Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozhodla jsem se sepsat taková nepsaná pravidla života, která vedou k spokojenému a hlavně šťastnému žití. Netrap se zbytečně! Užívejte si život plnými doušky, když už žijeme jen jednou. Jak na to? To jsem se pokusila sepsat v několika bodech v to...

Životní filosofie, díky které budeš šťastnější

Silnější dívka
zdroj: Thinkstockphotos Silnější dívka
aktualizováno 09.01.2019, 00:00 | 09.01.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Rozhodla jsem se sepsat taková nepsaná pravidla života, která vedou k spokojenému a hlavně šťastnému žití. Netrap se zbytečně! Užívejte si život plnými doušky, když už žijeme jen jednou. Jak na to? To jsem se pokusila sepsat v několika bodech v tomto článku. Možná, že se mnou nebudeš ve všem souhlasit, to je ovšem v pořádku. Každý jsme jiný a každý razíme jinou životní filosofii. Zde je ta moje!

Minulost nezměníš!
 

Urovnej si svou minulost, aby neovlivňovala tvou přítomnost. Žiješ teď a tady. Co bylo, to bylo – už to nezměníš, proto se tím netrap a raději zapomeň. Není třeba se neustále držet něčeho, co je dávno pryč. Ať už se jedná o nevydařené vztahy, ztroskotané lásky, opuštěná přátelství nebo období školských let… už to se to nevrátí, bylo to super, ale to neznamená, že teď to nemůže být ještě lepší! Je dobré se z minulosti poučit, ale není potřeba se trápit.
 

Zbytečně nad vším nepřemýšlej!
 

Je v pořádku nemít na vše odpovědi. Jsme přeci jen lidé. Někdy na otázku „proč“, nepřichází odpověď „protože“, ale prostě to tak je. Nic s tím neuděláme. Nejsme všemocní a vševědoucí.
 

Neboj se změn!
 

Život nám přináší mnoho změn. Vždyť přece neustále to samé by byla nuda. Přijmi tyto nevyhnutelné změny, přinesou ti nové zkušenosti. Neboj se toho a jdi hlavou vstříc novým zážitkům. To jsou nehmotné cennosti, pro které stojí za to žít. Uvědom si své možnosti… co by za to jiní lidé dali.
 

Přijmi každou novou příležitost!
 

Ihned navazuji na předchozí bod. Neplýtvej příležitostmi, už žádná jiná nemusí přijít. Poté si budeš říkat „coby kdyby“… nikdy se nedozvíš, jak to mohlo dopadnout. Když ti život dává šanci, chop se jí.
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Co je to štěstí?
Máš depku? Zbav se problémů ve vodě
7 důvodů, proč se na svět usmívat

 

Nauč se říkat NE!
 

Často se přemlouváš? Děláš věci, které ti jsou nepříjemné? Neumíš zkrátka a jednoduše říci NE? To je ovšem špatně. Nech tvůj hlas zaznít! Stůj si za svým. Nedělej lidem poskoka a nesnaž se rozkrájet pro lidi, kteří by totéž neudělali pro tebe.
 

Nesnaž se zavděčit každému!
 

Nikdy se každému nezavděčíš. Vždycky někdo bude nespokojen s tvým chováním. A je to tak správně. Každý jsme přece jiný.
 

Přestaň se ohlížet na to, co si o tobě myslí ostatní!
 

Ten si myslí tamto a ten zase tamto, jaká je pravda však víš jedině ty. Drby tu vždycky byly, jsou a budou. Důležité je, abys žila tak, jak tobě to nejvíce vyhovuje, abys ty sama se sebou byla spokojená. Ukaž všem, co říkají, že na to nemáš, že to zvládneš!
 

Nesrovnávej svůj život s životem jiných!
 

Že ten má obří barák, luxusní auto a snovou práci? Mám pro tebe malé tajemství, i on má své problémy a starosti. Žádný život není dokonalý. Neztrácej svůj čas tím, že budeš závidět, raději usiluj o to, abys dosáhla svých vlastních cílů a byla jsi s vlastním životem spokojená.
 

A co bych řekla na závěr? Nezapomeň se na svět usmívat, jelikož s úsměvem na tváři jde všechno lépe. Kolikrát mi zlepší náladu, když se na mě paní na úřadě usměje a popřeje mi hezký den. Vždyť přece život je krásný!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •