Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. Ani sebehezčí sukně nebo kraťasy nebudou vypadat dobře, pokud nebudeme mít dokonale hladké a jemné nohy.

4 největší mýty o holení žiletkou: Hrozí zarůstání a pigmentové skvrny?

depilace
depilace
aktualizováno 13.05.2019, 00:00 | 13.05.2019, 00:00 | Krasna.cz/trm

S přicházejícím teplým obdobím přichází také doba zkracování sukní i kalhot. Ani sebehezčí sukně nebo kraťasy nebudou vypadat dobře, pokud nebudeme mít dokonale hladké a jemné nohy.

České ženy k holení nejčastěji používají holítko a pěnu, v letních měsících si zejména ty mladší vyholují třísla a podpaží každý druhý den, končetiny pak jednou za týden. S takovou častou námahou však rozhodně nejsou spokojené. "Bolestivé zbavování se chloupků epilačním přístrojem je stále méně oblíbené a nahrazuje je častěji metoda vosku, která si však vyžaduje zase více času, obojí je pak notně bolestivé,“ říká Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.

 

O depilaci ovšem koluje spousta mýtů a polopravd, v následujícím textu vám přinášíme 4 nejčastější. Nejprve si ale musíme vysvětlit rozdíl mezi epilací a depilací, protože i když má oboje stejný cíl – mít hladkou pokožku bez chloupků, tak obě metody jsou velmi rozdílné. Pokud mluvíme o depilaci, tak odstraňujeme chloupky pouze na povrchu (např. holení, depilační krémy). Při epilaci vytrhneme chloupek i s kořínkem (např. vosk).


1. Po holení žiletkou roste více chloupků


Toto je oblíbený mýtus všech odpůrců holení. Počet vlasových cibulek, ze kterých rostou chloupky, je neměnný, ani kdybyste se holily dvakrát denně, tak vám nebude růst více chloupků. Pravdou ale je, že chloupky jsou o něco silnější než po vytrhnutí např. voskem a může to působit, že jejich více.

 


2. Časté holení škodí pokožce


Toto opět není pravda. „Pokud používáme dostatečně ostré žiletky, nejlépe se třemi břity, a věnujeme také pokožce dostatečnou péči po holení, tak naše kůže netrpí. Holítka na jednorázové použití se hodí pouze na dovolenou. A není vhodné je používat více než čtyřikrát,“ doporučuje Dagmar Korbová Krůzová z oddělení kosmetiky e-shopu Vivantis.cz. Rozhodně byste se měly vyvarovat holení pokožky pouze pod vodou. Vždy používejte speciální gely nebo pěnu na holení. Pěna je vhodnější pro lidi s mastnější pletí. Po depilaci ošetřete pokožku zklidňujícími krémy např. s výtažkem Aloe Vera, výborný je také panthenol.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Perfektní oholení: Jak na to?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Chceme tě tam dole oholenou?
Bleskově oholené nohy


3. Po depilaci více zarůstají chloupky


Právě naopak. Chloupky po depilaci nezarůstají, protože žiletka je seřízne na povrchu pokožky, nemají tedy šanci dorůstat. Zarůstávání více hrozí při epilaci. Ale i tak si raději pořiďte speciální krémy po holení, které zabrání případnému zarůstání chloupků. Proti zarůstání pomáhá také častý peeling.

 

Víte, že…


- Intimních partie bez chloupků byly nezbytnou záležitostí pro ženy již ve starověkém Egyptě.
- Holení podpaží odstartovala v roce 1915 firma Wilkinson, která svou kampaň tehdy zacílila na větší osobní hygienu.
- Podle průzkumu britské organizace Zdraví žen se ochlupení pravidelně zbavuje až 80 % žen a průměrná žena tímto procesem stráví minimálně 4 měsíce svého života.

 

4. Po depilaci můžeme hned jít na sluníčko


Po odstranění chloupků je důležité pokožku pořádně ošetřit, protože je citlivá a nemá svůj ochranný film. „Pokud se chystáte ven na sluníčko, namažte si nohy opalovacím krémem s vyšším faktorem, zamezíte tak vzniku nehezkých pigmentových skvrn. Vhodné je si depilovat nohy ve večerních hodinách, kůže tak má šanci se přes noc zregenerovat,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová.11 hlasů
Vaše hodnocení