Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nafouklé bříško trápí jednou za čas ne jednu ženu. Budeš se divit, ale i vrcholové sportovkyně s pořádnými břišáky zažívají dny, kdy se cítí celé nafouknuté. Je to normální! U žen se tento jev může projevovat v závislosti na menstruaci. Na vině js...

Trápí tě nafouklé břicho? Řeknu ti, co s tím!

Harmonie
zdroj: oficiální zdroj Harmonie
aktualizováno 19.09.2018, 00:00 | 19.09.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Nafouklé bříško trápí jednou za čas ne jednu ženu. Budeš se divit, ale i vrcholové sportovkyně s pořádnými břišáky zažívají dny, kdy se cítí celé nafouknuté. Je to normální! U žen se tento jev může projevovat v závislosti na menstruaci. Na vině jsou však i další faktory, jako třeba nesprávná strava, stres či nemoci.

Co jíst a co pít?


Jsme to, co jíme, proto příčinu hledej ve svém jídelníčku. Pokud jíš málo nebo spíše nejíš, pak se rozhodně setkáš s nafouklým břichem. Není to zdravé a rozhodně tak nedosáhneš správnou cestou vysněné postavy. Raději se pořádně napapej. Do svého jídelníčku zařaď dostatek vlákniny (ovšem ne naopak až moc) a zeleniny. Těžká, mastná a tučná jídla tvému žaludku ani břichu rozhodně neprospějí. Jelikož sůl zadržuje v těle vodu, měla by ses jí vyhnout obloukem.

 

Stejný účinek má také sladké, proto se nedoporučuje ovoce konzumovat ve večerních hodinách, ale spíše dopoledne v rámci zdravé svačinky. Některé potraviny mají tendence nadýmat, řeč je především o luštěninách a pečivu. Pokud tě trápí nafouklé bříško, tyto potraviny vyřaď či omez.


Co se týče pití, pak rozhodně vol čistou vodu s citronem nebo mátou. Bublinkovým nápojům, které obsahují oxid uhličitý, se vyhni obloukem. Pít bys měla dostatečně velké množství především v parných dnech, kdy se hodně potíš, ovšem nic se nemá přehánět. Pokud se budeš přelívat tekutinami, brzy se v nich „utopíš“.


Je tvé trávení v pořádku?


Aby ses necítila věčně nafouknutá a těžká, mělo by správně fungovat tvé tělo. To znamená správně přijímat a zpracovávat potravu a následně se vyprazdňovat. Velmi vděčným pomocníkem jsou probiotika. Ty pomáhají s trávením a obnovují rovnováhu trávicího traktu. Buď si můžeš pomáhat například konzumací jogurtu nebo si zakoupit probiotika v pilulkách či jako nápoj v jakékoliv lékárně. A co to vlastně jsou ta probiotika? Jedná se o živé organismy, které příznivě působí na zdraví člověka a pomáhají zlepšovat rovnováhu střevní mikroflóry. Určitě ti je doktorka doporučila při braní antibiotik.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak se rychle zbavit nafouknutého břicha?
Ploché bříško za tři dny!
4 jednoduché kroky k plochému bříšku


Osobně mohu doporučit také doplněk stravy Chlorellu. Jedná se o sladkovodní řasu, která má příznivé účinky na naše tělo. Chlorella obsahuje vitamíny, minerály, bílkoviny a enzymy. Měla by detoxikovat tělo, čistit trávicí trakt, stimuluje ideální hladinu cholesterolu, neutralizuje pH v těle a také zvyšuje imunitu. Je to zázrak, který umí s tělem divy.


Nutno však podotknout, že každé tělo je jiné. Někdo je zvyklý se vyprazdňovat 3 krát denně, někdo jednou za dva dny. Důležité však je, aby se člověk necítil těžce a nafouknutě.


Rozpohybuj své tělo!


Nejen že rozpohybuješ svá střeva, ale pohyb je důležitý pro zdravé tělo i mysl. Uvidíš, že po půlhodinovém běhu či hodinové procházce (svižnou chůzi) se budeš cítit o něco lépe.


Pročisti se!


Odborníci doporučují dospělým provádět jednou týdně půst. Bude to den, kdy budeš pouze pít, ale jídlo vynecháš. Jelikož tělo má neustále práci s trávením a zpracováním všeho, co do něj dáváš, jednou týdně mu dej pauzu, kdy se bude moci zabývat i jinými procesy. Samozřejmě můžeš zvolit také několikadenní půsty. Neprováděj to však kvůli hubnutí! Ano, může ti to nastartovat metabolismus, nicméně kila půjdou dolů, ale pokud poté začneš opět „žrát“ jako prase, rychle přibereš i dvojnásobek. Je potřeba po půstu začínat s jídlem postupně. Pročisti tvé tělo, ale ne za účelem hubnutí.


Na internetu najdeš i další tipy na detoxikační kůry, které ti pomohou pročistit trávicí trakt. Osobně si myslím, že jednou za čas je to příjemná očista.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •