Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někdy si člověk klade otázku: Proč nám to neklape?“ Vždyť on je hodný, pěkný, celkem si rozumíte, přátelé říkají, že se k sobě hodíte… Ale proč tam jsou tedy ty neshody, hádky a pocit, že k sobě prostě nepatříte?

Proč vám to neklape?

Problémy ve vztahu
zdroj: Thinkstockphotos Problémy ve vztahu
aktualizováno 09.05.2013, 00:00 | 09.05.2013, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Někdy si člověk klade otázku: "Proč nám to neklape?“ Vždyť on je hodný, pěkný, celkem si rozumíte, přátelé říkají, že se k sobě hodíte… Ale proč tam jsou tedy ty neshody, hádky a pocit, že k sobě prostě nepatříte?

Je tu několik důvodů, proč on není ten pravý:

- Hledáš v něm někoho, kdo vlastně není. Stále si myslíš, že toho přelétavého kluka změníš zrovna ty? Čekáš, že otevřeš mstydlína, který se světu bojí ukázat pravou tvář? Myslíš si, že naučíš darebáka být gentlemanem? Jenže stále nic a nic. Nedoufej, že se změní!

- Zamiluj se do kluka pro to, jaký je. Ne proto, jaký chceš, aby byl. Nezamiluj se do představy, jaký by mohl být, kdybys ho změnila. Protože časem sundáš růžové brýle a zklamaná odejdeš.

- Říká se, že protiklady se přitahují. Ano, vlastně to může vypadat, že máš pocit, že sis konečně našla svou druhou polovičku, která tě doplňuje. Ale copak jde vztah s někým, s kým si vlastně nemáš co říct? Oba máte odlišné zájmy, jiné názory na svět, jen tak se neshodnete. A teď si představ, že byste v budoucnu řešili otázku bydlení, dětí, svatby… A na tak důležitých věcech byste nebyli schopní se dohodnout. Dalším bodem jsou tedy přespřílišné rozdíly.

- Komunikace - to je snad ve vztahu jedna z nejdůležitějších věcí. Hned po důvěře. Musíte se naučit hádat, vyměňovat si názory a najít kompromis (nauč se pochopit toho druhého, vžít se do jeho situace). Když ti něco vadí, řekni to s klidem, bez zbytečného křičení a slz a zkuste zaručit, aby se to již neopakovalo.

- Měj ke svému partnerovi respekt, úctu, musíte si vážit sebe navzájem. Nevyrovnaná láska, kdy jeden druhého má jistého, ale druhý prvního ani omylem, nemůže skončit happy endem.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Proč ženy pláčou, zatím co muži zapomínají?
VAŠE PŘÍBĚHY: Znásilnění ze mě udělalo trosku

- Důvěřuj mu. Zbytečně se neptej: "S kým jsi byl, kdes byl, co jsi dělal, byla tam ta hezká ženská…“ Musíš mu věřit, když už jste partneři. Žádné prohlížení mailů a SMS v mobilu! Zapomeň! Žárlivost je jeden ze zabijáků vztahů.

- O lásku musíte pečovat. Udělejte si občas krásný večer nebo si jen tak bezdůvodně řekněte něco pěkného. Zamilovanost může prý trvat nejdéle tři roky, tak ať si užijete.

- Láska a přátelství – to jsou panečku krásy života. Udělej si ze svého miláčka zároveň kamaráda.

- A na konec: Převažuje více pěkných, nebo nepěkných chvil? Přebije všechno to hezké chvilkové pomatení mysli, kdy se pohádáte?5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •