Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnoho náctiletých má pocit, že jakmile jim skončí vztah, končí tím i jejich život. Obávají se, že si nikoho již nenajdou, bojí se samoty a marně jen brečí v koutě.

Zlomené srdce? Už nikdy víc!

Rozchod
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod
aktualizováno 21.05.2019, 00:00 | 21.05.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Mnoho náctiletých má pocit, že jakmile jim skončí vztah, končí tím i jejich život. Obávají se, že si nikoho již nenajdou, bojí se samoty a marně jen brečí v koutě.

V tomto článku bych ráda ukázala, že rozchodem život nekončí, možná, že právě začíná. Článek věnuji všem zlomeným srdíčkům – nejsi v tom sama, je nás víc.

 

Nutno si uvědomit, proč to všechno skončilo?

 

Vztah nekončí bezdůvodně, aspektů může být mnoho. Je za tím někdo třetí? Vyprchala láska mezi vámi? Provázely váš vztah nesmyslné hádky? Ať to bylo cokoliv, dělalo to váš vztah nečistým. Oba jste se trápili a necítili jste se plně šťastni a naplněni. Konec byl nevyhnutelný.
 

Mnoho lidí pak v slzách přemítá, jejich mozek vytěsní to špatné a oni tvrdí, že to přeci nebylo tak hrozné, že se milovali a byli spolu šťastní. Nutno si uvědomit – neklapalo to, skončilo to.
 

Život nám tak dává možnost si najít někoho lepšího.

 

Má kamarádka je řádným příkladem. Mnoho let trávila ve vztahu, ve kterém nebyla šťastná. Neustále si stěžovala a bojovala s problémy, které ji zničovaly a věčně jí kazily náladu. Jejich zapšklých nálad si všímali kamarádi i rodina. Marně jsme se dívali na to, jak se trápí. Jednoho dne po letech vztahu řekla: „DOST“! Dokázala od svého partnera odejít a tím si otevřela nová vrátka. Najednou dýchala čistý vzduch, neměla pocit, že ji někdo drží na místě a stahuje dolů. Nyní žije se svým novým partnerem v krásném bytě a plánují miminko. Děkuje za onen bolestivý rozchod, protože nebýt rozchodu, nebyla by dnes šťastná s tím pravým.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Lék na zlomené srdce
Syndrom zlomeného srdce: Pocit selhání srdečního svalu, jehož diagnóza opravdu existuje
Zlomené srdce – pravda nebo mýtus?

 

Ano, někdy je lepší se rozejít nyní, než čekat a oddalovat nevyhnutelné. Jsme mladí, jsme krásní a žijeme ve světě neomezených možností. Obavy, že si někoho nenajdeme, jsou přirozené, ale rozhodně bychom neměli ztrácet naději a naopak dívat se s očima otevřenýma. Buď otevřena všemu novému.

 

Vyber si pozitivní přístup k životu.

 

Je na nás, jaký život budeme žít a jakou cestu si zvolíme. Mezitím co někteří volí cestu sebedestrukce stylem přežívání, nikoliv žití, jiní zůstávají pozitivní. Svět se nehroutí, život nekončí. Můžeme si vzít z předchozích vztahů zkušenosti, možná se také poučit a zjistit, co hledáme. Nebyla to ztráta času. Nic v životě se neděje jen tak, vše má svůj důvod. Neprobouzej se zamračena do nového dne. Vždyť opět vysvítlo slunce, začíná nový den a s tím i nové možnosti. A třeba právě dnes narazíš na svou spřízněnou duši, která tě bude dělat šťastnější.

 

Děkuj životu za všechnu tu bolest, kterou ti přinesl, protože bez bolesti by ses nemohla cítit živá. A ať se děje, co se děje, nikdy neztrať sebe kvůli někomu jinému. Měj se ráda.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •