Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nemáme extramegakapacitní mozek, proto nám občas nějaký zážitek vypadne. Mám tu pár tipů, kde všude si můžeš zážitky a vzpomínky uchovat.

Uchovej vzpomínky živé

aktualizováno 21.09.2011, 00:00 | 21.09.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Nemáme extramegakapacitní mozek, proto nám občas nějaký zážitek vypadne. Mám tu pár tipů, kde všude si můžeš zážitky a vzpomínky uchovat.

Neřeš minulost, stejně ji nezměníš
a nedá se ani vrátit čas.
Neplánuj si budoucnost, nikdy nevíš,
co se může stát! Žij přítomností!

Žij pro tento okamžik,
protože to, co prožiješ teď,
už nikdy prožít nemusíš.


A když už něco prožiješ, tak ať si to aspoň zapamatuješ (ovšem jen to dobré). O starou, smutnou minulost se nestarej. Jak nejlépe uchovat vzpomínky?

1. Vždycky u sebe nosím foťák, kdyby se naskytlo něco zajímavého, co bych mohla vyfotit. A teď se ráda koukám do alb a starých složek na fotky, když jsem byla mladší. Porovnávám, jak jsem se změnila já i mé okolí.

2. Kazety? Co to je? Mnoho teenagerů to už ani nezná. Ale já si moc dobře pamatuji, jak jsem se koukala, když jsme měli ještě kazeťák, na staré nahrávky, když jsem se jako malá koupala ve vaně a hrála si v pískovišti. Proto ani kamera není na škodu.

3. Deníček je věc, kterou si v dnešní době vede málokdo. Většinou to jsou sice mladší holky, ale já bych si ho nevedla už je proto, že kdokoliv se do něj může podívat, když ho najde. A proto je dobré si ho psát v šifrách, nebo si ho opravdu dobře uschovat.

4. Ráda maluji obrázky, kde můžu popsat své pocity. Občas to jsou skutečně jen pokusy, které vypadají jak od pětileté holky. Ale dokonale tím můžeš popsat své zážitky a mnohdy to ostatní ani nepochopí. Vytvoření obrázkové knihy je jistě kreativní nápad.

5. V dnešní době internetu si můžeš vytvořit například blog, kam si budeš psát svůj deníček a ukládat fotky. Ovšem vše je dobré zálohovat.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Když srdce zabolí
Co se to včera vůbec dělo?!

6. Taky si při vyučování posíláte s kámoškami hromady papírků, kde probíráte vše od zážitků, kluků až po nejnovější drby? Plné pouzdro mám takových papírků. A když kámoška přišla se starými dopisy z dětství, které si schovala do krabičky, já si ty "dopísky“ schovala také do krabičky a věřím, že jednou se jim zasmějeme stejně jako těm dopisům z dětství. Mít ty papírky v pouzdru je nebezpečné, když si je pak kluci přečtou.

7. Organizátor, mobil, iPhone, diář... I tam si můžeš do kalendáře napsat kdy, co, bylo.

8. Některé dívky si dělají svůj vlastní deníček ve wordu, kde si to posléze uzamknou nebo schovají do tajných složek.

9. Nebo sis přivezla z dovolené suvenýr? Na to se místo jistě také najde.

10. A pokud máš dobrou paměť, tak jen použíj hlavu, kde ti ty vzpomínky NIKDO vzít nemůže a NIKDO ti do hlavy nevidí. Což je ta největší výhoda.

Miluji ty staré věci z dětství, u kterých se mohu zasmát, a stejně tak se ráda kouknu na fotky staré třeba jen týden.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •