Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Slunné dny jsou příjemné téměř pro každého. Ovšem spousta z nás má problémy se sluníčkem.

Jak se chránit před sluníčkem

Opalování
zdroj: Thinkstockphotos Opalování
aktualizováno 07.07.2013, 00:00 | 07.07.2013, 00:00 | Miška/Krasna.cz

Slunné dny jsou příjemné téměř pro každého. Ovšem spousta z nás má problémy se sluníčkem.

Ať už jsme na slunce alergické, nebo se rychle spálíme, vždy bychom se měli proti slunci nějak chránit. Pokusím se ti vypsat ty nejdůležitější kosmetické produkty, které ti pomohou v boji se sluníčkem, vyhrát!

Hojivé krémy
Tyto krémy ti pomohou hlavně v dobách, kdy se ti začíná loupat kůže po spálení. Častokrát v těchto situacích bývá pokožka nejcitlivější a je lepší ji něčím namazat. Ulevíš samotné pokožce, ale také tě nebude trápit nepříjemné pálení. Zkus tedy tyto hojivé krémy, které regenerují pokožku spálenou od sluníčka!

Zklidňující mléka
Po opalolování, kdy si tvá kůže zvyká na dlouhé sluneční záření, které tvojí kůži dodávalo hnědý odstín, je lepší pokožku zklidnit těmito mléky. Tvá kůže bude krásně hydratovaná a navíc nebude tolik napnutá a suchá. Věř mi, že ti za mazání těmito krémy, bude vděčná!

PŘEČTI SI TAKÉ:
Opalování nahoře bez? Tvá prsa ve smrtelném nebezpečí
Prodluž si opálení až do podzimu

Opalovací krém
Klasika, která rozhodně nesmí chybět ve tvé kosmetické taštičce, kterou sis s sebou balila nejen na cesty! Opalováky zakoupíš ve všech drogeriích a jsou to ty nejdůležitější krémy, které by měl mít každý. Zabrání spálení a ty se budeš chlubit namísto červené pokožky krásně bronzovým odstínem! Samozřejmě těmi nejlepšími opalovacími krémy jsou krémy s vysokým UV faktorem. Čím vyšší UV faktor, tím více bude tvá pokožka chráněna proti spálení.

Na obličej - BB cream
Pokud máš nedokonalou pleť a nechceš u moře chodit odlíčená, můžeš si zakoupit BB cream nebo normální make-up, který samozřejmě musí opět mít UV faktor. Nejčastější UV faktory jsou 30, což je optimální ochrana pro tvoji pleť. Tvá pleť bude krásně hydratovaná a sjednocená, ale také bude chráněna před tím nejjasnějším světlem, které k nám na zem proniká.

Na vlasy - šampony s UV faktorem
Ano, i takové šampony existují. Pokud nejsi chráněná kloboukem nebo kšiltovkou, je lepší si vlasy mýt šampony s UV faktorem. Při procházkách po pláži je samozřejmě hlava a také ramena nejvíce vystavená slunečnímu záření, a tak hrozí nejen úpal, ale také vyblednutí barvy tvých vlasů. Pokud máš melír a chceš, aby jeho barva byla zachovalá, používej tyto šampony. Je sice pravda, že nezabrání úpalu, a proto je lepší nosit čepice, ale pokud i tak se v kloubouku necítíš, chraň se alespoň takto!

Pokud se neopálíš!

Máš problémy s opalováním a barva tvé pokožky se stále barví do červena? Pomohou ti bronzující emulze, které nzabarví tvoji pokožku do hnědého odstínu. Věř mi, že tímto budeš královnou všech pláží!2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •