Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Oblečení přibývá a přibývá a ne všechny máme nafukovací skříň, proto je dobré občas udělat jeden velký úklid, který ti zabere i tři hodiny.

Velký úklid tvé skříně

Zkoušení oblečení
zdroj: Thinkstockphotos Zkoušení oblečení
aktualizováno 12.09.2012, 12:30 | 12.09.2012, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Oblečení přibývá a přibývá a ne všechny máme nafukovací skříň, proto je dobré občas udělat jeden velký úklid, který ti zabere i tři hodiny.

Při uklízení ve skříni nezpůsob hlavně žádný chaos, proto nevyházej nekontrolovaně všechno oblečení na zem, to by sis mohla hrát maximálně na potápěčku ve vlastních hadrech. Raději jdi na to systematicky poličku po poličce.

Vždy vytáhni oblečení z jedné poličky a roztřiď je na  tři hromádky:
a) Tohle si nechám
Takové oblečení později složíš a vrátíš do skříně. Uvažuj, jestli ten kus oblečení skutečně nosíš a nosit budeš. Rozmýšlej pečlivě, klidně se poraď s kamarádkou. A nezapomeň, že móda se vrací a některé kousky, i když jsou staré, jsou teď IN.

b) Nevím
Oblečení v této hromádce si později přezkoušíš a uvážíš, jestli ho ještě nosit budeš. Klidně se chvíli rozmýšlej, vždyť času dost!
Pak to bude buď možnost:
- nechám si jej, uložíš do skříně.
- nechci, hodíš do pytle na odpadky.
- pošleš do domácího sekáče. Třeba by to tričko, ta sukně, ty kalhoty zrovna tvé sestřenici sedly… Anebo chceš darovat malé věci tvé drobnější kamarádce?

PŘEČTI SI TAKÉ:
Zpříjemni si uklízení
Místo cvičení můžeš i uklízet

c) Vzpomínky
Je oblečení, které máme už dlouho, a někdy je těžké se ho vzdát. Tuhle hromádku později smícháš i s dalšími kusy oblečení, u kterého ti trhá srdce jej vyhodit (například první podprsenka nebo šatičky, které jsi měla první den ve škole). Můžeš hodit do pytle a schovat třeba do sklepa, pod postel, na chatu... Věř mi, že ve skříni by ti to jen zbytečně překáželo. 

Je dobré si na pomoc přizvat mámu nebo kamarádku, kdyby tě náhodou přepadlo dilema. Znám dívky, které mají oblečení roztříděno podle barev, jiné podle typu, další na zimu a léto – je to na tobě, jak si svou skříň zařídíš.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •