Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Recept na spokojený vztah bohužel neexistuje a je jasný důvod proč. Každý jsme jiný, každý očekáváme něco jiného a jinak se chováme. Je to přirozené, je to lidské…

Tohle dělej a nikam ti neuteče! Aneb desatero pro spokojený vztah!

vztah
zdroj: Thinkstockphotos vztah
aktualizováno 09.03.2019, 00:00 | 09.03.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Recept na spokojený vztah bohužel neexistuje a je jasný důvod proč. Každý jsme jiný, každý očekáváme něco jiného a jinak se chováme. Je to přirozené, je to lidské…

Ovšem existuje pár osvědčených rad či tipů, jak na to, aby vztah fungoval, aby byl pevný a hlavně spokojený. Zeptala jsem se mých známých a přátel, pátrala, na jakých kořenech dnešní vztahy stojí, jak vybudovat ono pevné spojení, které jen tak něco nerozdělí. Pojď se se mnou podívat na ony pilíře spokojených vztahů.


1. Důvěra


Mnoho lidí dá právě na první místo v našem desateru důvěru. A proč? Pokud si nevěříš, pak vztah ztrácí cenu. Musíš vědět, že máš tu možnost jít za svou drahou polovičkou a dělit se s ní o všechny problémy, trapasy a strasti života. Můžeš mu v čemkoliv důvěřovat, spolehnout se na něj ať se děje, co se děje.


2. Tolerance


Jak jsem již zmiňovala, je jasné, že každý jsme jiný. Nemůžeš očekávat, že partner vždy bude chtít přesně to, co chceš ty, že se na všem shodnete a nikdy nenastanou rozpory. I tyto neshody jsou ve vztazích důležité. Tolerujte navzájem své názory, zájmy a veškeré maličkosti. Ber ho takového, jaký je, se všemi rozdílnostmi. Mějte pro sebe navzájem pochopení.


3. Podpora


Mnoho žen hledá ve svém partnerovi především podporu. Potřebují vědět, že se na něj mohou spolehnout, pokud svět nebude zrovna růžový. Že ačkoliv bude bezradný ve tvých problémech, tak tě podrží. Někdy jsou slova zbytečná a postačí pouze přítomnost člověka a objetí. Podávejte si navzájem pomocnou ruku.


4. Komunikace


Mluvte, mluvte a mluvte. Pokud ti něco vadí, řekni to. Pokud tě něco trápí, řekni to. Tvá drahá polovička nečte myšlenky a ne vždy je mu jasné, co se ti momentálně nelíbí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Deset pravidel trvalého vztahu
7 osvědčených triků, jak si udržet jiskru ve vztahu
Vztah se spolužákem: Největší PRO a PROTI


5. Respekt a úcta


Je snad logické, že ke svému partnerovi musíš chovat respekt a úctu. Jednejte spolu jako k sobě rovným. Nikdo z vás není pán, jste oba na stejné lodi – oba jste kapitáni.


6. Společně trávený čas


Co by to bylo za vztah bez společných vzpomínek a zážitků? Nezanedbávejte se. Nezapomínejte si vyhradit čas sami pro sebe, kdy se sobě budete věnovat bez přítomnosti jiných lidí. Neměli byste fungovat jako samostatné jednotky, ale jako pár.


7. Čas trávený bez sebe


To, že jste pár, však neznamená, že spolu budete 24 hodin denně. Dejte si trošku volnosti, povol mu vodítko…


8. Smích


Smích je v životě důležitý a mít stejný smysl pro humor je pro mnoho lidí základem vztahu. Nikdo nechce „suchara“, každý se chce zasmát a bavit se životem.


9. Kompromisy


Nauč se ustoupit. Ne vždy bude po tvém, někdy se budeš muset podřizovat. Hledejte společnou cestu – zlatý střed, který bude vyhovovat vám oběma.


10. Intimita


Mnoho lidí mi dá za pravdu, když řeknu, že také intimita je důležitou součástí vztahu. K tomu netřeba více slov.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •