Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Strávili jste spolu krásné chvilky a najednou víš, že už to zřejmě nikdy nebude jako dřív. Už se od něj polibku nedočkáš a objetí? Možná jen přátelského.

Nestačí říct: "Je konec!“

aktualizováno 07.06.2011, 00:12 | 07.06.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Strávili jste spolu krásné chvilky a najednou víš, že už to zřejmě nikdy nebude jako dřív. Už se od něj polibku nedočkáš a objetí? Možná jen přátelského.

Nezoufej, protože tohle je život. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Jestli to nefunguje, tak proč ho trápit a dávat mu falešné naděje, že mu budeš stále psát, jak ho miluješ? Být s klukem z lítosti – to je špatné pro obě strany. V první řadě jdi na to pomalu, nějaký čas už tu lásku neprojevuj. Sám zjistí, že něco není v pořádku…

Ty sama ho znáš nejlépe, víš, co mu ublíží a co ne. Byla jsi k němu po celý ten vztah upřímná? Tak proč tedy s upřímností přestávat? NAOPAK! Teď je ta chvíle, kdy je na čase mluvit pravdu, i když může být krutá. Kdyby ten kluk měl žít v nejistotě a v zoufalství, že neví, proč jste se rozešli, je to pro něj stokrát bolestivější.

Připomeň mu, jak si ho milovala, co jste si prožili a jak je ti to líto. Ušetři ho stereotypních vět, že si zaslouží někoho lepšího. Protože tohle mu nepomůže. Postačí, když mu řekneš pravý důvod a budeš upřímná. Třeba si to nakonec ještě vyříkáte, pokud oba budete chtít... Řekni: "Teď mluvím já a poslouchej mě!“ Připrav si projev. Všichni jsme lidé a naše tělo je stavěné na stres a vydržíme hodně!

PŘEČTI SI TAKÉ:
Co s kámoškou po rozchodu
TRIKY, jak zapomenout na kluka

Obejmi ho. Poslední, ale krásné přátelské objetí, které si zapamatuje a bude vědět, jak je to tobě samotné líto. Tento zážitek si bude ještě týdny přehrávat v hlavě, ale postupem času zapomene a půjde dál, bude si tě pamatovat jako tu hodnou holku.

Zapomeň na SMS, FB a další jiné možnosti, které tě budou lákat, aby ses ušetřila těch jeho psích očí! Nebuď zbabělá a seber odvahu. Všichni víme, že kontakt naživo je hezčí než ten přes internet. A stejně tak to bude i s rozchodem, i když ty nikdy dobré nebývají.

A co takové fáze po rozchodu, který si každý prožívá jiné, ale tohle je nejtypičtější:
- pláč
- stále ho miluji
- chci ho zpět
- nesnáším ho. Zesměšňuji ho.
- ignorování. On byl někdy můj kluk?
- že by kamarádi?

Znáš to, když někdo vedle tebe brečí. Nikoho jiného nemá a ty mu prostě musíš pomoct, protože on na to čeká?! Jenže jak? Slova, jak to bude fajn, nefungují, protože budoucnost je ukradená. Důležitá je přítomnost. V téhle chvíli objetí nepomůže, protože srdce slepit nikdo neumí. Leda ten, který jej rozbil.

Na některý kamarády prostě nedám dopustit! A pak ta bezmoc a trápení, když je špatně jim, je špatně i mě. Když se trápí - já taky. Když mají dobrou náladu, tak udělám cokoliv, aby měli aspoň pocit, že já se taky dobře bavím. Teď nedávno mi to uteklo a ztratila jsem nad sebou kontrolu. Vlastními slzami jsem způsobila slzy a trápení někoho jiného.

Láska přijde a jednou stejně odejde, ale kamarádi zůstanou.10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •