Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Učení nepatří mezi nejzábavnější činnosti v životě, a proto nám může způsobovat i pěkné bolehlavy a únavu, po které se nic nenaučíme a veškeré snažení přijde na zmar. Mám pro tebe pár tipů, jak se zbavit únavy při učení nebo jak jí zabránit!

Přepadá tě při učení únava? Pryč s ní!

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 26.11.2015, 00:00 | 26.11.2015, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Učení nepatří mezi nejzábavnější činnosti v životě, a proto nám může způsobovat i pěkné bolehlavy a únavu, po které se nic nenaučíme a veškeré snažení přijde na zmar. Mám pro tebe pár tipů, jak se zbavit únavy při učení nebo jak jí zabránit!

Kdy se učit?

Určitě se nedoporučuje učit se v nočních hodinách, tvé tělo je již logicky unavené a je proto velmi těžké se soustředit na nějakou těžkou látku. Pokud přece jen dáváš přednost nočnímu učení, dej si odpoledne krátkého šlofíka, při kterém nabereš energii.

Výběr správného místa na učení

Postel rozhodně není na učení, ale na spaní. Pokud by ses v ní učila, mohla bys mít později problémy s usínáním, jelikož by tvé tělo nebylo naučeno, že když si lehne, tak má být spát. Uč se zásadně u stolu na židli, z které tě nijak nebudou bolet záda.

Měj v místnosti dostatek světla

Příjemné přítmí a učení pouze u zapálené svíčky je sice báječný relax, ale ne zrovna vhodný na učení. Zajisti si proto dostatek světla, které nechá tvé oči otevřené. Záleží dokonce i na barvě stěny v pokoji, ve kterém se nacházíš. Nejlepší vliv bude mít sluníčková žlutá.

Dostatek vzduchu je důležitý!

Ujisti se, že se budeš učit v místnosti, kde není nijak těžký nebo vydýchaný vzduch. Pěkně si vyvětrej.

Nepodceňuj pitný režim!

Pitný režim je důležitou součástí při efektivním učení. Udrží tě vzhůru a tvé hlavičce to bude lépe myslet. Před učením si uvař třeba čaj nebo kávu.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se zbavit podzimní únavy?

ZIMNÍ ÚNAVA A LENOST: 11 rad, jak s nimi zatočit i bez kofeinu

Skoncuj s podzimní únavou. Máme pro tebe čtyři triky

I na jídle záleží

Jak už to bývá u všeho, vždy záleží na tom, co jíme – od toho se odvíjí celý náš život. Po těžkém tučném jídle se rozhodně nebudeš cítit při síle, naopak budeš velmi unavená, proto zvol raději něco lehkého a zdravého.
Jako doplněk stravy můžeš brát hořčík nebo ginko bilobu.

Občas se projdi po bytě

Někteří lidé se dokáží učit pouze při tom, když se pohybují po místnosti sem a tam. Ty tuto metodu použiješ proto, abys neusnula.

Odříkávej si učivo nahlas

Donutí tě to zůstat vzhůru a navíc ti to může pomoct si látku zapamatovat.

Pořiď si diář!

Rozhodně se nemůžeš učit 24h denně. Nesmíš zapomínat na normální lidské potřeby jako je jídlo nebo krátká procházka a odreagování či odpočinek. Ani tvůj mozek nedokáže tak dlouho zpracovávat informace, které do něj hrneš. Dávej si mezi učením přestávky, kdy provětráš hlavu. A jelikož dělat něco pod tlakem a na poslední chvíli se nemá, pořiď si diář, do kterého si vše poznamenáš, abys to bez problému zvládala.

Škola hrou tě naučí

Vyber si svoji metodu učení, která tě bude bavit. Může to být pomocí zvýrazňovačů nebo při tom poslouchej hudbu (ale dej si pozor, aby tě zbytečně nerozptylovala.

Zbav se všeho, co by tě mohlo rozptylovat!

Mluvím tady o našich miláčcích – mobilech. Teď jej odlož, protože jinak se nic nenaučíš!

A máš ty nějaký fígl na učení?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •