Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Možná jsi již o tomto tradičním čínském učení slyšela, ale nevěnovala jsi mu větší pozornost. I já byla mezi těmito lidmi…

Zařiď si bydlení podle feng-šuej!

feng šuej
zdroj: Thinkstockphotos feng šuej
aktualizováno 18.06.2019, 00:00 | 18.06.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Možná jsi již o tomto tradičním čínském učení slyšela, ale nevěnovala jsi mu větší pozornost. I já byla mezi těmito lidmi…

Feng-šuej jsem neodsuzovala, nicméně jsem si také myslela, že to není nic pro mě. Do té doby, než jsem ve své práci narazila na různá studia o účincích tohoto stylu. A jelikož jsem si v té době zařizovala pokoj v rodinném domě, využila jsem svých načerpaných poznatků.

 

K mému překvapení jsem slavila úspěch. V horním patře našeho domu se nachází 3 pokoje, v kterých je možno spát. Ačkoliv můj pokojíček je tím nejmenším, lidé si jej zamilovali nejvíce. Kdokoliv v našem domě tráví čas, vždy volí můj pokoj. A proč? Tvrdí, že se v něm prostě cítí dobře. Nedokáží říct „proč“, ale něco je tam táhne. Povím ti tajemství – tohle je výsledek feng-šuej.

 

Jaká je hlavní filosofie tohoto učení?

 

Feng-šuej se zabývá duší bydlení. Trávíme doma mnoho času a ono prostředí ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví. Říká ti něco jin a jang? Jin je klidná, poddajná a temná žena, zatímco Jang je silný, odolný muž, z kterého vyzařuje světlo. Tohle učení usiluje o jejich rovnováhu, souznění v harmonii. Vychází z názoru, že energie prochází tělem po drahách (čakrách), které musí být volné, aby mohla energie (čchi) proudit.

 

Měla bys ses cítit doma jako DOMA!

 

Styl bydlení by měl odrážet tvou osobnost. Domov je ono místo, kde bychom se měli cítit v naprostém bezpečí a pohodě. Kde jinde na světě?! Zařiď si byt dle svého gusta. Obklop se věcmi, které máš ráda. Naopak se zbavuj všeho, co ti vadí, co tě rozčiluje. Máš v knihovničce knihy, které nikdy neplánuješ číst? Rozdej je. Máš na poličkách lapače prachu, které ti darovali blízcí a rozčilují tě? Schovej je.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

V kolika jsi připravena na stěhování od rodičů?
Jak si zařídit bydlení podle barvy vaší aury
Jste připraveni na společné bydlení?

 

Zaměř se na detaily, které dělají domov domovem. Vyzdob si byt živými květinami, které tě nabijí pozitivní energií. Já naprosto miluji jejich čerstvý vzhled, vitálnost a vůni. Vystav si obrazy a rodinné fotografie – při pohledu na ně se ti pokaždé rozzáří obličej.

 

Čisté bydlení je základ Feng-šuej!

 

Mluvíme o celkové čistotě domácnosti. Vyvaruj se mohutnému nábytku, za který nevidíš a nemáš šanci v jeho zákoutích uklidit. Prach a negativní energie se nachází také v prostorách pod postelí, nahoře na skříních nebo lustrech. To vše jsou místa, na která bys neměla zapomínat. Čistý domov je krásný domov.

 

Na druhé straně je nutné sem zařadit také pořádek nejen v úklidu, ale také ve věcech. Feng-šuej podporuje minimalismus. Říká, že člověk nepotřebuje příliš mnoho věcí, aby byl šťastný. Neustále něco shromažďujeme a schraňujeme v domnění, že to jednoho dne využijeme. Náš byt však není skladiště. Staré nepotřebné vyhoď a tím si uklidíš jak v bytě, tak v životě. Nestůj na jednom místě. Jdi dál!

 

Aby mohla energie proudit, usilujeme o vzdušné prostory. Nechceme mít každičký kousek zdi zastavěný nábytkem. Tento způsob bydlení by nám mohl způsobovat až klaustrofobii či pocit stísněnosti.

 

Barvy charakteristické pro Feng-šuej!

 

Tohle čínské učení má rádo čisté linie, jednoduchost a světlé barvy. Potrpí si na drobné detaily, které bydlení dodávají neotřelost, originalitu a špetku pestrosti. Světlé barvy mají tu vlastnost opticky zvětšit pokoj, naopak ty tmavé jej zmenšují. Nemusíš volit nutně bílou (která je však klasická, nic s ní nepokazíš a snadno k ní dokombinuješ doplňky), ale třeba odstíny krémové nebo béžové.

 

Ke kontrastu s bílou nádherně sedne červená nebo zelená (ta je brána za pozitivní barvu, která podporuje kreativitu a dává nám pocit klidu na duši). Pro každého je charakteristika určité barvy jiná. V někom vzbuzuje růžová pocit domova a útulnosti, jiní dávají přednost oranžové. Nenech si však vnutit nejnovější trendy. Je to tvůj domov, tvůj styl. Vše záleží jen na tobě a tvém vkusu.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •