Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ne všichni máme neomezené finanční prostředky na kosmetické produkty, které nám napomáhají zkrášlit náš vzhled.

Využij kosmetiku mnoha způsoby!

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 17.04.2013, 01:13 | 17.04.2013, 00:45 | Miška/Krasna.cz

Ne všichni máme neomezené finanční prostředky na kosmetické produkty, které nám napomáhají zkrášlit náš vzhled.

A pokud máš finančních prostředků dost, třeba se ti jen nechce je zbytečně utrácet. Vystačíš si proto pouze s řasenkou, rtěnkou, tužkou a stíny. Já ti dnes poradím, jak tyto produkty a využít víc než jen k líčení očí či rtů.

Oční stíny

Oční stíny nemusí být používány pouze na oči. Pokud jsi jako já a nechceš si kupovat bronzery, rozjasňovače či tvářenky, sáhni po příslušných odstínech očních stínů, které se na tyto zkrášlovače tvých tváří hodí (bronzer - většinou v hnědém odstínu, rozjasňovač - světlejší odstín, tedy bílá, tvářenka - růžová, červená, ale také hnědá). Tyto oční stíny můžeš použít jak na lícní kosti jako rozjasňovač, tak i na takzvaná jablíčka jako tvářenku a pod lícní kosti jako bronzer. Ušetříš tak pár korun, které můžeš využít na něco více potřebného.

 

kosmetika
Nový eshop YOOPY.cz nabízí: široký sortiment prověřené pleťové kosmetiky

 

Pigmenty

Pigmenty jsou v dnešní době velmi oblíbené. Jedná se o sypký prášek, který je jakýchkoliv barev - od matných až po třpytivé. Problémem těchto pigmentů je časté opadávání prášku na lícní kosti při jeho nanášení na oči. Nejlepším způsobem, jak se tomuto problému vyhnout jsou oční kapky - nakapej pár kapiček do pigmentu a pak jej nanes na oční víčka. Jeho konzistence bude hutnější a mnohem lépe se ti s ním bude pracovat.

Tužka
Vymyslela jsem pár vychytávek, které můžeš s tužkou na oči učinit. Nejen, že tužku budeš používat na water-line, která se mimochodem nachází na spodní straně očí, ale také ji můžeš využít jako tužku na obočí nebo jako linky! Pokud máš tužku na oči, která odstínem skvěle ladí k tvému obočí, ale tvým největším problémem je obočí nedokonalé, můžeš jej s tužkou na oči dokreslit! Myslím si, že rozdíl mezi tužkou na oči a tužkou na obočí moc velký není. A navíc, ušetříš opět pár korun.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Maskér ti poradí, jak na dokonalý make-up
Můj boj s pigmentovými flíčky

Pokud chceš tužku použít jako linky, je lepší si ji nahřát nad zapalovačem nebo sirkami. Bude se ti s ní mnohem lépe pracovat, a pokud tvá tužka není krémovější, ale tužší, je toto ten nejlepší způsob. Také se tato nahřátá tužka dá skvěle rozmazávat, takže pokud nechceš ostrou linku, můžeš jí rozmazat malinko do ztracena.

Rtěnka
Způsob využití rtěnky je velmi známý. Nejen, že se rtěnka dá využít na rty, ale také ji můžeš použít místo tvářenky. Rázem se z tvého miláčka na rty stane krémovější tvářenka. Výhodou využití rtěnky jako tvářenky je to, že si můžeš vybrat z milionu odstínů. U tvářenek tomu tak není.

Krém na nohy
Ano, krém na nohy už není dekorativní kosmetika, ale přeci jen je dobré se o jeho využití zmínit. Většina lidí usoudila, že krém na nohy je také skvělý na ruce a jiná suchá místa! Někdy dokonce funguje lépe než jakýkoliv krém na ruce. Je sice pravda, že pokud jej budeš používat jak na nohy, tak i na ruce a jiná suchá místa, rychleji se ti vypotřebuje, ale pokud chceš opět ušetřit, toto využití rozhodně zkus!

 

kosmetika
 

 


Balzám na rty
Balzámy na rty jsou nejpotřebnější v zimě, kdy jsou naše rty vystaveny nebezpěčí popraskání a my mu chceme předejít. Pokud máš ovšem v zimě rýmu, často se stává, že máš rozedřené místo pod nosem, kde si otíráš kapesník. Na tato sedřená místa nepoužívám krém, ale balzám na rty. Nejlepší volbou jsou rozhodně balzámy v kalíšku, ze kterého je můžeš skvěle vybrat a namazat pod nos. Také jsou velmi dobré na opary!

Doufám, že jsem ti s tímto článkem pomohla. Existuje spousta jiných způsobů, jak využít kosmetiku, ale přiznejme si, že by to nebyl článek o pár odstavcích.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •