Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je jedno, jestli se šminkami teprve začínáš experimentovat, nebo se cítíš jako profík. Vypátraly jsme pět nejčastějších chyb, které při líčení děláte.

5 největších chyb v líčení

Vzhled
zdroj: Thinkstockphotos Vzhled
aktualizováno 02.05.2015, 00:14 | 02.05.2015, 00:14 | Krasna.cz/trm

Je jedno, jestli se šminkami teprve začínáš experimentovat, nebo se cítíš jako profík. Vypátraly jsme pět nejčastějších chyb, které při líčení děláte.

Chceš být vždy perfektně a bez chybičky nalíčená? Možná si dáváš záležet, ale můžeš mít zažitý některý ze zlozvyků, které tvůj vzhled kazí. Odhal je a zkus se jich zbavit.


1. Špatný odstín make-upu

 

Make-up je malý kosmetický zázrak. Dokáže zamaskovat nedostatky pleti, krásně ji sjednotit a rozzářit tvou tvář. Ale jen tehdy, když si ho umíš správně koupit a bezchybně ho používat. První a velmi častá chyba je nevhodně zvolený odstín. Cti zlaté pravidlo tvou make-upů – jeden používej v letní sezóně, kdy jsi opálená, druhý v zimní, kdy jsi mnohem vybledlejší. Jinak budeš vypadat nepřirozeně. Když se vydáš na nákup make-upu, věnuj výběru odstínu dost času. Nestačí máznout si ho na hřbet ruky, tvá tvář má úplně jiný odstín. Na hřbetu otestuj konzistenci make-upu, jak se chová na tvé pokožce, jak se ti s ním pracuje, jestli se dobře rozmazává a vstřebává. Takto si najdi svého favorita, kterého pak testuj přímo na obličeji. Využij nabídky nechat se nalíčit profesionální vizážistkou, některé parfumerie a obchodní domy takovou službu poskytují.

 

Pokud jsi na takovou službu nenarazila, využij testeru v poličce a nanes si ho přímo na obličej. Samozřejmě musíš být nenalíčená, abys mohla kvalitu make-upu skutečně ohodnotit. Nanes si tenký proužek na lícní kost a sleduj, jak se odstín podobá barvě tvé pokožky. Pokud ti nevyhovuje, setři ho ubrouskem nebo vlhčeným kapesníčkem, je fajn mít balení s sebou po ruce. Když najdeš svého favorita, nekupuj ho hned. Nanes si ho na obličej a prohlédni se v něm nejen v obchodě pod zářivkami, ale i venku na denním světle a ideální i doma v osvětlené místnosti (žluté světlo dělá s tvou pokožkou jiné efekty než bílé světlo zářivek). Pokud bude ve všech podmínkách vypadat přirozeně a bude dobře držet, nemusíš už čekat a vyraz ho koupit. Tahle promyšlená investice se ti vyplatí.

 


2. Zbytečná vrstva make-upu


Další velká chyba, kterou dělá mnoho dívek, je nanášení make-upu v příliš silné vrstvě. Tvá pokožka si zaslouží jen tenkou vrstvu make-upu, ať je sebevíc nekvalitní. Jen pod ní totiž může pleť dýchat a vypadá přirozeně. Pokud potřebuješ zamaskovat nějaké nedokonalosti, jako je mastná pleť, rozšířené póry, akné, flíčky, pihy apod., nesnaž se toho docílit silnější vrstvou make-upu. K tomu slouží jiné kosmetické pomůcky. Zkus bázi pod make-up, která vyrovná nerovnosti a zamaskuje póry, zelený a oranžový korektor si poradí s rozpraskanými žilkami, pihami, zarudlým akné i barevnou nesouměrností. Na mastnou pleť zvol hutnější make-up nebo přes make-up nanes ještě vrstvu pudru.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nepoužívej make-up, máme lepší triky!
Rozmazaná řasenka? Nikdy víc!
Špirálový minitest

 

3. Slepené řasy


Pokud ti příroda nedopřála husté a dlouhé řasy, docílíš atraktivnější efektu nejsnáze prodloužením a zhuštěním řas. To je procedura, která něco stojí, a musíš chodit na pravidelné doplňování. Efekt máš ovšem zaručen! Bohužel spousta dívek se domnívá, že podobného efektu docílí tím, že si na řasy nanesou několik vrstev řasenky, ideálně trochu vyschlé a plné žmolků, které ulpí na řasách a dodají jim objem. Je to naprostý nesmysl. Taková vrstva řasy zatěžuje, oslabuje a po takové péči budeš mít své řasy ještě slabší a řidší. Navíc se taková vrstva snadno rozmaže nebo z řas žmolky opadávají a lepí se na tváře pod očima. Rozhodně tak nedosáhneš oslnivého vzhledu. Pokud chceš vykouzlit krásné řasy pomocí řasenky, tak do ní investuj a pravidelně ji měň, vyschlá ti dobře sloužit nebude. Existují prodlužující i zhušťující řasenky, pomůže ti báze pod řasenku (některé řasenky mají dva konce – jeden s bílou hmotou, která řasám dodá objem, a klasickou černou, kterou se pak přebarví). Nauč se také pracovat s kleštičkami, které řasy krásně natočí, a s hřebínkem na řasy, kterými je snadno rozčešeš, aby nebyly slepené.

 


4. Tváře jako Marfuša


Teď v zimě se mnoho dívek zdobí tvářenkou, protože jsme hodně bledé. I tu je potřeba umět používat. Nejsnáze se nanáší velkým kulatým štětcem, takže malinký štětečkem, který u ní byl přibalený, raději rovnou zahoď, protože než se s ní naučíš pracovat, docílila bys tak jen nerovnoměrného stínování a různé intenzity barvy. Ideální je postupovat od ucha směrem k vnějšímu koutku rtů a respektovat tvar lícních kostí. Dej si pozor také na odstín – tvářenka by neměla vypadat nepřirozeně. Ideální bude světlá meruňková. Když nemáš tvářenku po ruce, nepoužívej v nouzi stíny ani lesk na rty, jsou mastnější a na tváři vypadají nepřirozeně. Raději nic, než tohle.

 

Jak správně nanést tvářenku zjistíš v tomto videonávodu.

 

 

5. Rockerské linky

 

Kočičí líčení očí je velmi módní, ale musíš s tužkou na oči pracovat správně. Jinak totiž docílíš maximálně toho, že tvé oči opticky zapadnou a mohou se zdát každé jinak velké. Pokud máš výrazné velké oči a světlejší pleť, můžeš si dovolit intenzivnější linky, pokud jsi spíš opálená, máš malé oči a jemné rysy, nebude ti tolik sedět. Dělej si linky spíše jemné, místo černých zkus jiné barvy, třeba módní fialovou nebo stříbrnou. Pozor také, ať máš linky rovné, nepřerušované a stejně silné. S tekutými už to chce trochu cvik, takže raději začni s obyčejnou tužkou na oči, než pochytíš ten správný grif.8 hlasů
Vaše hodnocení