Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Většina z nás už si dnes uvědomuje škodlivé účinky slunečního záření na naši pokožku a při opalování používá přípravky s ochranným faktorem. Opalovacích přípravků a dalších kosmetických pomůcek s obsahem OF je dnes na trhu tolik a s tolika různými...

6 nebezpečných mýtů o opalovacích krémech

Opalování
zdroj: Thinkstockphotos Opalování
aktualizováno 29.05.2017, 16:47 | 29.05.2017, 16:47 | Krásná.cz

Většina z nás už si dnes uvědomuje škodlivé účinky slunečního záření na naši pokožku a při opalování používá přípravky s ochranným faktorem. Opalovacích přípravků a dalších kosmetických pomůcek s obsahem OF je dnes na trhu tolik a s tolika různými označeními, že se v tom nejeden z nás přestává orientovat.

O kosmetice na opalování dnes koluje celá řada mýtů a nepravdivých názorů. Ty mohou vést k nebezpečnému chování vůči svému vlastnímu zdraví. Máme těsně před obdobím dovolených, pojďme tedy ty nejčastější mýty uvést na pravou míru.

 

Mýtus č. 1: Tmavá pleť nepotřebuje ochranu před sluncem

 

Nezáleží na tom, jak tmavá je vaše pleť. Paprsky slunce na ni mají stejně nebezpečný účinek jako na světlou pleť. Pokožkou nechráněnou krémem s OF pronikají sluneční paprsky do hlubších vrstev, způsobují její stárnutí, pigmentové skvrny a zvyšují nebezpečí karcinomu kůže. Žádný typ pokožky byste neměli zbytečně vystavovat nebezpečí, bez ohledu na její barvu.


Mýtus č. 2: Krycí faktor v make-upu je dostačující

 

Dámy, patříte mezi ty, které na slunci používají pouze make-up s krycím faktorem? Bohužel to není dostačující. Vedle jeho nerovnoměrné aplikace na pokožku je problémem i nízký ochranný faktor a slabá vrstva, v jaké nanášíte každodenní make-up. Používejte tedy ještě před nanesením krycího make-upu krém nebo mléko s ochranným faktorem alespoň 30.


Náš tip: Podkladové krémy se SPF ochranou

 

Ochrana před sluncem
(Foto: Archiv firem)

 

* Denní krém SPF 30 Essenté (50 ml, 378 Kč). Ochranný lehký krém vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, Hydractin, kyselinu hyaluronovou, vitamín E. Díky UV filtrům chrání pokožku před stárnutím vlivem sluneční expozice, přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti a intenzivně hydratuje pokožku.
 

* Ochranný krémový gel na opalování na obličej OIL CONTROL SPF 30, Eucerin (50 ml, 345 Kč). Eucerin vyvinul komplexní ochranu proti slunci speciálně upravenou pro mastnou/aknózní pleť. Složení obsahuje vysoce účinné UVA/UVB filtry (splňující normy EU) a unikátní systém biologické ochrany s licochalconem, který zajišťuje ochranu i v hlubších vrstvách pokožky. Nekomedogenní. Vhodný pod make-up.
 


Náš tip: BB krémy a make-upy se SPF ochranou

 

Make-up
(Foto: Archiv firem)

 

* Tónovací hydratační krém s SPF 15Skin Match Protect, Astor (199 Kč). Může se používat samostatně nebo pod make-up. Chrání, hydratuje a zdokonaluje pleť, zároveň jí dodává dokonalý a přirozeně vypadající vzhled.

 

 

* BB denní krém Daywear Anti-Oxidant SPF 35, Estée Lauder (30 ml, 897 Kč, prodává marionnaud.cz). Poskytuje jemné krytí, vyhlazuje pleť, vyvažuje její tón a zdokonaluje její vzhled. Při péči o pleť se nanáší jako poslední a lze ho nosit samotný pro přirozený a svěží vzhled nebo pod make-upem jako hladký a zářivý podklad.
 


Náš tip: Opalovací přípravky pro každého

 

Ochrana před sluncem
(Foto: Archiv firem)

 

* Opalovací krém Aloe Vera Anti-Aging s SPF 20, LR Health and Beauty (50 ml, 565 Kč). Obsahuje 40 % Aloe Vera, rostlinu, právem přezdívanou rostlina nesmrtelnosti. Kombinace složek glycerin, glyceryl stearate a vitamínu C pokožku hloubkově hydratují a tím zpomalují proces jejího stárnutí.


* Hydratační mléko na opalování OF 50+, Nivea (200 ml, 330 Kč). Okamžitá ochrana zdraví pokožky před slunečním zářením. Voděodolné složení s vysoce účinným a vyváženým poměrem UVA a UVB filtrů poskytuje pokožce okamžitou ochranu před spálením a intenzivní hydrataci. Výrazně pomáhá snižovat riziko vzniku slunečních alergií.
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Spálila ses na slunci? Nejlepší první pomoc
Krásné opálení během několika minut? Jde to!
Slunce a akné: nepřítel, nebo lék?

 

Mýtus č. 3: Voděodolný opalovací krém není třeba znovu aplikovat

 

Krémy s krycím faktorem označené jako voděodolné vytváří na vaší pokožce krycí štít pouhých 40 až 80 minut po dobu koupání. Poté je nutné aplikaci zopakovat. Mažte se krémy alespoň každé 2 hodiny. Jacquie Carter, beauty expertka společnosti Herbalife, radí mít krém vždy po ruce na viditelném místě. Při vodních či jiných letních radovánkách na něj můžete snadno zapomenout. Nastavte si do telefonu připomínku na každé dvě hodiny. Nepropásnete tak správný čas další aplikace krému či mléka s OF, čímž se vyvarujete spálení pokožky.

 


Mýtus č. 4: Opalovací krémy jsou určeny pouze konkrétním částem těla

 

Jakákoliv část těla vystavená slunečním paprskům potřebuje ochranu. Nestačí pouze ošetření pleti. Naopak i další části, u kterých si to obvykle ani neuvědomujeme, je nutné chránit. Patří sem například uši, pěšinka ve vlasech či pleš u pánů, nárty nohou a kůže u lemů oblečení. Proto Jacquie Carter doporučuje vedle ramen, obličeje a výstřihu poctivě natřít krémem i tyto části. Jinak by to mohlo hodně bolet – možná jste už taky zažili doruda spálené boltce uší...


Mýtus č. 5: Krémy pro dospělé nejsou tak účinné jako ty pro děti

 

Jakmile opalovací krém obsahuje stejné ochranné číslo, má také stejnou ochrannou vlastnost. Nehraje proto roli, zda je určen pro děti nebo dospělé. Jediný rozdíl spočívá ve složení krému. Dětské ochranné krémy jsou svým složením pouze šetrnější k pokožce. To znamená, že jsou obvykle bez parfemace, chemikálií a parabenů. Mnohé z krémů také neobsahují látky, které by po zásahu očí způsobily slzení.


Mýtus č. 6: Loni zakoupený krém postačí

 

Dámy, prokažte samy sobě službu a loňský krém nebo mléko na opalování raději vyhoďte. Používáte-li krém s OF denně i během roku, pak žádný zbytek z loňska už stejně nemáte. Pokud se ale ve vaší domácnosti najde, obvykle už ztratil své účinné složky a je prakticky bezcenný. Chcete raději ušetřit peněženku nebo své zdraví? My to víme jistě. Každou sezónu raději nový.


Přibalte si do své plážové tašky raději opalovací krém se silnějším faktorem. Za pár let vám vaše kůže poděkuje. 0 hlasů
Vaše hodnocení