Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Článků o pleti je tu mnoho, stejně tak na dalších serverech určených pro mladé dívky a dospělé ženy. I tak je ale fajn jednou za čas napsat takové malé shrnutí a připomenout si to nejdůležitější – co v péči o pleť dodržovat a čemu se vyhnout!

5 věcí, které ničí tvoji pleť

Péče o pleť
zdroj: Thinkstockphotos Péče o pleť
aktualizováno 26.05.2013, 00:00 | 26.05.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Článků o pleti je tu mnoho, stejně tak na dalších serverech určených pro mladé dívky a dospělé ženy. I tak je ale fajn jednou za čas napsat takové malé shrnutí a připomenout si to nejdůležitější – co v péči o pleť dodržovat a čemu se vyhnout!

Pleť je věc neuvěřitelně individuální. Zatímco některé z nás mají krásnou, bezchybnou pokožku, další z nás trápí černé tečky, mastná pleť, akné. Často se jedná o záležitost předem danou – genetickou, a tak svému trápení (v případě, že máš problémy například s akné) jen tak neutečeš. Na druhou stranu – když se člověk o pleť dobře stará, může oddálit stárnutí, může zlepšit její kondici a udělat tak něco do budoucna.

Vybrala jsem 5 věcí, o kterých se nejvíc mluví a které tvé pleti rozhodně neprospějí.

Neodličování

Když mladá dívka začne používat make-up, není na tom nic divného. Dnes je to už poměrně běžná záležitost i mezi dívkami školou povinnými. Má to však jedno velké ALE. Pokud je dívka tak dospělá, že se začne líčit, měla by se také odličovat.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Máš problémy s pocením v obličeji?
S Mistou před zrcadlem: Nejčastější chyby v líčení
První pomoc, když útočí pupínky

Pleť totiž neodličováním skutečně trpí. Můžou se zanášet póry, více se tvořit akné. Když se před spánkem neodlíčíš, pokožka si nedokáže odpočinout a máš tak zaděláno na velké problémy i do budoucna.

 

Odličování
Každý den si pleť poctivě odličuj, jinak si zaděláváš na pěkné problémy. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Životní styl

I když je každého věc, zda kouří nebo jí nezdravě, je nutné počítat s tím, že to, jak žiješ, se vždy odrazí na tvé pleti. Ano, je fakt, že ne každý, kdo kouří, musí mít hned problémy s akné nebo mít mastnou pokožku, na druhou stranu znám dívky, které to tím jen podpoří a ničí si tak svou krásu samy.

Nějaká ta čokoláda nebo kořeněné jídlo – o tom se mluví a každý tvrdí něco jiného (ubližuje to, nebo neubližuje to pleti?). Podle mě je zbytečné řešit to do detailů, každý by měl jíst, co chce, ale měl by znát míru.

Pitný režim

Pitný režim hodně souvisí se životním stylem. Někdo denně vypije tři litry tekutin, někdo ani dvě celé skleničky. Určitě není dobré podceňovat to, protože tak ubližuješ celému tělu. Pleť může být při nedostatku vody suchá, bez života, mohou se dřív tvořit vrásky.

 

Detoxikace
Dostatek tekutin pomáhá zabránit vysušování pleti. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Přehnaná péče

A další věc, která je hodně častá a je to vlastně naprostý opak toho, co jsme tu doteď řešili. Někdo svou pleť miluje natolik, že jí věnuje spoustu péče, času a investuje do kosmetiky hodně peněz. Nic by se ale nemělo přehánět.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Velký test ODLIČOVAČŮ: Který zvládne odlíčit i vyživit vaši pleť?!
Největší kosmetické neřesti: Jak si devastujeme pleť

Pokud si ráno dáš na pleť deset různých krémů a večer dalších patnáct, je jasné, že to není tak úplně v pořádku.

Špatná kosmetika


Ať už nekvalitní kosmetika, nebo nevhodně vybraná může mít za následek špatnou pleť, akné, ucpané póry nebo dřívější tvorbu vrásek. Je důležité vybírat podle typu tvé pleti a podle zkušeností. Pokud ti něco nevyhovuje, pálí tě po tom pokožka, přestaň kosmetiku používat, i kdyby byla v sebekrásnějším obalu.5 hlasů
Vaše hodnocení