zdroj: Fragment Krásní mrtví
aktualizováno 30.04.2011, 19:19 | 02.05.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Knížka se jmenuje Krásní mrtví (Eden Maguire). Na 100 procent doporučuji a už se těším na další díl!

Příběh vypráví o dívce Darině, která to v životě nemá lehké a kromě toho zažije něco, o čem se ostatním ani nezdá! Objeví Krásné mrtvé a svého kluka zombie.

Během roku ji opustí čtyři lidé, studenti ellertonské střední školy - Jonas, Arizona, Summer a Phoenix, což je její milovaný přítel. Ona se nemůže z jeho smrti vzpamatovat, na všechny je protivná a jediné, po čem touží, je ho vidět, líbat a obejmout.

Tohle vše se jí splní, když v noci uslyší ze stodoly podivné zvuky, které připomínají klepotání andělských křídel a nedají ji spát. Do stodoly se proto stále vrací ve svém starém autě (když je smutná, ráda řídí). Zatímco ostatní, když uslyšeli podivné zvuky, utíkali pryč, tak ona ne. Sebere odvahu a jde dál. Když spatří svého milovaného, tak nevěří svým očím! Touží s ním ve stodole zůstat navždy!

PŘEČTI SI TAKÉ:
Bavili tě upíři? Teď dej šanci andělům!
Filmové novinky 2011

Ale nejde to. Je mrtvý nebo živý? "Něco mezi tím," vysvětluje jí Hunter, pán zombie. Ten je připraven Darině vymazat paměť a tím i vzpomínky na tohle setkání. Ona je však neústupná a nechce Phoenixe znovu ztratit. Proto udělají dohodu. Ona zjistí vše o Jonasovi smrti při autonehodě (jeden z těch známých, kteří zhruba před rokem zemřeli). A když zjistí postupně všechny detaily o smrti všech Krásných mrtvých, tak se dopracuje k Phoenixovi a bude moct vyřešit, jak i on umřel, protože to zůstává záhadou.

Všichni ti ani mrtví ani živí zůstávají na rozcestí obou světů jen z jednoho důvodu. Potřebují vyřešit nedořešené a k tomu jim teď pomůže Darina. Není to ovšem lehké. Darina si při tom všem pátrání udělá spoustu modřin.

Když se o její pátrání dozví další spolužák Matt, hodí ji u obchodu do vozíků. Má totiž špatné svědomí. Darině je jasné, že s má Jonasovou smrtí něco společného. Navštíví proto Jonasovu holku, ale zjistí, že je na tom opravdu špatně. Zatímco Jonas ři nehodě zemřel, ona skončila na vozíku a na nic z té osudné jízdy si nepamatuje. Jediné, co se jí vybavuje, je Mattova hlava.  

Jonas byl vynikající řidič, a proto je ta autohavárie podivná. Hunter vymyslí plán. Na výročí Jonasovy smrti uspořádal Matt průvod. Během něj musí Darina Matta odvést na místo, kde je nikdo neuvidí a tam se vrátí do minulosti. Cesta bude pro všechny bolestivá.

Hunter, Phoenix i jiní Krásní mrtví mají totiž schopnosti, které obyčejný člověk nemá. Slyší to, co ostatní uslyšet na dálku nemohou. Darina zjistí, že Matt Jonase vyprovokoval, když kolem nich projížděl v den té nehody na své motorce, a oni pak dostali smyk. Když to Darina zjistí, nenechá si to pro sebe a okamžitě to řekne otci Jonase, který se s Mattem začne na ulici honit a oba se přitom zabijí. Darina je šťastná, že to zvládla, ale čekají ji ještě další tři Krásní mrtví.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •