Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vítejte v 21. století, kde byste jen těžce hledali gentlemana ze staré školy, jako je třeba Edward Cullen.

Udělej první krok

aktualizováno 12.08.2011, 00:37 | 12.08.2011, 00:09 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Vítejte v 21. století, kde byste jen těžce hledali gentlemana ze staré školy, jako je třeba Edward Cullen.

Můžu ti říct, že Stmívání je skutečně jen pohádka, která motá hlavy puberťaček. Sex až po svatbě, žádání o ruku dcery u otce, nebo dvoření se dámě... Toho se milé dámy dnes už nedočkáme (i když, kdo ví?).

Dnešní doba je doba puberťáků, šprtů, hoperů, emařů, šamponků, romantiků, borců, huličů… Tolik druhů, tolik chutí. Vybereš si ho jako zmrzlinu. Jenže každá příchuť jednou dojde, ale zase se za čas doplní. Ovšem kdy? To jen osud ví.

Od pradávna se píše v časopisech pro dívky, že kluci dělají ten onen první krok, oni nás mají políbit, požádat o ruku, pozvat na rande, oslovit… Ale je to snad psané v pravidlech pro vztah? Existují nějaká taková pravidla? Ne.

Někteří kluci se ani v osmnácti nepřestanou stydět a nedokáží holku oslovit. Schovávají se za partičku borců a žijí si dále ve svém světě bez druhého pohlaví. Možná se jednou za čas dokopou k očnímu kontaktu, ale to je vše. Měla by se pak holka cítit trapně, když po něm bude chtít telefonní číslo, facebook nebo ho pozve do kina? Je taky možné, že kdyby holka ten první krok neudělala, tak se vše zastaví a nebude vyvíjet.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Odvážné fotky Roberta Pattinsona z natáčení Twilight
Poraď si na prvním rande

Znám hodně holek, které by se s mužským pohlavím nemohly měřit. Jsou odvážně, žádné "srabandy“. Zatím co muži, kdyby měli rodit, tak se nejdřív zabijí.

A proto! Pokukuje po tobě, ale nepíše, nepromluví na tebe a je o něm známé, že je to "stydlín“? Neboj se! Nestyď se! Udělej první krok. A pokud to nevyjde, časem vše vyprchá a navíc - srdci neporučíš. Chyby k životu patří. Dopouští se jich každý, ale ne vždy je tak jasné, že to skutečně chyba byla. Nezdálo se to náhodou před tím jako dobrý nápad? Nechtěla jsi to v tu dobu skutečně udělat?! Teď si můžeš říct: zkusila jsem to, udělala jsem to, co jsem chtěla, nelituji a dozvěděla jsem se, jak to dopadlo.

Díky bohu, že stroj času neexistuje. Kromě toho, že by byl na světě zmatek, díky ostatním bych měla často déjà vu. Taky by vše bylo tak nechutně dokonalé! A proto stroj času nechci. Ale kéž by se ty krásné zážitky daly vrátit a prožít ještě jednou. Na tohle stroj času však nechci. Zažít to ještě jednou? To by ztratilo kouzlo. Uvítala bych raději kameru v mé hlavě, která by vše natočila, a pak bych se na to kdykoliv mohla kouknout. Počkat, ono už to existuje! Paměť -> vzpomínky.

Ale zpět ke klukům. Ne vždy je tak jasné, že ten kluk je skutečně stydlivý. Hlavně když ho ještě ani pořádně neznáš. Třeba je normálně odvážný, jen ve vztazích je takový nesvý.

Hlavu vzhůru! Všechno se má zkusit! Nevolá a nevolá? Nestyď se a udělej první krok.4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •