Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co je na vzhledu nejdůležitější? 80 procent kluků odpovědělo, že vlasy! A proto bychom o ně měly pečovat.

Vlasy jsou tvým klenotem, tak o ně pečuj

Vlasy
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Vlasy
aktualizováno 12.11.2011, 00:00 | 12.11.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Co je na vzhledu nejdůležitější? 80 procent kluků odpovědělo, že vlasy! A proto bychom o ně měly pečovat.

Většina dívek bere péči o vlasy na lehkou váhu. Umyjí si vlasy, rozčešou a dále to neřeší. Ale tohle není recept na krásné vlasy.

Před umytím je nutné si vlasy učesat, protože tím odstraníš nečistoty. Když vlasy strčíš pod sprchu a nastavíš nejrozumnější teplotu vody (nejvhodnější je vlažná), pak následuje nanesení šamponu. Vlasy si jemně mni tak, aby se šampon dostal na každý vlas na tvé hlavě. Ale dbej na to, že vlasy jsou křehké, a proto na ně zbytečně neútoč.

Šampon nefunguje tak, že ho stačí nanést na vlasy a opláchnout. Je dobré ho nechat chvíli působit.

Dívky,  které trpí lupy, by si měly dát hlavně pozor na důkladné opláchnutí vlasů.

PŘEČTI SI TAKÉ:
REPORTÁŽ: Blogerky zažily proměnu na vlastní kůži
Účesy pro dlouhovlásky, které zvládneš za pár minut

Vlasy si můžeš popřípadě umýt i dvakrát po sobě (umýt, nanést šampon, opláchnout, nanést šampon, opláchnout). Nezapomeň, že pokud už zítra budeš mít vlasy mastné a budou potřebovat znovu umýt, tak je to "možná-určitě“ způsobeno špatným šamponem, který bys měla změnit. Otestuj si několik přípravků, a pak rozhodni, který ti vyhovuje nejvíce. Mnozí šampon ředí vodou, když už je ho na dně. JENŽE musíš počítat s tím, že si toho šamponu na dlaň pak musíš dát více, protože zředěný šampon nebude mít takové účinky jako originální neředěný.

Po umytí jsou vlasy mokré a tedy i křehčí než obvykle. A proto by ses neměla vrhnout s kartáčem na vlasy okamžitě po umytí (můžeš je nechat zabalené v ručníku). Nech je chvíli odpočinout… A pak se do toho s klidem pusť. Na rovné vlasy se nejlépe hodí hřebínek s řídkými zuby. Najdi si pěšinku, kde ji budeš chtít a vlasy nech uschnout.

Použití balzámu na vlasy tvé vlasy JEN ocení.

Ovšem pokud se někam chystáš a nemáš čas na nějaké přirozené schnutí, sáhneš po fénu. Nečekej však, že vlasy se ti vysuší hned najednou. Je nutné si dávat mezi fénováním pauzy. Tři minuty fénovat, pauza, a pak se do toho zase hravě pustit. Vlasy můžeš ještě vyfoukat přes velký kulatý kartáč, který ti zaručí objem. Pokud použiješ nějaký přípravek na vlnité vlasy, tak je při fénování stlačuj ke hlavě a buď v předklonu.

Ty, které mají vlnité vlasy, chtějí rovné. Ty, které mají rovné vlasy, chtějí vlnité. A není se čemu divit, protože my holky nikdy nebudeme na 100 procent spokojené se svým vzhledem. Jenže nevíce mě dostává, když si holky žehlí vlasy a při tom to ani nepotřebují. Proč pak?

Na internetu se hodně diskutuje o tom, zda žehlení ničí vlasy. Ne, neničí – pokud máš kvalitní žehličku na vlasy, s žehlením to nepřeháníš a používáš nějaký přípravek (balzám). Bez něj tvé vlasy budou jako rovná, suchá sláma s roztřepenými konečky, která volá po kadeřníkovi.

Pak tu jsou holky, které si vlasy věčně barví. Každé dva týdny nová barva a jejich struktura vlasů je naprosto zničená. Tyto vlasy pak volají po kadeřníkovi a kůře na vlasy taky. A proto já říkám: „Holky zvažte, co vaše vlasy potřebují a co jim škodí…“11 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •