Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve snu cítím bolest. Proniká vším. Nesnesitelný zármutek mě dusí, vhání mi slzy do očí a tíží mě, když zvedám nohy a kráčím vysokou trávou. Koho by tato slova na zadní straně knihy nenalákala k přečtení?

ZASVĚCENÁ: První kniha, která mě dojala k slzám

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 12.08.2013, 00:00 | 12.08.2013, 00:00 | Miška/Krasna.cz

"Ve snu cítím bolest. Proniká vším. Nesnesitelný zármutek mě dusí, vhání mi slzy do očí a tíží mě, když zvedám nohy a kráčím vysokou trávou." Koho by tato slova na zadní straně knihy nenalákala k přečtení?

Ani já jsem neodolala a sáhla jsem po ní v mé sbírce nových knih jako po první. Kniha Zasvěcená je druhý díl spisovatelky Cynithie Handové. O prvním díle, tedy o knize Nadpozemská, jsem vám již psala a sami víte, jak moc jsem byla spokojená. Recenzi najdete ZDE. A spokojená jsem byla i u tohoto velmi napínavého dílu.

Oba dva díly, tedy kniha Nadpozemská a Zasvěcená mají stejný žánr, fantasy a trochu román. Když se tyto dva žánry spojí, vznikne něco neobvyklého. Tím neobvyklým myslím knihu, od které se ne a ne odtrhnout. Já jsem ji třeba měla přečtenou za tři dny a spokojená s příběhem jsem ji zavřela. Vždyť přece příběhy s lidmi andělské krve musí vždy dopadnout dobře!

PŘEČTI SI TAKÉ:
S Müllerem napříč dospíváním i dějinami. RECENZE
RECENZE: Gwendelina. Romantický příběh, který neurazí

V tomto dílě mladá Clara andělské krve opět mívala vize. Tentokrát často spatřovala vizi, která jí napovídala, že někdo z jejích blízkých brzy opustí svět. Tedy zemře. Clara v té době byla ve šťastném vztahu s Tuckem a myslela si, že to bude on. V této domněnce žila do té doby, než zjistila, jak se zhoršuje zdravotní stav její matky. Závěr si každý dokáže odhadnout sám. kniha mě dokonce natolik dojala, že se stala první knihou, u které jsem upustila pár slz. Není divu, krásně napsaný příběh o tom, jak se Clara loučí s matkou, dojme každého.

 

Kniha
Kniha Zasvěcená je druhý díl spisovatelky Cynithie Handové. (Foto: oficiální zdroj)

 

Kniha má krásně zpracovaný obal, líbí se mi mnohem více, než ten předešlý, i když se liší jen barvou. Ovšem vazba knihy zůstala pořád stejná. Bohužel se mi postupem času, kdy jsem knihu četla, začal ohýbat hřbet a kniha začala ztrácet tvar. To ale nic nemění na skvělém příběhu, ze kterého jsem doteď uchvácená.

Doufám, že jsem vás tímto navnadila na skvělou letní četbu, od které se odtrhne opravdu málokdo. Tak, jak jsem vám doporučila knihu Nadpozemská, vám doporučuji i knihu Zasvěcená.
 2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •