Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Častokrát se setkáváme s problémem, který se nevyskytuje pouze u dospělých lidí, ale také u nás - studentů/studentek. Jedná se o deprese, které mohou být způsobené mnoha problémy a situacemi.

Zabojuj s depresí

Smutná
zdroj: Thinkstockphotos Smutná
aktualizováno 10.07.2013, 00:02 | 10.07.2013, 00:01 | Miška/Krasna.cz

Častokrát se setkáváme s problémem, který se nevyskytuje pouze u dospělých lidí, ale také u nás - studentů/studentek. Jedná se o deprese, které mohou být způsobené mnoha problémy a situacemi.

Co vlastně deprese je? Pokud pociťuješ únavu, jsi nesebevědomá, cítíš se osamělá a máš časté výkyvy nálad, nejspíše jsi depresí postižená. To, že se deprese vyskytují pouze u dospělých, není pravda i já někdy deprese zažívám a je jedno, jestli jsou malé, nebo mě postihují na delší dobu. Pokud i ty máš s depresemi problémy, je nejvyšší čas s nimi zacloumat, aby ses jich alespoň na chvíli zbavila.

Nejúčinějším lékem jsou samotná antidepresiva, která ti předepíše psychiatr. Pokud jsou však tvé deprese způsobeny školou či nešťastnou láskou, věřím, že na psychiatra to ještě rozhodně není. :-)

Je těžké se věnovat aktivitám, když nemáš náladu nebo jsi unavená. Ale pořád se najdou koníčky, kterým se věnovat můžeš. Pokud nechceš svojí náladou ovlivnit blízké, můžeš začít s četbou knih. Rozhodně to není kolektivní činnost, a tak si můžeš užívat příběh v pohodlí domova. Nebo pokud jsi nespokojená se svou postavou, můžeš se věnovat trochu aktivnějším činnostem, než je pouhý "gaučing" u knih.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TEST: Trpíš depresí?
Co stojí za oblibou čokolády

Další činnost, která tě alespoň na chvilku odreaguje, je péče o celé tvé tělo. Pokud tě trápí nesebevědomost, což je mimochodem jeden z příznaků deprese, snaž se své tělo zlepšit do takového stádia, abys mohla o sobě alespoň trochu říct, že jsi hezká dívka. Napusť si vanu, dopřej péči svým vlasům a pokožce, udělej si pleťový peeling, nalakuj si nehty, pusť si film a zapal svíčky. Není nic lepšího, než nad míru příjemný relax v pohodlí domova.

Pokud si chceš pročistit hlavu a zbavit se na chvilku smutku, jsi se projít do lesa. Je dokázáno, že les je nejlepší zónou pro relax a odreagování se. Projdi se pouze po trasách, které znáš, a zaposlouchej se do hlasů ptáků, kteří ti budou zpívat na cestu. Věř mi, že díky nim si nebudeš připadat tak opuštěná, jak to v období deprese bývá.

Skvělým lékem je také čokoláda! Je sice pravda, že pokud sníš čokolády tuny, tvému tělu to nebude dělat dobře, ať už navenek, nebo uvnitř. I tak si můžeš dopřát pár kostiček. Čokoláda tě příjemně uklidní a dodá ti energii! Pokud tvá deprese není tak hrozná, může ti čokoláda zlepšit i náladu.

Léků na utěšení deprese moc není. Je to psychická nemoc, která se nedá úplně vyléčit. I přes to se jí ale můžeš co nejvíce vyhnout. Proto vypni smutné písně, utři slzy a vydej se proti té hranici, která ti brání v tom, abys depresi zničila!
 4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •