Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zplihlé a jemné vlasy trápí nejednu z nás a velmi často si na hlavě raději vytvoříme rychlý drdol, než abychom ráno v koupelně hodiny bojovaly s objemem. Přesně pro tyto případy jsme sepsaly vyzkoušené triky, které jsou rychlé a jednoduché a dodaj...

5 osvědčených triků, jak rychle dodat objem zplihlým vlasům

Vlasy
zdroj: Getty Images Vlasy
aktualizováno 07.09.2018, 00:00 | 07.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Zplihlé a jemné vlasy trápí nejednu z nás a velmi často si na hlavě raději vytvoříme rychlý drdol, než abychom ráno v koupelně hodiny bojovaly s objemem. Přesně pro tyto případy jsme sepsaly vyzkoušené triky, které jsou rychlé a jednoduché a dodají objem i těm nejjemnějším vlasům.

Sníš o bohatém objemu, ale jsi majitelka jemných a zplihlých vlasů? Věř, že i ty si s trochou šikovnosti zvládneš vytvořit vytoužený účes.

 

1. Plážové vlny dodají účesu bohatý look! Vyzkoušej trojkulmu


S trojkulmou zvládne pracovat i úplný amatér. Velmi jednoduše se s ní manipuluje a nevyžaduje tolik zručnosti a šikovnosti jako klasické kulmy. Je podobná známé krepovačce, ale na rozdíl od ní vytváří velké plážové vzdušné vlny. Celou hlavu si zvládneš nakulmovat za pouhých pět minut. Hotový účes pak stačí opatrně rozčesat řídkým hřebenem a zafixovat lakem na vlasy. Vyberte ten, který příliš nezatíží jemné vlasy. Vhodné jsou laky určené přímo na objem vlasů.

 

Péče o vlasy
(Foto: Archiv firem)

Antistatická trojkulma Onda Diva, 2399 Kč, prodává krasa.cz
BaByliss PRO Hi-Def Waver BAB2469TTE, 1484 Kč, prodává notino.cz

 

2. Preferuješ rovné vlasy? Objem vytvoříš pomocí krepovačky


Odděl vrchní část vlasů, uchop pramen vlasů ze spodní části a umísti krepovací kleště ke kořínkům. Destičkami sevři pramen a nech je na pár sekund stlačené. Potom umísti kleště níže pod již nakrepovanou část vlasů. Takto postupuj po celé délce pramenu. Nakonec přehoď rovnou vrchní část vlasů přes tu nakrepovanou a celý účes zafixuj. Výsledný objem vydrží do umytí vlasů a příjemně tě překvapí.

 

Péče o vlasy
(Foto: Archiv firem)

BabylissPro2151, 427 Kč, prodává Notino.cz
StylerValeraSilhouette, 1586 Kč, prodává Datard


3. Pořiď si kvalitní suchý šampón

 

Není žádným tajemstvím, že suchý šampón výborně funguje nejen na mastné vlasy. V drogériích najdeš opravdu velký výběr a některé z nich jsou určeny speciálně na objem. Stačí nastříkat trochu šampónu ke kořínkům a prsty opatrně pročesat vlasy, aby se přípravek rozprostřel. Vlasový odborníci nedoporučují suchý šampón používat denně, protože vysušuje pokožku i vlasy. Používej ho tedy jako rychlou záchranu jednou za čas.

 

Péče o vlasy
(Foto: Archiv firem)

Aussie, 105 Kč, prodává prodejParfemu.cz
Batiste, 90 Kč, prodává prodejParfemu.cz
suchý šampon Wella,159 Kč, prodává pro-vlas.cz

 

ČTĚTE TAKÉ:

GALERIE: Romantické i ležérní účesy pro dlouhé vlasy

Uvažujete o prodloužení vlasů? Výhody a nevýhody všech metod

Povzbuď růst vlasů: Triky, které fungují

 

4. Zainvestuj do speciálních přípravků pro tvůj typ vlasů

 

Vyber si šampóny určené pro jemné vlasy, které vlasy nezatíží. Kondicionér a masku je vhodné nanášet pouze ke konečkům, aby vlasy u kořínků stále zůstaly vzdušné. Dobrým pomocníkem mohou být i speciální spreje, tužidla a pudry pro objem vlasů.

 

Péče o vlasy
(Foto: Archiv firem)

Sprej pro maximální objem vlasů Matrix, 189 Kč, prodává krasa.cz

Pudr na vlasy, Batiste, 104 Kč, prodává notino.cz

šampon Loreal Professionel, 129 Kč, prodává krasa.cz

 

5. Velkou službu ti udělá i obyčejný tupírák

 

Tupírovací hřeben můžeš zakoupit buď s přírodními štětinami, nebo plastový. Díky prodloužené rukojeti navíc vlasy snadno rozdělíš do jednotlivých sekcí. Pokud tupírák doma nemáš, postačí klasický kartáč. Odděl vrchní část vlasů od temene hlavy, poté si odeber pramínek a ten natupíruj směrem od konečků ke kořínkům. Takhle pokračuj do výsledného efektu. Každý pramen lehce zafixuj lakem. Na závěr vrchní pramen vlasů přehoď přes natupírovanou část a uhlaď.



0 hlasů
Vaše hodnocení