Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnes se společně zaměříme na téma péče o podprsenku. Víte, jak se o ni správně starat nebo ji nevědomky každý den ničíte?

5 chyb, které škodí tvé podprsence: Neděláš je každý den?

jak vybrat podprsenku
zdroj: Thinkstockphotos jak vybrat podprsenku
aktualizováno 28.11.2014, 00:02 | 28.11.2014, 00:02 | Krasna.cz/trm

Dnes se společně zaměříme na téma péče o podprsenku. Víte, jak se o ni správně starat nebo ji nevědomky každý den ničíte?

Odhalily jsme pět nejčastějších chyb, které ženy často dělají, a své milované spodní prádlo tak posílají k jisté záhubě. Věříme, že vám těchto pár tipů pomůže udržet vaše podprsenky co nejdéle krásné. :-)


1) Nošení stejné podprsenky každý den


"Nenoste stále tutéž podprsenku stále dokola. Žádné prádlo nevydrží všechno," radí Karolína Tomascová, spolumajitelka obchodu Správná podprsenka. Když vezmete jednu podprsenku na celý den do školy či do práce, večer do fitka a další den do divadla, prostě to nevydrží. I podprsenka si potřebuje odpočinou - díky tomu se může stáhnout a nevytáhne se tak rychle. A hlavně - každá podprsenka se nehodí pro každou příležitost, brát tedy parádní krajkovou třeba na cvičení, to je její jasná vražda.

 


2) Přetáčení podprsenky na těle


Neumíte si zapnout podprsenku na zádech, takže ji zapínáte háčky v předu a pak ji opatrně pootočíte? To dělá spousta z nás a podprsence to zase tolik neškodí. Ovšem za jediného předpokladu - že jsou při tom košíčky směrem vzhůru. Pokud je při zapínání celá podprsenka jakoby naruby, vnitřkem pásku ven, a až zapnutou ji přetáčíte, to už jí škodí. Je totiž v napnutém stavu a různé kroucení ji deformuje. Proto pak vyjíždějí kostice ve středu podprsenky.


Podívejte se na video, ze kterého se dozvíte víc:

 

 

3) Nešetrné praní


Podprsenka do pračky prostě nepatří. Tečka. Ideální je praní v ruce. Stačí nechat půl hodiny odmočit v jemném pracím prostředku, průramky a ramínka lehce promnout a něžně vymačkat vodu. Schnout ji nechte položenou na sušáku, nesvědčí jí ani radiátor, ani sušička, ani věšení ze strany - to může zdeformovat vyztužené košíčky. Pokud máte pocit, že je podprsenka hodně propocená a chcete ji vyprat v pračce, pak ji dejte do speciálního pracího pytlíku, který ji ochrání. Doporučujeme rovněž zapnout háčky, aby se někde nezachytily. Na pračce nastavte menší otáčky, teplotu 30°C a program "ruční praní".

 

ČTĚTE TAKÉ:

ZÁZRAČNÁ PODPRSENKA: Zvětší prsa o tři čísla!
Jak poznat, že ti nesedí podprsenka
Podprsenka slaví 100 let. Ty dnešní nám mohou prababičky jen závidět
Podprsenka pozná pravou lásku: Jinak se nedá rozepnout!


4) Praní s aviváží


Aviváž má za úkol změkčit a provonět prádlo. Jenže jemné podprsence spíš uškodí. Zejména krajkovým částem a jemným ozdobným materiálům. Aviváž urychluje vytahování spodního prádla.


5) Prohýbání košíčku a špatné ukládání


Skládáte podprsenku tak, že prohnete jeden košíček do druhého? Velké ne! Tvarovaný košíček, kostice a zpevnění to ničí. Vytváří to nehezké zlomy, košíček se propadá a deformuje. Řešení? Vyskládej si podprsenky pěkně za sebe, nezabere do o moc víc místa.7 hlasů
Vaše hodnocení