Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak už titulek říká, chtěla bych se s vámi podělit o pár rad a tipů pro péči o pleť, ale i zmínit nejčastější chyby, které při líčení děláme.

10 rad k dokonalému líčení a krásné pleti

Malování
zdroj: Thinkstockphotos Malování
aktualizováno 15.04.2013, 00:00 | 15.04.2013, 00:00 | Krasna.cz/Luxury Lady

Jak už titulek říká, chtěla bych se s vámi podělit o pár rad a tipů pro péči o pleť, ale i zmínit nejčastější chyby, které při líčení děláme.

Nikdy se nemalujte v umělém světle

Ano, známe to všechny. Spousta z nás se maluje v koupelně - což je ale špatně. Koupelna je totiž v drtivém množství případů špatně osvětlená, takže zkresluje barvy - ať už stínů, make-upu nebo rtěnky.

 

Pokud si některé z vás říkají, že vizážistky celebrit přece také líčí u osvětleného zrcadla, nebo dokonce můžete namítat, že v prodejnách jako je například Bobbi Brown či MAC je také umělé osvětlení, musím vás zklamat - oni mají totiž přesně nastavené světlo tak, aby „nežralo" a nezkreslovalo barvu. Takže holky, malovat pouze na denní světle nebo v dobře osvíceném prostředí.

 

Koukejte se na sebe při líčení zpříma

 

Tohle se bude zdát jako banalita a maličkost, ale znamená to opravdu hodně. Protože pokud se při líčení různě natáčíte na všechny strany, stoprocentně budete mít někde větší vrstvu než na druhé straně, což bude mít za důsledek špatné nalíčení. Zkuste si představit, co byste si myslely, kdybyste potkaly nějakou ženu, která má na jedné tváři vrstvu tvářenky a na druhé nic? Takže holky, když se malujete, tak seďte rovně a koukejte se na sebe přímo.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Maskér ti poradí, jak na dokonalý make-up
Je báze pod make-up dobrá investice?
Velký test make-upů z drogerky

 

Základem je padnoucí a kvalitní make-up

 

Make-up je základem všeho. Pokud chcete být krásně nalíčené, ale budete vypadat jako pomeranč, tak budete spíš k smíchu. Takže si samozřejmě musíte vybrat make-up, který sedí vaši pleti. Make-up vždy zkoušíme na zápěstí, kde je pokožka v podobném odstínu jako na pleti.

 

Pokud se jedná o kvalitu make-upu, měla by být co možná nejvyšší. Ale to zrovna neznamená za make-up utrácet tisíce. Na druhou stranu byste měly nejvíce investovat právě do něho. To, že jsou nějaké make-upy dražší, má svůj důvod a značka to není. :) Takže holky, zkuste si místo make-upu z drogerie koupit nějaký kvalitní a dobře padnoucí vaší pleti. Poznáte rozdíl.

 

 

Hydratujte pleť a krém do ni vklepávejte

 

Každá z nás by měla dbát na to, aby svou pleť každý den očistila a hydratovala. A to i v případě, že se nelíčíte. Partie zezadu krku a za ušima by se neměly vynechávat. Pokud se o svou pleť budete dostatečně starat a budete ji vyživovat vitamíny, vaše pleť se vám odmění a vy budete mít skvělý podklad pro dokonalý make-up. Pokud se o pleť starat nebudete a nebudete se ani odličovat, nesmíte se divit, že se pleť ozve - například formou akné. A věřte mi, nevyživenou a zanedbanou pleť líčidly neschováte. Takže holky, každá z vás by si měla najít ráno i večer dvě minuty pro svou pleť.

 

Dodržujte pitný režim


Může se zdát, že tohle je přece jasná věc. Ale ruku na srdce - kolik z nás vypije denně 2,5 – 3 litry vody? No, přiznám se, že já ne a troufnu si tvrdit, že je nás víc. Jenže tohle je jeden z důvodů, proč máme problémy s pletí. Pleť totiž - jako celé naše tělo - vodu potřebuje. Takže i když budete mít sebedražší krémy a nebudete pít dostatek vody, krásnou pleť mít stejně nebudete. Takže holky, pijte co možná nejvíc vodu - čistou!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nevaž se, odvaž se! Návod na barevné jarní líčení
Jaké oční linky jsou pro tebe ty pravé? Mista ti v tom udělá jasno
Dokonalé linky snadno a rychle

Doma.cz: Novinky v líčení: Sexy modrá linka na oči!

 

Linky jsou pořád in a sluší každému

 

Ano, je to tak. Linky jsou jeden z těch trendů, které přežívají generace. A pokud se umí správně namalovat, sluší každému oku. Samozřejmě je jen na vás, jaký způsob malování linek zvolíte - jestli pomocí linek ve fixe, gelových linek nebo tužky na oči. Takže holky, malujte si linky a zvýrazněte tak své oči - sluší to opravdu každé.

 

 

Malování přizpůsobte své pleti

 

Určitě jste to už někdy viděly - žena v pokročilém věku je zmalovaná jak od kolotoče, má modře orámované oči, tvářenku jak Marfuša a křiklavě růžovou rtěnku. Ano, prostě si myslí, že to, co jí slušelo ve 20, ji musí slušet i teď. Bohužel si neuvědomuje, že by make-up měla přizpůsobit jak svému věku, tak i tomu, co ji sluší. Takže i když máte modré oči a orámujete si je modře v naivním domnění, že budou ještě modřejší, tak se pletete. Zkuste raději nějakou kontrastní barvu, například bronzovou nebo hnědou. Takže holky, malujte se podle barevné typologie.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

TESTUJEME: Nové řasenky na trhu
Proč ti řasenka nevydrží?
Jak na krásné oddělené řasy?

Doma.cz: Oči jako dynamit: Řasenky a jejich desatero přikázání


Dejte si záležet při malování řas

 

Bohužel spousta Češek dělá to, že řasenku zbytečně moc vrství, nebo si naopak jen tak přejedou řasy, aby se neřeklo. Největší prohřešek je ale ten, když si nakreslíme řasy jen na koncích, takže pak řasy vypadají jako muší nožičky. Abychom měly řasy krásné a vytvarované, měly by být naším pomocníkem kleštičky na řasy. Těmi řasy natočíme a dále prodloužíme/zhustíme řasenkou. Řasenkou malujeme řasy od kořínků ke koncům pomalými tahy. Když řasy zaschnou, můžeme postup opakovat a tak vytvořit efekt umělých řas. Pokud používáte hnědou řasenku, zkuste ji vyměnit - černá je černá. Takže holky, vezměte kleštičky, černou řasenku a vykouzlete si krásné oči.

 

 

Líčení podle nových trendů

 

Je to stejné jako s módou. Trendy se mění rychleji než počasí a člověk to někdy nestíhá ani sledovat. A i když už to sledujete, prostě se vám ten daný trend nemusí líbit, tak ho nenosíte. A tak je to i s líčením. Pokud si myslíte, že vám nesluší výrazné barvy, jako je například svítivě fialová nebo zelená (což jsou současné trendy), tak je prostě nosit nemusíte. Pokud si ale naopak myslíte, že vám sluší kouřové líčení, máte vyhráno. Kouřové líčení je totiž pořád v kurzu a určitě ještě dlouho bude. Takže holky, vsaďte na kouřové líčení, třeba i s prvky současných trendů - křiklavých barev.

 

Správný odstín rtěnky


Tohle téma je pro mě poslední dobou docela srdcovka, jelikož jsem v poslední době úplně podlehla rtěnkám - hlavně těm tmavším. Ale jak si vybrat ten správný odstín? Rtěnku bychom si neměly zkoušet jen tak na ruku, ale rovnou na rty. Je to z toho důvodu, že každá rtěnka má jiné složení a látky v ní na těle oxidují. Navíc mají každé rty jinak silnou pigmentaci, takže ta výsledná barva se může lišit. Neplatí dokonce ani to, že některé odstíny sluší víc brunetkám a jiné zase blondýnám. Odstíny se prostě musí vyzkoušet. A pokud se bojíte výraznějších barev, můžete s nimi začínat pomalu - barvu si tedy nemusíte natírat na celé rty, ale můžete ji vmasírovat jen do středu rtů. Takže holky, vyberte si ten svůj odstín a nahoďte nové barvy rtů - uvidíte, jak vás to změní.

 

Další kosmetické rady a nápady autorky najdeš na jejím blogu luxylady2.blogspot.cz.5 hlasů
Vaše hodnocení