Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I já byla mezi těmi, kteří si mysleli, že knížka Stmívání je jen další pitomost, která ovládá mladé teenagery.

Stmívání? To zná každý!

Stmívání
zdroj: Oficiální zdroj Stmívání
aktualizováno 16.07.2011, 00:17 | 16.07.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

I já byla mezi těmi, kteří si mysleli, že knížka Stmívání je jen další pitomost, která ovládá mladé teenagery.

Mýlila jsem se. A přestože knížky nečtu, tuhle jsem přečetla. Začátek, musím uznat, byl nudný, ale později se to rozjelo a tahle knížka se stala mým večerníčkem ns dobrou noc. Skutečně na 100 % doporučuji jak film, tak knížku! A pokud si stále myslíte, že to není nic pro vás, tak to aspoň zkuste!

Sedmnáctiletá Isabella Swanová se stěhuje za svým otcem Charliem do malého městečka Forks, kde stále prší,. Otce před několika lety opustila společně se svou matkou a ten se teď snaží s ní co nejlépe vyjít.

Hned druhý den nastoupí do nové školy, kde se se stává nechtěně středem pozornosti. Při obědě si všimne Emmetta, Rosalie, Jaspera, Alice a Edwarda. Tito lidé nejsou jako ostatní, liší se, a proto ji okamžitě zaujmou. Její oči stále směřují k těm krásným bytostem s bledou tváří.

Po obědě má hodinu biologie a jejím sousedem v lavici je právě Edward Cullen. Isabella si myslí, že ji nemá rád, on se od ní v lavici totiž odtahuje, co nejdál to jde. Je z toho poměrně zklamaná. Denně sleduje stůl, kde Edwarda uviděla poprvé, ale on tam není. Myslí na něj ve dne i v noci. Po třech dnech se objeví a při hodině biologie se jí konečně představí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Bavili tě upíři? Teď dej šanci andělům!
Objev kouzlo knih

Isabella je nešikovná, nesnáší tělocvik a dokonce ji i málem zajede auto, ovšem Edward se u ní okamžitě objeví a zachrání jí život. Belle se to nezdá, jak se mohl tak rychle u ní objevit. Je to záhada a ona má spoustu otázek, na které nezná odpověď. Začíná si uvědomovat, že je do něj zamilovaná a on do ní zřejmě také. Cestou na společný výlet se s ním dá do řeči, ten jí však začne promlouvat do duše, že by se od něj měla držet dál.

Nechápe to. Nedokáží se od sebe ale držet dál, a proto je načase, aby Belle objasnil tajemství. Ukáže jí, jak vypadá na slunci, popovídá jí o rodičích i sourozencích, o tom, jak se stal upírem… Edward chce Bellu ukázat své rodině. Přivede ji do svého luxusního, prosvětleného domu. Další den ji Cullenovi pozvou dokonce i na baseball, kde se do hry sice úplně nezapojí, protože upíří baseball kromě upírů nikdo nezvládne, ale je ráda, že může být s Edwardem a se může seznámit s jeho otcem lékařem a se zbytkem rodiny.

Stmívání
(Foto: Oficiální zdroj)


Alice využije své schopnosti vidět do budoucnosti a zjistí, že se na louku blíží další upíři. Cullenovi se snaží Bellu chránit, jenže James (jeden z těch upírů) je vášnivý lovec. A tak musí Bellu odvézt pryč z Forks, jinak by jí James zabil, jenže on ji kontaktuje přes telefon, a protože se bojí o svou matku, tak Bella neváhá a vydá se za ním. Musí za ním přijít jen ona sama bez Edwarda. V zrcadlovém sále zjišťuje, že to byla jen past a její matka je na Floridě se svým přítelem, a proto není v ohrožení. James jí chce zabít, je to silnější než on, když už jí vysává krev, objeví se Edward se svojí rodinou a proběhne boj, kde James umírá.

Isabella ztratila hodně krve a dostal se do ní upíří jed. Edward musí odolat pokušení a nevysát z ní zbývající krev. Pak se Bella probudí v nemocnici. Vedle ní sedí Edward a její matka, která nemá tušení, co se stalo. Myslí si, že Bella jen spadla ze schodů. Když Edward předstírá, že spí, vysvětlí Bella matce, že se vrátí zpět do Forks s Edwardem. Matka jí to povolí…12 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •