Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě znáš tu situaci, kdy z domova odcházíš s perfektním make-upem, ale po několika hodinách na party vypadá tvůj obličej, jako kdyby ses vůbec nelíčila! To může být velký problémem, ale dá se tomu předcházet?

4 kroky, aby ti déle vydržel make-up

Řasenka
zdroj: Thinkstockphotos Řasenka
aktualizováno 12.08.2013, 00:00 | 12.08.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Určitě znáš tu situaci, kdy z domova odcházíš s perfektním make-upem, ale po několika hodinách na party vypadá tvůj obličej, jako kdyby ses vůbec nelíčila! To může být velký problémem, ale dá se tomu předcházet?

Make-up je umění a ne každému to jde. Když se ale nalíčíš pěkně a sluší ti to, určitě chceš, aby to taky tak vydrželo. Jenže – ne vždycky je všechno tak, jak chceme. Často se make-up ošklivě slévá, drolí se, mapuje pleť nebo oxiduje a mění barvu na ošklivou oranžovou. Stíny blednou, rtěnka nic nevydrží a řasenka padá pod oči.

 

Rozmazaná řasenka
Tímhle pohledem nikoho neokouzlíš. (Foto: Thinkstockphotos)

 

No, není to nic pěkného, ale dá se tomu zabránit. Tady jsou čtyři zaručené kroky, které ti mohou zajistit, že ti make-up vydrží déle!

Kvalita před kvantitou


K čemu ti je, když máš deset make-upů, ale ani jeden ti nevyhovuje nebo nic nevydrží? To samé s řasenkami či s pudrem. Ne vždy se musí cena odrazit na kvalitě, často tomu tak ale je. Proto je lepší vyzkoušet kosmetiku v různých cenových kategorií (jak levnou, tak i dražší), vyzkoušet víc značek a rozhodnout se, co tobě osobně nejvíc vyhovuje. Nedej jen na to, co jinde píšou blogerky, to ti může sloužit jen jako vodítko, ale nejlepší je vše vyzkoušet na vlastní kůži! A jeden kvalitní make-up stojí za pět dalších, které nic nevydrží!

 

Barevné líčení
Najdi výrobky přesně pro sebe, tvé líčení bude vypadat lépe. (Foto: Thinkstockphotos)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Oblékání, make-up, styl: Co klukům na holkách vadí nejvíc?
Jak vybrat správný make-up?
VIDEOTUTORIAL: Sexy letní líčení podle zpěvačky Misty

 

Podkladové báze

Pokud jsi zatím neslyšela o podkladových bázích a ani jsi je nezkoušela, určitě o hodně přicházíš. Dávají se před make-upem a očními stíny a zabraňují tomu, aby jsi za hodinu vypadala jako nenalíčená. Pleťové podkladové báze pleť připraví na make-up, vyhladí ji. Pokud máš problémy v tomhle ohledu s make-upem nebo očními stíny, určitě si podkladovou bázi pořiď!

Odlíčená a připravená


Důležité je mít před tím, než make-up naneseš, pleť připravenou. Není nic horšího než se pořádně neodlíčit nebo si pod make-up nedat krém (pokud tvá pokožka potřebuje hydratovat). Proto je důležité mít perfektně čistou pleť, smýt make-up a řasenku, které jsi měla předtím a teprve až poté nanášet další vrstvy make-upu.

 

Odličovače očí - 11
Než se nalíčíš, musíš pleť připravit. (Foto: Archiv firem)


BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Velký test make-upů: Našli jsme ten nejlepší do 300 Kč
Sexy linky: Jaké líčení vám bude nejvíce slušet

Fixace

Hodně zvládne i fixační pudr. Můžeš si koupit buď v barvě tvé pleti, nebo bílý, který na pleti ztrácí barvu, a tak nemusíš složitě vybírat odstín. Je skvělý na finální fixaci make-upu. A je ideální pudr použít na horní oční víčko, před tím, než naneseš oční linky. Některé se totiž mohou obtiskovat, což není pěkné. Pudr pohlcuje nadměrnou vlhkost, a tak se omezí obtisk linek a stínů.
 4 hlasů
Vaše hodnocení