Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ke studentskému životu neodmyslitelně patří učení! Je potřeba, aby každý sám zjistil, jaké metody mu vyhovují nejvíce. Ovšem existuje pár nepsaných pravidel, která radí psychologové napříč celým světem a já se je rozhodla sepsat do článku. Inspiru...

Základní pravidla učení, která musí znát KAŽDÝ student

studium v zahraničí
zdroj: Thinkstockphotos studium v zahraničí
aktualizováno 22.02.2018, 00:00 | 22.02.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Ke studentskému životu neodmyslitelně patří učení! Je potřeba, aby každý sám zjistil, jaké metody mu vyhovují nejvíce. Ovšem existuje pár nepsaných pravidel, která radí psychologové napříč celým světem a já se je rozhodla sepsat do článku. Inspiruj se těmito tipy!

Naplánuj si dny učení a dny odpočinku!


Rozhodla ses přes prázdniny učit, ale pak to nestíháš, celý den je rázem fuč a ty ses nedokázala ani na chvíli zrelaxovat, protože jsi celou tu dobu měla výčitky svědomí? To není zrovna dovča pro tvou hlavu. Pokud si určíš, kdy budeš odpočívat a kdy se budeš věnovat učení, tvé tělo bude vědět, s čím počítat. Nezapomeň, že i regenerace mozku je důležitá!


Uč se v době, kdy budeš konat zkoušku!


Pokud máš dělat zkoušku ráno, pak se uč vždy ráno. Tvá hlava si navykne v tento čas přemýšlet. Nevěřila jsem, ale rozhodně to funguje!


Dávej si při učení pauzy!


Nikdo se nedokáže soustředit několik hodin v kuse, je potřeba si také dávat přestávky. Po alespoň 30 minutách se zvedni ze židle a udělej si malou vycházku na záchod nebo třeba pro pití. Tento krátký čas můžeš využít také na jídlo (na které mnohdy studenti ve stresu zapomínají). A kromě krátkých přestávek je zapotřebí také i občasná delší! Vyraz ven na procházku a pročisti si hlavu. Čerstvý vzduch ti rozhodně pomůže.


Vyvětrej si!


A když už jsme u toho čerstvého vzduchu, v zadýchané místnosti se toho moc nenaučíš. Koukej si pořádně vyvětrat a uvidíš, jak tvé mozkové závity začnou pracovat.


Dodržuj pitný režim!


Káva tě sice probere, ale mnohem důležitější je dostatečný příjem tekutin. Lépe se ti pak bude učit a vyhneš se ukrutnému bolehlavu. Vezmi si k učení sklenici s vodou a do ní přidej třeba citron či mátu.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Podle čeho vybírat vysokou školu?
Ideální jídelníček studenta: Jak mít fit tělo i mozek
Jak zvládnout prvák na VŠ? Tipy pro všechny budoucí studenty!


Odnes vše, co tě rozptyluje!


Čučíš pořád na mobil nebo do počítače? Odnes tyto moderní technologie z tvého dosahu. Až se doučíš, za odměnu si je můžeš vzít zpátky. Nenech se zbytečně rozptylovat.


Místo, kde se učíš…


Samozřejmě je také důležitá místnost, v které se učíš. Velmi pozitivní vliv na učení má zelená, žlutá nebo oranžová výmalba. Tyto barvy tě probudí a budou podporovat tvé kreativní myšlení. Samozřejmě by ses měla hlavně cítit dobře. To znamená: investuj do židle! Jinak si budeš zahrávat se zdravím. Nezapomeň také, že postel slouží ke spaní, ne k učení. Pokud se v ní budeš učit, zaděláš si na problémy se spánkem.


Neuč se těsně před tím, než půjdeš spát!


Radí to mnozí psychologové a někteří jim ne a ne věřit. Je to jen na tobě. Problémem je to, že pokud těsně před spaním budeš zapojovat mozek, pak usneš a tvoje hlavička si neodpočine, jelikož v ní neustále budou šrotovat informace.


Odměňuj se!


Odměnou po učení ti bude nejen hezká známka a dobrý pocit ze sebe sama, ale také si můžeš slíbit nějakou blbůstku. Při procesu učení si říkej: ještě jednu kapitolu a půjdu si pustit seriál. I takové motivační odměny se počítají a třeba ti pomohou.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •