Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Starej se o svou pleť a ona se ti odvděčí. Sepsala jsem hned několik tipů, jak se starat o svou pleť. Neděláš něco špatně? Inspiruj se mým článkem. Tohle je sedmero v péči o pleť, které bys měla dodržovat!

Tajemství krásné pleti

Slupovací maska
zdroj: Thinkstockphotos Slupovací maska
aktualizováno 17.03.2019, 00:00 | 17.03.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Starej se o svou pleť a ona se ti odvděčí. Sepsala jsem hned několik tipů, jak se starat o svou pleť. Neděláš něco špatně? Inspiruj se mým článkem. Tohle je sedmero v péči o pleť, které bys měla dodržovat!

Zjisti, jakou máš pleť!


Nepodceňuj návštěvu kosmetičky. Ona ti poradí a doporučí, co je pro právě tvou pleť to nejlepší. Možná se budeš mylně domnívat, že když máš mastnou pleť, tak jsou pro tebe hydratační krémy tabu, ale to je velký omyl! Také mastná pleť potřebuje hydratovat, nejen ta suchá! Nech si provést kompletní vyšetření, které tě navede v péči dál.


Investuj do péče o pleť!


Našla jsi doma nějaký krém a je ti líto ho vyhodit, a tak ho používáš, ačkoliv ti vlastně ani nevyhovuje a není určen na tvůj typ pleti? Děláš obrovskou chybu. Do některých věcí se vyplatí investovat, tvé tělo se ti poté odvděčí. Samozřejmě neplatí, že to nejdražší je to nejlepší. Načti si recenze na internetu, dej na radu kamarádek, nechceš třeba vyzkoušet přírodní kosmetiku? Čti pečlivě složení a vybírej s rozmyslem. Někdy je nejlepším řešením si nejprve zakoupit pouze vzoreček a až pak plné balení.


Odnauč se si sahat během dne na obličej!


Ani netušíš, kolikrát za den si sáhneš na obličej, aniž bys to věděla. Saháš na různé věci okolo sebe a poté si bakterie předáváš na obličej. To se však tvé pletí nelíbí. Odnauč se tento zlozvyk a dbej na umývání rukou.


Odličuj se! Vždy!


Jsi unavená a nestíháš se večer odlíčit? Nevadí, necháš to na zítra… Tak takhle by to rozhodně nešlo! Odličování je extrémně důležité a rozhodně jej nepodceňuj. I v případě, že se nelíčíš, měla bys ses odličovat. Jak jsem již psala: přes den si saháš špinavými prsty na obličej, usedá ti na pleť prach z ovzduší a jiné nečistoty. To si žádá pleť očistit (vždy ráno i večer). K tomu dopomůže micelární voda, tonik, pleťové mléko, gel nebo odličovací ubrousky. Je na tobě, jaké produkty zvolíš, je třeba odzkoušet, co tobě a tvé pleti vyhovuje nejvíce. Odličovač by tě neměl přehnaně vysušovat a neměl by dráždit pleť. Pokud tě štípe nebo se ti po novém odličovači rapidně zhoršila pleť, nesedl, zkus jiný. Také se řiď pravidlem: jiný tamponek na odlíčení očí a jiný na samotnou pleť.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

5+1 zásad pro krásnou a zdravou pleť
Pečuj o svou pleť
Zatoč s problematickou pletí díky Garnier Pure 3v1!

 

K opravdu preciznímu čištění dopomohou také různé kartáčky a jiné vymoženosti, které jsou dostupné na trhu.


Nezapomínej na mazání!


Promaž se k dokonalé pleti. Ano, někdy je to nuda a hrozná otrava, ale pleť se ti odvděčí, když nebude postrádat výživu a hydrataci. Některé krémy umí přímo zázraky! Najdi ten svůj. Platí pravidlo: hutnější a výživnější na noc, lehčí a našlehaný na den. Vždy se hodí použít nějaký před nanesením make-upu.


Jednou zas čas si dopřej masku!


Maska je velmi příjemnou nutností. Udělej si čas sama pro sebe a dopřej si relax. Vytvoř si domácí „babskou“ masku nebo si nějakou kup. Pusť si k tomu seriál a užívej si tu péči!


Peeling se mnohdy podceňuje!


Alespoň jednou za týden je potřeba pleti dopřát také peeling. Odstraníš tak odumřelé buňky z kůže. Samozřejmě podle citlivosti pleti je nutné volit šetrné peelingy. Pleť by neměl příliš dřít a dráždit! Vol malé mikročástečky, které odstraní zrohovatělou kůži (já osobně preferuji cukrové peelingy). Pleť zůstane po jeho použití heboučká.


Dnešní moderní doma nám nabízí různé olejíčky, séra, krémy a jiné produkty, které nám s péčí o pleť pomohou! Každému však vyhovuje něco jiného, hledej a najdi si své oblíbence.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •