Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Před každým létem si tradičně píši seznam aktivit, které musím tohle léto stihnout. Nebo bych je alespoň ráda viděla na konci srpna odškrtnuté.

TO-DO LIST aneb co musíš stihnout o prázdninách!

Pití
zdroj: Thinkstockphotos Pití
aktualizováno 02.08.2018, 00:00 | 02.08.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Před každým létem si tradičně píši seznam aktivit, které musím tohle léto stihnout. Nebo bych je alespoň ráda viděla na konci srpna odškrtnuté.

Ne vždy se mi vše podaří, ovšem když mám volný den, nakouknu do seznamu a inspiruje mě to, co bych mohla podniknout. Jsou to záležitosti, které dlouho odkládám, ačkoliv je potřeba je konečně udělat, ale také radosti, na které si konečně v létě najdu čas.


Vřele doufám, že tě můj seznam krapet inspiruje a třeba do něj také nahlédneš, jakmile si budeš plánovat, co v létě stihnout.


Pryč se školou!


Abych další rok začínala s čistým štítem, ráda si dělám ve školních věcech pořádek. V počítači vytvořím novou složku s názvem ročníku, do kterého postupuji. Stará skripta založím do krabic a vytvořím si nové místo pro nové učebnice a sešity. Je to taková poslední tečka.


Léto v šatníku!


Začátkem léta pravidelně třídím šatník. Je potřeba šoupnout do zadní části skříně teplejší oblečení a do předních částí dát to letní. V rámci tohoto přeskládávání šatník také třídím. Co ještě nosím? Co tam mám již nějaký ten pátek, ale nejsem schopna si to obléci? A hele! Tady je tričko, na které jsem zapomněla a ráda bych si jej vzala na sebe. Vždy objevím nějaké ty poklady a prožívám nostalgické chvilky u kousků, které jsem měla například na prvním rande s mým bývalým přítelem. Musím na sebe být však tvrdá! Nemohu přeci schovávat vše. Moje skříň není nafukovací. Abych si mohla koupit něco nového, něco starého musí pryč.


Zkus nový sport!


Zatímco přes rok jedu při mých sportovních aktivitách v zajetých kolejích, v létě ráda zkouším něco nového. Je tolik možností, co podniknout a jak rozpohybovat své tělo. Momentálně jsem si přímo zamilovala fitness zumbu a mohu ti ji jedině doporučit. Je to zábava, ale také pořádná fuška. A co ty bys chtěla zkusit tohle léto nového? Neseď doma!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co dělat o prázdninách?
15 věcí, které letos v létě musíš stihnout!
Tyhle věty už v létě neříkej!


Seznam míst, která chci navštívit!


V mém TO-DO LISTU samozřejmě nechybí ani seznam míst, kam si v létě odcestuji. Nemusí to být zahraniční místa, v mém wishlistu jsou krásné české krajiny, které stojí za to vidět. Miluji výlety!


Procvičuj si cizí jazyky!


Já vím, já vím… jsou prázdniny a já otravuji s učením. Nemluvím však o klasickém učení, ale o trénování cizího jazyka nenásilnou formou. Moje oblíbené procvičování je prostřednictvím seriálů. Nemám příliš ráda dabing, proto sleduji seriály a filmy v původním znění. Nenásilně se učím nová slůvka a slangy běžně používané v dané zemi.

Samozřejmě však také existují různé letní kurzy a školy, kde se můžeš učit cizí jazyk, případně na internetu najdeš online kurzy a videa, pokud jsi samouk.


Čtení? ANO!


Abych pravdu řekla, přes rok jsem natolik zavalena učebnicemi, že mi na čtení nezbývá energie a nálada. Číst po dobu mého studia musím, proto si odpírám to, co chci a sahám po nutnostech. V létě jsem si dovolila číst mé oblíbené autorky a autory bez ohledu na to, zda mi to zapadá do čtenářského deníku ve škole. Kdy jindy číst než u vody, na koupališti nebo po večerech na dovolené?


Shledání po letech se starými dobrými kamarády!


Pokud v létě nevíš coby, je ideální čas na to se ozvat kamarádům a kamarádkám, které jsi již dlouho neviděla nebo je zanedbávala. Podnikněte spolu nějakou akci!


Pořádek ve fotografiích…


Jednou za čas si protřídím složky plné fotografií v počítači a v mobilu. Promažu ty nepovedené a zavzpomínám nad těmi krásnými. A jelikož stále více miluji fotky v tištěné podobě, nikoliv jen v té elektronické, nechávám si je vyvolat a zakládám do alba. Je super mít takto uchované vzpomínky.


A co ty? Co plánuješ na léto, co jsi již stihla a jak vypadá tvůj TO-DO LIST?2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •