Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kouzlo Vánoc vletělo znenadání do světa a všem nám připomnělo, že je nejvyšší čas se na toto nejkrásnější období roku co nejlépe připravit.

Jak znovu obnovit zapomenuté kouzlo Vánoc?

Vánoce
zdroj: Thinkstockphotos Vánoce
aktualizováno 20.12.2013, 00:00 | 20.12.2013, 00:00 | Miška/Krasna.cz

Kouzlo Vánoc vletělo znenadání do světa a všem nám připomnělo, že je nejvyšší čas se na toto nejkrásnější období roku co nejlépe připravit.

Shánění dárků, kapra, stromečků, pečení cukroví, vánoční úklidy, výzdoby interiéru a spousty dalších nezbytností pro tento svátek v nás způsobují nepříjemný pocit, tedy stres. Stres je pro spoustu lidí největším zabijákem vánočního kouzla, které rázem zmizí, když si uvědomíme, že naše kapesné nevystačí na koupení dárků pro babičky, taťku, přátele...

A proto začneme Vánoce pomalu nesnášet, na toto období si začneme stěžovat a naším největším přáním je, aby co nejrychleji skončily a nastalo opět to klidně období. Nemělo by to být ovšem naopak?

Celý rok se stresujeme v práci, ve škole, stresujeme se kvůli tomu, že se nám menstruace opozdila o týden a nervujeme se kvůli maličkostem, které se změní v naprosto vážné katastrofy. Lidé by se proto měli těšit na období, kdy budou mít klid od takového stresu a budou si moc sednout k pohádkám, pojídat cukroví a těšit se na krásně ozdobený stromeček od Ježíška. Proč tomu tak není?

V obchodních centrech pokladníci nestíhají pobouřené zákazníky odbýt u pokladny a peněženky nakupujících živoucně křičí o doplnění peněžních zásob. Lidé se bouří kvůli vyprodanému zboží na e-shopech a u plotny při pečení cukroví se vztekají na špatně zadělané těsto na linecké. Je čas přijít na to, jak se tohoto obrovského stresu vyvarovat.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vánoční dárky skoro zdarma
Vánoce svátky klidu?

Jako první je důležité si uvědomit, že Vánoce nejsou o rozdávání dárků, které jsou dražší než celá výplata našich rodičů. Vánoce jsou o malých potěšeních blízkých přátel a přibuzných, kteří se mají těšit hlavně z toho, že se mohli na Vánoce spolu sejít. Proto není důležité maminku potěšit mixérem za 10 tisíc korun, stačí jí koupit malý dáreček od srdce, který jí vždy připomene to nejkrásnější období v roce.

Za druhé je potřeba mít na paměti, že kapr a strom jsou na prvním místě, rozhodně ne dárky! Právě kapr a strom k Vánocům neodmyslitelně patří, a pokud chybí, nejsou Vánoce Vánocemi a je porušena ta nejdůležitější tradice celého svátku. Je mnohem lepší darovat blízkým koupený strom a kapra a připravit je tak o starosti, kde právě kapra a strom seženou.

A za třetí všichni musíme vědět, že po malé nadílce se všichni musí sejít jako rodina u pohádek nebo nad spoustou obložených talířů a chlebíčků a společně vzpomínat na minulá léta. Vždyť přeci to jsou ty nejkrásnější Vánoce, na které se nikdy nezapomene. Zapomene se totiž na Vánoce, kdy si hned po nadílce odnesete dárky do pokoje a tam strávíte zbytek večera. Na tyto dárky a nepohodu brzy zapomenete a radost z nich za chvilku mít také přestanete.

Takže co je lepší? Spokojené Vánoce plné pohody, nebo štědré Vánoce, na které se jednou stejně zapomene?4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •