Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Neřadím se mezi feministky, ale rozhodně jsem si též vědoma rozdílů pohlaví. Každopádně dnešní článek bych ráda věnovala síle žen, protože se častokrát podceňujeme a nevěříme si tak, jak bychom měly.

Proč jsou ženy silnější než muži

rande
zdroj: Thinkstockphotos rande
aktualizováno 02.01.2016, 00:00 | 02.01.2016, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Neřadím se mezi feministky, ale rozhodně jsem si též vědoma rozdílů pohlaví. Každopádně dnešní článek bych ráda věnovala síle žen, protože se častokrát podceňujeme a nevěříme si tak, jak bychom měly.

Nedávno jsem četla studii o tom, proč jsou ženy silnější než muži. Způsobila to příroda, že naše křehké pohlaví zvládne více bolesti než naše drahé polovičky. Žena každý měsíc prožívá muka při menstruačních bolestech a to ji učí si zvykat na bolest. Poté ji žádná rýmečka neporazí. Naopak žena je velmi multifunkční vymakaný přístroj, který dovede při nemoci zvládat celou rodinu, domácnost, práci a ještě si při tom lakovat nehty, když má horečky a zlomenou nohu.

 

„Kdyby chlapi měli rodit, radši by se zabili.“

 

Je všeobecně známé, jaké jsou ženy drbny, ne moc dobré kamarádky, jak jsou někdy ufňukané a nafrněné a namyšlené a hloupé a nevím co ještě. Mezi chlapy je to časté téma… Nechme jim svoji pravdu.

 

Vztahy na pracovišti
(Foto: oficiální zdroj)

 

Chlapi? Zvládli byste chodit na patnácticentimetrových podpatkách? Zvládli byste se půl hodiny nedotýkat žádných předmětů, abyste si nikde neotřely čerstvě nalakované nehty? Víte, jak těžké je si oholit tak velkou plochu jako jsou nohy, aniž by vám někde zůstal „ostrov“ chloupků? Dovedete si představit, jak moc dokáží bolet prsa? Jak otravné je, že si za celý den nemůžete promnout oči, protože na nich máte řasenku? Zkoušeli jste si někdy namalovat oční línku tak, aby vypadala k světu a byla totožná s tou na druhém oku (dodám, že hned po ránu, co vstanete a jste oblblý)? Dovedete si představit ten těžký život, pokud máte metr dlouhé kudrnaté vlasy… ta péče! A co teprve to dilema, když nemáte co na sebe. V obchodě máte 200 druhů barev laků na nehty a stejně ani jedna barva není ta, kterou jste si představovali. Ten protivný pocit, že si jdete koupit kraťásky a přijdete domů s tričkem, sukní, kabelkou a podprdou, ale bez kraťasů! Není vůbec lehké zbavit se Venušinovských boků a stehen, prý ideál krásy, csss. Jasně, že bychom si rády přivstaly, jenže od nás se očekává bezchybný make up a outfit, který zaujme. Vy vstanete a jdete. K tomu ty hormony v podobě antikoncepce a kolísavá nálada, když máme své dny… a takhle bych tu mohla kecat roky a roky.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

VLOG: Nakupování, kafíčkování a vánoční trhy
ERASMUS | Odpovědi na základní otázky

Nikdo nemá lehký život, to netvrdím. Mohla bych vyjmenovat milion důvodů, proč to muži mají lehké. Ovšem málokterý mužský si uvědomuje, jak žena je silné pohlaví a co všechno dokáže. Proto je potřeba si jí vážit.

 

A ty sneseš mnohem víc, než si vůbec dokážeš představit. Nepodceňuj se. Buď silná!

 10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •